Barefoot nebo klasické botičky? 🙂

bartovaandrea
14. dub 2016

Dobry den, dcerka mi tape kolem nabytku, tak se koukam na moznosti boticek. Jake boty mate vy? Barefoot me zaujali, ale zase do me okoli huci ze musi mit ty normalni... diky za nazory 🙂

eficenka
14. dub 2016

@zvirka
kolik je synovi? ortopedické vložky NIDKY ( až na vrpzené deformity nohy)
nehcej ho od června do září behat co nejvíce bosky plus barefoot botky a uvidíš zlepšení..
vložka nohu jen podrží, ale jakmile ji vyndáš, zase se zborti 😉 😉

sedmiteckas
14. dub 2016

Jako slušné kompromisy bf bot mohu doporučit ddstep řadu 015. Mam pro dceru už druhé, první zimní, teď jarní a dělají je jen do velikosti 24, tu řadu, tak už se budeme muset ohlédnout jinde....ale uvedená řada je skvěle ohebná a dobrý kompromis

jujatko
14. dub 2016

Já pro dcerku hledám širokou botu s ohebnou podrážkou, ale vůbec mi nevadí, když je pevná okolo kontíku a nebo podrážka nemám max 5 mm. Takže za mne určitě doporučuji D.D: Step, řady 15 a nebo některé botky od značky Primigi - v obchode jsem koukala na jedny a ty sly srolovat do rulicky.

whitechocolate
14. dub 2016

Do velikosti 25 se dají sehnat botičky celkem dobře, ale potom je to hrůza, ceny hrozné a navíc bez možnosti za ty peníze vyzkoušet předem. Jinak já taky bojuji s manželem, bare mu přijde jako modní vlna a úplný nesmysl, pořád ty samé argumenty, jak my jsme měli šmejd boty a nic nám není a jak je asi příjemné, když by do nohy píchaly kamínky a děcko přece nebude mít na půl roku dražší boty, jak my na roky atd. Já už jen čekám, až začnu pracovat a budu kupovat víc svobodně.

lucyp13
14. dub 2016

Já jedu bare,ty tvrdý kopyta mi nesmí domu,nastesti to mam "schvalene" dr takže partner už nic nenamita

bioneeds
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mariealm
22. dub 2016

Ja jen k tem vivobarefoot. Cena mi pripadne silena, ale pred Vanocemi jsem si objednala na BlackFriday jingjang za £20. Meli obrovske slevy na vsechny boty. Ano je to v anglii ale mozna maji i dopravu i do cr. Ja jen rada dam tip jak se k barefoot dojit levneji..

akuratska
18. kvě 2016

@eficenka To je super to zkusím, ale abych nenarazila na nějakou co mě utře ještě víc 🙂

merope
19. kvě 2016

@martiniquest Až někdy ve třiceti jsem zjistila, že i lodičky mají velikosti nejen "na délku", ale i "na šířku". Koupila jsem si jedny "H" a najednou jsem byla schopná v nich být celý den a v pohodě (teda - občas, denně bych to nosit nechtěla, ale aspoň občas).

sedmiteckas
19. kvě 2016

@merope Které to jsou, pošlete odkaz?díky

jujatko
19. kvě 2016

@sedmiteckas napr. Gabor dela ruzne sirky. Ale ta cena je docela vysoka (tedy pro mne - vzhledem k tomu, jak casto na sebe lodicky natahnu).

merope
19. kvě 2016

@sedmiteckas Odkaz nemám, ten obchod je už zrušený, ale viděla jsem tuším na Milady Horákové v Praze na obchodu "vedeme i větší šířky obuvi". Prostě se ptát po velikosti třeba 40H s tím, že H je šířka. Pokud neví, co to je, jít jinam.

