Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dáváte dětem oblečení z merina a vlny?

visnule
14. led 2016

Ahoj, dáváte dětem oblečení z merina a vlny? Jakou máte zkušenost a kde nakupujete? Podělte se, děkuji

visnule
autor
14. led 2016

@rybickamalicka zkousela jsem sehnat minule leto triko s kratkym a byl to docela problem. Nakonec jsem vzala cosilanu, ale srazila se mi a to jsem prala pouze v ruce :(

visnule
autor
14. led 2016

@cajomilka ano to je pravda. Máte je ozkoušené že malé nevadí?

hz
14. led 2016

@jitavrtule ty navleky Alice mame taky, zrovna syn je ted ma na sobe 1,5roku. peru je normalne na 40'C, nesrazily se, jen je skoda, ze je delaji jen bile... jinak jsou moc fajn..
A k tomu Crawler obleceni-je ok, prijemne; mame i triko s UV filtrem a ochranou proti slunci, je super...rada podporim cesky trh... 👍

renabelly
14. led 2016

Zkušenost výborná, nakupuji na Majka eshopu http://www.majka-shop.cz/ (porodbezobav.cz). S eshopem mám úžasnou zkušenost, nakupuji tam na moji malou vše možné... zboží mají prověřené, komunikace na jedničku 🙂

cajomilka
14. led 2016

@visnule Ano, skutečně nevadí.
Ještě k té zn. Diba - bohužel to není česká zn., ale turecká. Jejich vlněné ponožky jsme si ale taky oblíbily, krásné vzory za ještě lepší cenu. Nakupujeme je v Bráně k dětem.

jitavrtule
14. led 2016

@hz hele myslím, že dělají ještě černé, ty Alice (ale to je taky barva pro dítě jak noha.....)
a @cajomilka děkuju za opravu a se omlouvám za mystifikaci, já myslela že jsou z čr. což ale nic nemění na tom, že návleky a ponožky maji super a za fakt dobré ceny.

visnule
autor
14. led 2016

@cajomilka děkuji za referenci

mischamish
14. led 2016

Taky máme rádi merino. Máme pro mimino dva sety bodýčka a kamášků (značka Lindex a Name it) a potom ještě pyžamko (Lindex). Jo, ještě tričko s dlouhým rukávem od Engels. Taky máme kalhoty od Manymonths, které používáme jako svrchní kalhotky na látkové plenky. Od Manymonths jsem objednávala i bodyčko, ale bylo to tak přehnaně drahé a co se týče velikostí naprosto miniaturní, že jsem jim to vrátila a koupila jsem místo toho Engels (to je merino plus hedvábí).

Pro dcerku mám dva sety kalhot a trik od Pierre Robert, kuklu od Pierre Robert a potom kalhoty od Engels a tričko z Lindexu. Taky mám pro ní vlněné štramplíky a několik párů ponožek.

Celkově zbožňuju vlnu a nejenom merino. Hodně pletu a jak dcerka tak syn mají kupu čepiček, ponožek, rukavic, svetrů a dcera má i šatičky z alpaky, haha ... jsem vlnou úplně posedlá 😉 Jo, a v kočáru má syn beránka a vlněný overallek ... 😀

Musím se podívat na ty české značky, co jste tu uvedly ... ráda bych podpořila nějakou českou značku, i když žiju v zahraničí.

hz
15. led 2016

@jitavrtule koukam na ten Outlast-pisou, ze doporucuji prat na 60. opravdu to pokazde na tech 60peres? ja na tolik stupnu peru pliny, ale triko...? rada bych nejake funkcni triko na leto pro syna, bambus je super a ten Outlast, jaky to je material?

olga_
15. led 2016

@hz Máme z Outlastu dvě bodícka a jedny kalhoty s pružným nápletem v pase - opět používáme na nošení. Je to parádní materiál, jemný, pružný. Bodíčka i kalhoty jsem kupovala někdy loni na jaře a syn je vše nosí pořád a to není žádné tintítko. Já to teda peru na 40.

hz
15. led 2016

@olga_ a funkcne? da se to treba srovnat s bambusem?

olga_
15. led 2016

@hz Mají popsáno na dita-outlast.cz. Určitě se v tom míň potí než v normální bavlně. Máme i verzi bodíčka hodně letního a to jsem oblékala i v třicetistupňových vedrech a více jsem byla z šátku spocená já než syn. S bambusem na bodíčku nemám bohužel zkušenost.

visnule
autor
15. led 2016

@mischamish muzu se zeptat kde v zahranici mate takovy vyber vlnenych znacek? Nekde na severu? 🙂

mischamish
15. led 2016

@visnule Jo, žiju ve Švédsku.

mischamish
15. led 2016

Ještě bych vám holky poradila se zbavit flícovek a nahradit je nějakým buď woolfleece anebo normálně pleteným svetrem. Teď zjistili, že praním flícovek se do vody uvolňuje hromada mikroskopických plastových částic a ty znečišťují vodu - a dostanou se i do naší pité vody. Není to žádná sranda. Zde ve Švédsku se o tom už nějakou dobu mluví a já se flícovek už minulý rok zbavila. Některé značky jako například Janus mají mikiny šité z něčeho čemu nadávají woolfleece nebo ullfleece švédsky, které se dají používat místo plastových flícovek. Taky člověk může místo kupování takových drahých věcí samozřejmě požádat babičku o upletení svetru z pravé vlny (nejlepší je vlnu babičce koupit dopředu, abyste po upletení nezjistili, že je to `vlna` z polyesteru 😅 . To je jenom takový tip ...

