Dětská a těhotenská výbavička aneb co koupit?

kirinka2013
6. dub 2017

Zdravím, těhulky a maminy. Jsem poprvé těhotná, tudíž v tomhle směru nezkušená a akorát si dávám dohromady nějaký seznam, co vše budu potřebovat nakoupit před porodem. Na internetu stále nacházím nové a nové věci pro těhotné, maminky, mimina, do pokojíčku a tak, můj seznam exponenciálně narůstá a nerada bych kupovala zbytečnosti a nebo na něco zapomněla. Ocenila bych vaše rady a názory, kromě vyloženě základní výbavy, bez čeho by jste se třeba neobešly, co vám zpětně chybělo a co naopak leželo nevyužité v koutě? Děkuju moc za rady 🙂

karlajasmine
7. dub 2017

@normalnimatka Tak s tou podprdou ja ji treba strasne ocenila v porodnici, nesnesla jsem nemit podprdu... jak jsem mela nality prsa, tak me tahly k zemi a strasne to bolelo.. ono zalezi jaky ma zakladatelka prsa, ale ja jsem si koupila myslim stejny obvod jako jsem mela pred porodem a o cislo nebo dve vetsi kosicky, a bylo to akorat.. nejlepsi je si na zacatek koupit nejakou bez kostic aby hlavne byla pohodlna.. nejaky pekny jsem si dokoupila pak pozdeji 🙂

westie
7. dub 2017

@kirinka2013 my jsme polohovaci klin docela vyuzili, kdyz mel maly rymu, aby mel hlavicku trochu vys. Ale dopredu bych to nekupovala. Nemela jsem ani tehotensky, ani poporodni pas - poporodni bych si dopredu nekupovala, ja bych ho po cisari stejne nemohla mit a byl by zbytecny.
Kazdy to ma asi jinak, ja treba nedam dopustit na detske nuzky, s normalnima bych si na maleho netroufla.
Jinak souhlasim s tim, ze vetsinu veci je lepsi poridit az kdyz zjistis, ze to opravdu potrebujes.

kirinka2013
autor
7. dub 2017

@normalnimatka kolečka právě potřebujeme, abychom nemuseli kvůli přejíždění po bytě kupovat dvě postýlky (tudíž můžu max podložit matraci, ale nevím, zda to nebude mít vliv zase na monitor dechu) a v posteli mimčo být nemůže, manžel se strašně roztahuje a máme kočičku 🙂 Proto mám stále dilema 😀

kirinka2013
autor
7. dub 2017

@karlajasmine no je fakt, že netuším, jak budou velké, ale stejný obvod by mi asi nestačil 😀 Začínala jsem před těhu na 75/B a teď mám 85/D a už je to těsnější 🙂

karlajasmine
7. dub 2017

@kirinka2013 No vsak pisu stejny obvod jako tesne pred porodem 🙂 ne jako pred tehotenstvim.. to by mi taky nestacilo 🙂

normalnimatka
7. dub 2017

@karlajasmine jj to určitě... ze zbejvajících mindráků z malejch prsou mě definitivně vyléčilo zjištění, jaká je to pohoda na nošení dítěte v šátku, chování a vůbec válení se dítěte po mně,abych ho neposazovala svejma prsama:D a tak vůbec...
jinak v porodnici sem měla taky podprud normálně, ale jak jsemm psala, vyhovujou mi sportovní, ale je jasný, že s Halinama to asi nestačí🙂))

@kirinka2013 tak zrovna ty dvě postýlky, nebo třeba postýlka a koš na kolečkcáh nebo na židlích danej, se docela hodí... ale nutný to není🙂
monitor nevedu, tak nevím..třeba někdo odpoví. to se asi nedá dát přímo pod prstěradlo?leda na matraci dát monitor a přes to ještě třeba deku, aby to netlačilo, a pak zafixovat prostěradlem..
hehe, myslim že mimčo bude přednější, než kočička, pakliže budeš kojit 7x za noc, vsadím se, že tě hodně rychle přestane bavit dítě uspávat kojením v sedě a pak ho vždycky přenášet do postýlky (kde se může manipulací vždycky vzbudit) ;) :D ale jako jasně, může to bejt anemusí🙂
a na dítě v posteli se dá snadno zvyknout myslim si🙂 tak uvidíte..

kirinka2013
autor
7. dub 2017

@karlajasmine Pardon, to jsem se překoukla 🙂

yelowangel
7. dub 2017

Četla jsem prvních pár odpovědí a dost se liší takže za mě určitě ano rukavičky proti poškrábání (náš malej byl pořád poškrábanej na čele takže jsme za ně byli rádi) stačí 2 páry na střídání, odsávačka (neměli jsme a byla to veselá noc když malej v 8 večer mokrej od potu a z nosu mu teklo jak z vodovodu - do 3 jsem byla vzhůru a hlídala jestli dýchá), něco na teplotu třeba Paralen čípky (ten samý důvod jako před tím a díkybohu za to že ten jsme měli, lékárna otevřená až v 8 ráno), jednu malou flašku na sunar nebo čaj (kdyžtak využiješ pozdějc na pití nebo prodáš v originálním balení ale já jsem se prostě po císaři nerozkojila takže z porodnice jsme to brali přes lékárnu a holt se 2 museli koupit - koukej po těch co mají rysky od 10ml), malej Sudocrem (na opruzeniny je to super věc), mantinely (na dítě ti netáhne když otevřeš okno, má tam takovej svůj prostor a je víc v klidu a tlumí ti trochu zvuky z okolí). Zbytečný podle mě je spací pytel (přikrývali jsme dekou a stačilo to), jakákoliv dětská kosmetika ( ze začátku stačí mýdlo na zadeček) a dopředu kupovat nějaký pomůcky na bolavý bříško (třeba ti trpět kolikama nebude, nebo kapky v porodnici nebudou zabírat tak koupíš mastičku nebo peckový polštářek, můžeš si objednat vzorky Rybilky (zadeček) a Pupíka (bříško) na vyzkoušení na jejich stránkách). Na tvým zvážení je lehátko do vany, stejně budeš dítko přdržovat rukou, my jsme měli takovou tu pěnovou podložku a byli jsme spokojení, nemohl sjet do vody, ale musí se častějc měnit a pak monitor dechu. Neměli jsme ho a první noci byli docela krušný, pořád jsme poslouchali jestli dýchá, na druhou stranu teď partnerova kolegyně porodila zdravou holčičku, všechno v pohodě, donesli si ji domů, dala ji na 20 minut do postýlky s monitorem a šla si lehnout a když přišla dítě bylo už fialový a monitor ani nepípl. Moje rada je že nic se nemá přehánět, nakup normální výbavičku a pak dokupujte co bude potřeba. Jo a ještě mě napadlo k těm kulatým nůžkám - máme je a ani jednou jsme je nepoužili, ty drobný prstíky bych s tím jenom ustřihla. Nejlepší jsou kleštičky.

karlajasmine
7. dub 2017

@normalnimatka no me ty prsa po porodu naopak lezly na nervy jak nikdy v zivote... diskretni kojeni nemozne... u druheho se asi budu zakryvat plachtou nebo fakt nevim :D

normalnimatka
7. dub 2017

@karlajasmine :D
a tak leda nějaký dobrý kojící triko no...s takovejma těma záklopkama zevnitř zaspoda:D prso pak zakryje hlava dítěte:D