Tady je o tom něco maličko: http://www.rejnokobuv.cz/sirky_obuvi.html (jsem teď jenom googlila, s obchodem nemám zkušenost, boty jsem zatím vždy potřebovala zkusit, mám i vysoký nárt, do ledasčeho se nevejdu).

martiniquest
24. kvě 2016

@merope Ano, taky už jsem na to narazila. Ale pouze v obuvi Ara, jinde ne - a tam já si nevyberu.

karasluc
3. črc 2016

Ahoj Holky,
Já jsem koupila první bare ZeaZoo kids teprve nedávno 🙂 a jsou naprosto úžasné, měkoučké, nikde netlačí prostě paráda. Za mě jednoznačně ANO!
Natrefila jsem na super eshop do druhého dne jsem měla boty doma (www.bareobuv.cz) kdyby některá náhodu hledala ještě letní botičky, mají skladem! 😲 😝 😀

zanetapop
8. črc 2016

U nás se jede od narození barefoot. Z počátku měl syn propadle kotníky, ale nedala jsem na dobře minene rady starších a pokročilých, kteří by ho samozrejmě hned zašněrovali až po zadek, a světe div se - nohy zamakaly, posílily se a krasne se srovnaly. A to za cca pul roku. Začínali jsme dadooskama, na zimu Stonz, na návštěvy tikki, pak LBL, Freycoo, kidofit a VB. Ne všechny mi vyhovovali kvalitou, např. Stonz. Ale ostatní musím pochválit. Docela pestrou nabídku Freycoo kozenych botiček i capacku mam v bazaru. ;)

dannyblakely
8. črc 2016

Holky, my jely od malička barefoot a malá měla docela problémy s kotníčkama. Celkem se jí to spravilo, když jsem koupila botky s pevným opatkem a kotníčkové, ale s měkkou podrážkou. Myslím si, že v našich podmínkách, kde je skoro všude rovnej povrch, nedělá barefoot dětem moc dobrotu.. Ale asi je to dítě od dítěte.

kajalka
8. črc 2016

@dannyblakely S nohama to máš jako s celým tělem, barefoot samo o sobě nikoho ještě nevytrhlo, je třeba dbát o pohyb na správném povrchu, co nejčastěji boty sundavat, s nožkama cvičit, sbírat kamínky, šišky, zahrabávat se do písku, atd. Osobně si teda čímdál víc myslím, že kdo dbá na pravidelné cvičení bosých nožek, může si dovolit i kopytovatější boty. A že je to lepší, než když někdo na procvičování prdí a pořizuje zásadně barefoot.

kacikaci
8. črc 2016

Moje prozatímní zkušenost: nosím bf obuv od loňského léta, kdy jsem ale stejně byla neustále bosa..a po necelém roce se mi konečně poprvé v životě tvoří klenba + přestávají mě bolet záda v bederní části..nejde jen o bf obuv, ale i to, že chodíme opravdu bosí..třeba i v kalužích, v blátě, ne jen když je úplné vedro, ale od jara, od kdy sneseme chlad, dávat nohám podněty (teplo, chlad, rovný povrch, kamínky, sucho, vlhko, apod.) doma zahodit pantofle, apod. a chodit i bosí i tam..naučit se správně došlapovat, ono to pak bude mít vliv na držení celého těla..moje děti si bosochůzi užívají, nemusím je do ničeho nutit, zouvají se samy. musím jim připomínat, že do obchodu, a na podobná místa se musí obout, ale jinak si to vybírají samy

karasluc
25. srp 2016

Ahoj, třeba se to bude některé hodit. Slevový kod na nákup dětských papučí a botiček na doma.
Slevový kód: sghs762hjsh89
www.bareobuv.cz 🙂)))))

liko77
28. srp 2016

Brno - Módní vlna barefootové obuvi, tedy takzvaného bosého obouvání, již dorazila i do Česka. Odborníci však varují, že pokud ji lidé neužívají pouze v přírodním terénu, hrozí jim vážné zdravotní komplikace. Noha totiž není stavěná na pohyb na tvrdém povrchu.

