Co je ve výbavičce MUST HAVE a co je jen marketingová masáž?

adamkovapetarus
24. dub 2020

Zkušené maminky, koukám se na již sepsané výbavičky pro miminko a našla jsem třeba toto: https://www.tomikup.cz/stat/vybavicka-pro-miminko Nepřijdou vám tam některé věci už přehnané? Třeba trubička do prdelky? Použila to některá z vás? Bylo to i za nás? 😀

jako_mala_holka
25. dub 2020

Zaprve je to individualni, zadruhe ted je treba docela blba situace na "cokoliv se dokoupi potom a prijde to do dvou dnu"... ja minimalne posledni mesic dva narazim na to, ze je neco, co bych chtela, k nesehnani a nebo na balicek cekam i pres tyden... co se tyce leku, tak je to docela katastrofa, treba jen sehnat Paralen apod. ... takze ja se ridim sama sebou a svymi pocity, ohledne leku i zkusenostmi (diky svoji profesi vim, co miva vypadky a tak), co a kdy poridim... nekupovala jsem chuvicku, monitor dechu (nejspis pujcim v porodnici), nositko, sterilizator, odsavacku mleka, ... to az v pripade potreby, hlavne kvuli tomu, ze to nestoji par korun, ale treba ocni kapky nebo jednu trubicku do zasoby mam, v tom nevidim problem... kazdy jak uzna za vhodne, neexistuje zadny univerzalni navod

me_druhe_ja
25. dub 2020

@martiniquest souhlasím s tebou, mě osobně by monitor akorát stresoval. Bych ho pořídila jen v případě nedonošence nebo se silným blinkanim. Ale je zajímavé, jak se všechny tyhle věci liší napříč státy. V ČR jsou monitory automaticky v porodnici, všichni ti je nabízí a logicky si bez nich většina maminek neumí představit život. Tady se to nepoužívá ani v porodnici, nedá se to skoro sehnat a tudíž většina maminek žije v klidu i bez toho. 🙂 Ale každýho věc, stejně jako u dalších věcí. 🙂

sudylichozrout
25. dub 2020

@me_druhe_ja Monitor mam, jsem vycvicena od prvni dcery. Sice donosena, ale s PV 2,5 kg a silnym refluxem. Nastesti nikdy nezarval. U druhe dcery s PV 3,5 kg jsem dala automaticky a neocekavala jsem komplikaci. Zarval jednou, kdyz ji byly 2 mesice. Asi slo o hodne hluboky spanek a zapomnela se nadechnout, protoze kdyz jsem priskocila, dychala a byla ruzova. Ten kraval ji asi probudil. Ale byla jsem natolik stauf, ze jsem pak alarm pouzivala skutecne poctive az do jejiho pul roka. Treti dcera ho ma tez, zapinam jen na noc a doufam, ze nezarve 🙂 Ale na druhou stranu obdivuju maminky, ktere ho nemaji, ja bych to bez nej asi nedala. Nedavno tu byla KZ, psala ji holka, ktere alarm zachranil ditko, co si ten den privezla z porodnice. By me jeblo...

martiniquest
26. dub 2020

@sudylichozrout Je to na zvazeni. Nase obe deti mely peknou porodni vahu, byly bez komplikaci...syn pres den neustale v satku, v noci se mnou v posteli...pouziti monitoru bez sance. Navic pri spani v posteli je dite prirozene stimulovano matkou. Nehlede na fakt, ze se mi prici, by mi dite pul roku spavalo na elektrickem spotrebici. Ale jak rikam, toto si musi kazdy rozhodnout sam.

sudylichozrout
26. dub 2020

@martiniquest jj 🙂

kristyn.g
26. dub 2020

@puhelin tak můj syn byl na jipce a hodně plakal. Přišla jsem a měl dudlík. Jinak si myslím že automaticky ho nedávají. Proti dudlíkům nic nemám. Navíc menší riziko SIDS , není to neničilo...

puhelin
26. dub 2020

@kristyn.g Verim, casro to pokazi sestry. Je jich nedostatek a nestihaji, tak to asi bylo jednodussi.
Mensi riziko SIDS je s dudlikem?

kristyn.g
28. dub 2020

@puhelin podle WHO ano

jjasmina
28. dub 2020

nám třeba malá dudlík plive, takže u nás máme snad všechny typy dudlů a k ničemu

sarrita
28. dub 2020

Zvládla jsem to bez těchto věcí: nosítko, sterilizátor, rektální rourka, chůvička, přebalovací taška (stačila mi ta co byla na kočárku), odsávačka (půjčila jsem si), kojící polštář.

verena
28. dub 2020

Tak mě třeba zachránila život kamarádka, která mi poradila mast na bradavky od medely. Je z lanolinu, tak se nemusí omývat před kojením. Takže tu bych klidně na seznam přidala.