verdos
15. led 2016

Máme a používáme od narození, teď jsme dokupovali pro většího do školky (chodí do lesní). Děti nosí od podzimu do jara (v létě tenké merino ne, jen pro miminko mám jedno body vlna+hedvábí). Máme značky Devold, Manymonths, Celavi. Líbí se mi i Crawler 🙂.

visnule
autor
15. led 2016

@verdos to merino + hedvábí je jaké? Je jemnější než obyč merino?

verdos
15. led 2016

Je to úplně tenoučké a jemňoučké, už to máme docela dlouho (od narození prvního syna). I příjemné na omak to je, těžko to popsat.
Ale třeba ten Devold je taky pocitově velmi jemný, ale my teda máme nějaký silnější na zimu (ale jsou i tenčí právě, na léto, ale to nemáme) - kupovala jsem to z druhé ruky a paní mi tvrdila, že to je 100% merino, ale hned na omak se mi to nezdálo, tak jsem pak pátrala a zjistila, že to je opravdu směska - ale s něčím umělým teda (už si zase nepamatuju s čím, ale výhodou je zase velmi snadná údržba, pro čisté merino nemyslitelná).

visnule
autor
15. led 2016

@verdos a nevíš jaká je to značka? Já měla s hedvábím engel a cosilana aani jedno teda nebylo moc tenké

verdos
15. led 2016

@visnule Je to iobio (je to na nášivce a ještě je tam takový malý ježeček), ale teda nejsem si teď jistá, jestli ta vlna v tom je merino. Tipla bych, že je to (asi) tohle: http://www.branakdetem.cz/body-kratky-rukav-vln..., ale nějaká starší verze - tady mi to přijde moc bílé na tom obrázku, my máme takovou přírodní barvu, nebělenou... (a možná to není tak tenké jak to naše, ale těžko říct, ta fotka může mást). Vyfotila bych to naše, ale foťák mám sbalený v tašce do porodnice (a manžel ji odmítá vyndat z auta, takže už víc jak týden nemůžu nic fotit :(...). Ale je to takové poloprůhledné, když do toho strčím ruku, tak to trošku jakoby prosvítá (ale ne zase moc, jako punčocha to není).

visnule
autor
15. led 2016

@verdos moc díky

visnule
autor
5. kvě 2016

Holky nakonec jsem koupila to Iobio a je fakt super tenké, bude skvělé na léto. Přemýšlím, že z podobného materiálu koupím i něco na sebe. Máte někdo zkušenost? Koukala jsem že s hedvábím je třeba toto: http://www.minimol.cz/Damske-triko-vlna-hedvabi...
Ale potřebovala bych aby to bylo opravdu tenké, sahala jsem na merino/hedvábí od Engel a v tom bych se asi upekla....

verdos
5. kvě 2016

@visnule Pro dospělé jsem zatím na nic takového nenarazila, leda si nechat ušít (mě napadlo), třeba tenhle materiál vypadá dobře:
http://www.sijemdetem.cz/produkt/tenoucky-merin...

visnule
autor
5. kvě 2016

@verdos Díky, ale ta látka by byla úplně průhledná a já potřebuju něco normálně na ven 🙂 Tak zvažuju to hedvábí od Janusu, nebo tam mají i letní merino v hezkých barvách, třeba tohle: http://www.minimol.cz/Letni-merino-triko-ruzova...

Asi to objednám a kdyžtak vrátím 🙂

visnule
autor
24. kvě 2016

Přidam recenzi, třeba se to někomu bude hodit. Pořídila jsem si to merino/hedvábí od Janus, je to pecka. Tenké, jemné, řekla bych hodně podobné tomu iobio. Používam do šátku a super, nepotíme se, po odvázání žádné mokré mapy.

karasluc
7. lis 2016

Ahoj, moc hezké ponožky s merinem mají na www.bareobuv.cz.
Já kupuji jenom merina 🙂

chiherrr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lina7771
27. únor 2017

Mňa mama strašne odhovára od oblečenia z merina aj keď sa mi strašne páčia všetky vlastnosti ovčej vlny. Robí to koli tomu ze má zlú skúsenosť vraj sa jej to zrazilo a bolo to nepoužiteľné. Išlo o nejaký detský svetrík. Už neviem ako argumentovat. Ďakujem za každú reakciu.

annaluciapetrzel
27. únor 2017

@lina7771 samozrejme. Merino se musi prat dle instrukci. Jinak se srazi!

jitavrtule
27. únor 2017

@lina7771 nenechaj sa odhovorit 🙂 ne, fakt, merino je samozrejme material, ktery se musi prat opatrne - bud v ruce nebo v pracce na program na vlnu, tzn kratky program, nizka teplota a malo otacek, vsechny tri body je dulezite dodrzet. Kamaradka tuhle vyprala merino overal na tricet na obyc program s tisici otackama a ma oblecek na trpajzlika ☹ (skoro brecela). Nicmene i pres tohle drobne nepohodli je porad merino vlna funkcne jeden z nej materialu. Nemluve o tom, ze vlna jako takova je antibakterialni, takze pokud neni obleceni vyslovene zaprasene od jidla nebo spiny, tak nechavam jen vyvetrat, neperu ho teda tak casto jako normalni obleceni (svetr, podvlikacky).

Sem začni psát odpověď...

Odešli