Co používat jako prevenci opruzení při látkování?

dogs
26. srp 2015

Ahojte, čekám 2. dítě a chtěla bych u něj zkusit používat látkové pleny. U prvního dítěte jsem používala pampersky a vždy jsem mazala synka rybilkou. Někde jsem ale četla, že u látkových plen to není vhodné. Co tedy používat jako prevenci. Děkuji

betelgeuzz
26. srp 2015

@dogs preventivně jsem ani jednu nemazala, až pokud měly zadek začervenalý a to bylo vyjímečně. Také jsem používala látkové pleny a často je přebalovala.

lauranosi
26. srp 2015

Pokud se často přebaluje nebo kombinuje s bezplenkovkou, tak není potřeba mazat vůbec... u většiny dětí, jsou samozřejmě i děti, které se zapaří a oprudí i v látkovkách, ale když je maminka normální a přebaluje hned po počůrání, tak dítě nemá šanci se oprudit 🙂 Stejně budete asi používat i separační plenky kvůli stolici, tak pak se krém s plenkou do kontaktu stejně nedostane...

kajalka
26. srp 2015

Nemazala jsem nikdy, jen když trošku zčervenal zadeček. Vzorek sudocremu z porodnice mi vydržel rok a půl, a to jsem mazala i manžela 😀

zo_ja
26. srp 2015

Většinou nebylo potřeba mazat vůbec. Stačí večer omýt, ale jedno mé dítě muselo chvíli sedět ve vodě, sprchování nestačilo. Ca 5-10 minut, ale bez toho i s důkladným umytím tendence byla.
Pokud už bylo něco potřeba, tak rybilka aj. nám vůbec nefungovaly, jedině měsíčková Weleda. Je sice drahá, ale za 2-3 dny dítě v pořádku a vydržela nám 2 roky pro 2 děti. A hezky voní. 😉
Ostatní mi přišlo vždycky jako smradlavá chemie, a především žádnému našemu dítěti to nijak nepomohlo
Není potřeba mazat preventivně.

mrazulkav
26. srp 2015

Látkovali jsme a téměř nemazali. Přebalovali jsme často, větrali, pokaděný zadek jsme myli žlučovým mýdlem a do sucha otřeli. Pokud bylo potřeba, tak vzorek Sudocremu z porodnice nebo Bepanthen.

lennus
26. srp 2015

@dogs Preventivně jsem nemazala ani nemažu, neopruzuje se. Občas dáme i papírovky a fakt mu nic nevadí. Myla jsem mu zadek v roztoku z Medvídka - udělala jsem si ubrousky z perlanu ze zdravotnických potřeb. Přijde mi zbytečné dávat něco na zadek, když není problém. Ale v záloze jsem měla měsíčkový olejíček od Saloosu, když třeba výjimečně byl malinko červený. A taky jsem ho hodně nechávala bez plenky nahatého. První týdny až měsíce jsem ho přebalovala i co hodinu.

martaa
26. srp 2015

Látkovala jsem obě dcery a nemazala ničím, starší se oprudila jednou...reakce na průjem a mladší taktéž. Měla jsem a stále mám v pohotovosti mast Lalium od Eoné, když se mi zdál zadeček začervenalý stačilo vždy omýt čistou vodou nechat provětrat případně promastit např. kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. Vlhčené ubrousky jsem používala jen občas babylove bílé z DM nebo neparfemované z Lidlu jinak raději jen vodu.

ducik
26. srp 2015

Taky jsme mazali a mazeme jen vyjimecne, z latky se oprudil jen naprosto vyjimecne

terca_feira
26. srp 2015

Látkuju od porodnice. Celá zblblá jsem prvních šest neděl mazala preventivně a to tou rybilkou (fakt, že se hůř pere, ale žlučové mýdlo spolehlivě spláchlo i ji). Potom jsem nemazala skoro vůbec, teď v těch vedrech sem tam zamáznu jen na noc - a přesně, jak píše někdo výše, dopatlávám vzorky 😀 Oprudilo se mi dítě za půl roku jednou - shodou okolností na dvoudenním výletě u prarodičů, kdy byl v papírových plínách. Vyléčil nás do druhého dne zásyp (který se sice nedoporučuje, ale je super 🙂 )

kocour1
27. srp 2015

Já používám bepanthen - nezůstávají po něm skvrny na plínkách a dá se dobře vyprat a současně s ním mám velmi dobrou zkušenost.

bed
27. srp 2015

Mažeme jen na noc Welledou....ptz dáváme papír...přes den latkujeme a nemazeme...opruzeniny neznáme 🙂

aklin
28. říj 2015

Taky přebaluji do látkovek a většinou při každém přebalování ji nemažu žádným krémem, pokud je počůraná mokrým hadříkem ji očistím, a pokud je pokakaná jde rovnou do sprchy. Nekupuju žádné vlhčené ubrousky používám jen vodu a mýdlo. Opruzeniny vůbec nemáme.

craki
28. říj 2015

V latkovkach se mi maly nikdy neoprudil.. Kdyz byl zadecek nacervenaly (vetsinou po stolici z prikrmu) mazala jsem Bepanthenem...
Pouzivala jsem jako vlhcene ubrousky olej Medvidek rozredeny s vodou, ale i ubrousky Sensitive s Panthenolem z DM...

meta123456789
19. pro 2016

Já tedy používám papírové, jako prevenci mažu pravidelně Bepanthenem, mám ozkoušeno už na dvou dětech. Podle mě by měly být zásady péče o prdku stejné, ať se používají látkové nebo papírové - pravidelně přebalovat, spíše nepoužívat vlhčené ubrousky (voda, příp. olejíček, perlan), opravdu hodně větrat, mazat pravidelně mastičkou bez zinku (já mám dobrou zkušenost s Bepanthenem, ale na trhu je toho mraky)...