vikinkav
29. dub 2020

Já doporučuju hlavně co jde nakoupit na bazaru, poptat se po kamrádkách jesti nemají něco navíc...za mě jsou většina krámy, který sice chvíli člověk použije, tak 6 měsíců max, některé opravdu výjimečně, tudíž se dají půjčit/podědit, něco nakonec nepoužiješ vůbec. Já sice mám, nebo mám možnost si půjčit, ale nepoužila jsem (u 2 dětí): pláštěnku na kočár (děsí je to), rektální rourka, sterilizátor, dudlík, kojící polštář, mycí žínka, sprchový gel, sada péče o miminko, opthalmo septonex. Třeba do rukávníku na kočár bych víc než 100 Kč neinvestovala, je to taková cetka navíc 🙂

puhelin
29. dub 2020

@kristyn.g Copak WHO 🙂
Ja mam obe deti od narozeni u sebe, bez dudliku, bez monitoru. Monitoruju si je sama, spoleham se na svuj instinkt a na to, ze neseparovane dite mi nikdy neusne tvrdym spankem. Kdybych mela dite dal od sebe, treba v postylce, verim, ze by riziko bylo mnohem vyssi.

inkheart
29. dub 2020

Seznam jsem četla a čtyři věci jsem napočítala, že nemáme, konkrétně : kapky do očí (pořídíme, pokud bude potřeba, jsou lékárny, kde mají otevřeno 24/7), rektalni rourku, matičku (ditto), nosítko (chtěla jsem, ale mám problémy se zády, tak na to asi kašlu, zlatý kočárek).
Ale třeba odsavacku a sterilizátor nekupovat dopředu, nikdy nevíš, jestli je použiješ. My tedy odsavacku měli a naštěstí ji používáme, k ní jsme pak dokoupili I ten sterilizátor, ale dopredu je to fakt zbytečné. Co když nebudeš kojit nebo budeš mít mléka tak akorát a nebudeš muset odsávat? Já odsavam kvůli nadbytku mléka plus proto, že někdy se to hodí, když jdu k doktorovi a pod. a manžel hlídá malého, ale na ty příležitosti by klidně stačilo mléko ručně vystrikat do lahvičky. Takže záleží.

inkheart
29. dub 2020

Jo a s těmi monitormi... Naš malý jednou prestal dýchat a monitor nás na to upozornil, takže za mě je to velice důležitá investice... Vyčítala bych si neochotu platit pár tisíc, kdyby mi zemřelo dítě...

janule0123
11. kvě 2020

@adamkovapetarus třeba líh na pupík mě v porodnici řekli, ze je to zas jinak ... ze si mám koupit něco jiného -teď nevím už jak se to jmenovalo, ze líh je moc agresivní 🤣monitor dechu se dá půjčit v porodnici na půl roku ... kojici polštář byl super zejména na těhotenství na spaní ... pak k ničemu ... Sterilizator -další král do bytu 🤣 nepoužili jsme zatím ... odsavacka - když náhodou porodíš předčasně super elektrická... jinak stačí ruční... všechno je věc názoru, člověka, miminka 🤣 Malá ve vanicce jen rvala ... celá napnutá... v koupacim kybliku spokojená 😂vysmátá 😂 do porodnice bych si vzala nějakou tu láhev se savicku co je nejvíc podobná prsu, když budeš nucena dokrmit - půjčí ti svoji a když to pojede moc lehce ... tak nebude mít mimco motivaci tahat ... nemusí být láhev vůbec potřeba, ale tohle byla jedna z veci, co bych priste udělala ...

muhehehe
11. kvě 2020

Je to dost individuální... já mám tři děti a kdybych čekala čtvrté, tak určitě nepotřebuji třeba postýlku (a tedy ani monitor dechu, protože při společném spaní je k prdu), zavinovačku, dudlíky, sterilizátor, kosmetiku (používám sádlo).. nevyhovuje mi ani kojící polštář, za součást výbavičky rozhodně nepovažuju odsávačku mateřského mléka. Dá se fofrem kdekoliv koupit, bude- li třeba. To samé rektální rourka. Za stoprocentní kravinu považuji dětské nůžky na nehty. Lékama bych se taky předem bůhvíjak nevybavovala, ale třeba paralen budiž, má to expiraci do aleluja a časem se užije, plus něco na pupík... a ty kapky na bříško asi také není špatné mít v zásobě. Co ale považuji za suprový vynález a v seznamu ho nevidím - odsávačka soplů na vysavač. To je moje must have 🙂)

kuttu
12. kvě 2020

@sudylichozrout Ja ho neměla a nechybel mi...v nemocnici me akorat rozciloval,kolikrat jsem ho nevypla nebo pak zase nezapla a paradoxně me stresoval

adamkovapetarus
autor
19. říj 2020

Trochu opožděně, ale,díky,všem za komenty. Takhle s odstupem musím uznat že člověk nikdy nebude 100% připraven.

...ehm, možná tak po 8. dítěti 😀