Tato obuv přitom spočívá v tom, že podešev je ultratenká, aby vznikl dojem chození "na boso". Podle tajemnice České obuvnické a kožedělné asociace Vlasty Mayerové si uživatel může poškodit nejen chodidlo, ale celý opěrný systém, tedy kolena, kyčle a páteř. Mayerová to řekla dnes na přednášce na brněnských veletrzích módy Styl a Kabo.
Kvalitu bot v Česku má ocenit nová značka, pomůže s výběrem zdravé obuvi Kvalitu bot v Česku má ocenit nová značka, pomůže s výběrem zdravé obuvi číst článek

Barefootová obuv vznikla původně v USA pro chůzi a běh v přírodním terénu. "Pouze tam je dobré ji používat. Nikoliv však na tvrdých městských površích," řekla Mayerová. V Česku jde o módu posledních zhruba dvou let, kdy se objevují lidé, kteří ji nosí místo klasické obuvi. Výrobci ji často představují jako obuv, která dovolí noze chovat se přirozeně.

"Obracejí se na nás prodejci, že jim chodí zákazníci a chtějí ji. Výrobci váhají, zda vyrábět či nikoliv. Je to technologicky mnohem snazší. Přitom kvůli tomu, že je to móda, stojí bota dvakrát více než klasické sandále," uvedla Mayerová.
reklama
Obuvnická asociace však po konzultacích s ortopedy a Českou pediatrickou společností tuto obuv zásadně na tvrdé povrchy nedoporučuje. Nebezpečí na tvrdých površích podle ní vyplývá z charakteru chůze. Zatímco bosý člověk našlapuje více na špičku a nohou ohmatává terén, v botě dopadá na patu, a to včetně barefootů.

"Tyto boty nedokážou tlumit nášlapné síly, které při chůzi vznikají. Tomu se přizpůsobují výrobci tím, že se snaží dělat boty tak, aby tyto síly maximálně tlumily. Jde i o sportovní obuv, při nichž je noha extrémně zatěžovaná. Vnitřek boty se snaží simulovat měkčí přírodní povrchy," popsala Mayerová.

Zmínila, že v USA už někteří nepoučení lidé vyhráli soudní spor o odškodné. Barefootová obuv jim totiž poškodila zdraví, protože ji používali nevhodně. "I z českých ordinací máme zprávy, že lidé po ročním nošením přicházejí s těžkými zdravotními problémy," doplnila Mayerová.

Výrobcům tedy radí jít poptávce naproti, prodejce však podle nich musí nést garanci, že uživatele poučí, jak se obuv správně používá. "Pokud prodávající nepodá správné informace, mohla by dávat sankce Česká obchodní inspekce a možná by lidé uspěli u soudu jako v USA," uvedla Mayerová.

bamishop
28. srp 2016

@bartovaandrea prvorozena ma z barefoot plochou nohu, takze za me ne, je to hodne o tom, kde izjete, pokud jste z mesta a vsude je upraveny povrch, tak je tato bota nevhodna, mozna pro dospeleho, kteremu se netvori klenba je fajn, cloveku se nepoti nohy, kdyz mu natekaji, nema je tak sevrene, ale pro dite je to osemetne, za me je lepsi nechat behat po zahrade bosky a jinak nosit poradne boty

kajalka
29. srp 2016

@bamishop Klenba je dynamický systém, pracuje celý život. Ani dětem se netvoří, narodí se s ní.

majkoz
30. srp 2016

Tohle mě prostě baví, ty diskuze o tom, co je přirozené a co ne. Zaznamenala jsem, že je pro člověka nejpřirozenější sed "na bobku", neboli dřep tak, že je zadek u země-prý dokonalé proudění krve atd.... jako joo, naši prapředci měli jiné starosti, než vymejšlet židli, u které se hrbíme atd. ,problémy s páteří atdtd....Těším se...snad se to ujme a budeme tu číst příspěvky typu: "Židle mi nesmí přes práh", "Pracuji v bance a zaměstnavatel mi nechce umožnit dřepět, co s tím?" Jako všeho s mírou, že?😃

karasluc
25. lis 2016

Ahoj, desk BLACK FRIDAY na barefoot: http://bareobuv.cz