Jak obléknout miminko narozené v říjnu/listopadu?

dyrly
30. čer 2015

Ahoj holky, poradite mi prosim jak obleknout miminko narozene v rijnu/ listopadu? Jak miminko obleknout pod vyteplenou kombinezku? Jak obleceni vrstvit a kolik ceho je nutne poridit? Moc dekuji 🙂

nellilie
30. čer 2015

Ahoj, neporadím, ale taky bych ráda věděla🙂 Též čekáme v říjnu a ještě nemám ani nic nakoupeno, je toho spousta a netuším co vybrat, kolik v jaké velikosti🙂

ninive211
30. čer 2015

Taky máme říjňátko, ono je to takový ošidný měsíc, protože může být ještě třeba i dvacet stupňů anebo taky může být kolem nuly. Ale první dny/týdny se s mimčem na moc dlouho ven nechodí, obzvlášť pokud se třeba narodí menší (já byla s malou až po 14 dnech, protože neměla tři kila, takže i když v den propuštění z porodnice bylo přes dvacet stupňů, tak při první vycházce myslím necelých patnáct).
Já se řídila tím, že vždy minimálně jednu vrstvu víc, jak mám já celkově. Když bylo pod deset stupňů, tak bodyčko s dlouhým rukávem, mikinka/svetřík, zateplený overal a zimní fusak, na kočáru ještě ten kryt. Když to vypadalo, že svítí sluníčko a je pocitově teplo, fusak se vždy dal rozhrnout, otevřít. Ale pod ten overal jsem v prvních měsících měla vždy aspoň ty dvě vrstvy. Jinak někdo hodně využije overaly nejen na noc jako pyžamko , ale i jako domácí úbor, s rozepínáním vepředu se velmi jednoduše obléká, snadná manipulace. Já je měla jen na noc. přes den dupačky, polodupky, nebo legínky s ponožkama (pro někoho nejméně praktické, že ponožky padají)

ninive211
30. čer 2015

Jinak co se týče velikosti, všude radí malé věci nekupovat, že jen pár kusů 56tek a pak rovnou vel. 62. No, tak my jsme měly při propuštění z porodnice 2500 gramů a velikost 50 nosila 5 týdnů, některou padesát šestku ještě začátkem 4.měsíce. Takže těžko radit, kolik toho pořídit, záleží na odhadu váhy a genetických dispozicích, zda čekáte spíš větší nebo menší mimčo. Někdo má odhad na 4,5 kila, tak pomalu od porodnice oblíká do 62ky. Určitě to netřeba přehánět jako že dvacet ks. bodyček v jedné velikosti, to mimčo roste opravdu rychle a tímto tempem by mělo každou věc na sobě tam maximálně jednou😉 Však od čeho je pračka a malé mimčo, dokud nejsou příkrmy, to většinou zas tak extra nezašpiní. To s mrkvičkama červenou řepou a následně lezením po špinavé zemi přijde jiný level 🙂 Ale zase tak 5ks od každého bych měla, ať se nepere každý den dva kousky.

ckei
30. čer 2015

@dyrly Mám též říjnového kluka - na říjen a listopad jsem měla slabší kombinézu, pod ni jsem dávala punčochy, polodupky a body s dl. rukávem. Na prosinec jsem měla teplejší kombinézu a oblékala jsem stejně + fusak. Nejvíce jsem využila punčošky, polodupačky, body s dl. rukávem a mikinky či kabátky bez kapuce. Víc opravdu až do téměř půl roku nebylo třeba 🙂 Doma býval v dupačkách či tepláčkách či jen v body s kr. rukávem.

dyrly
autor
2. črc 2015

Holky, děkuju za reakce... a myslíte, že bude stačit když zimní vyteplené věci jako kombinézu atd. nakoupím do vel. 68?
A punčocháčky se oblékají pod polodupačky/ dupačky? Já fakt nevím.... 🙂

kiki2
3. črc 2015

@dyrly Ahoj, mám v říjnu syna, dnes 4,5 roku .-)
Kombinéz. myslíš zimní nebo takovou tu lehčí?Já bych koupila popř. jen 62 , dnes to koupíš ze dne na den, takže uvidíš, kdy jí budeš potřebovat. Nějaké věci62 a 68 jsou stejně veliké, záleží na výrobci. Punčošky pod polodupky, nám se osvědčily takové šemišové- já je nechtěla,ale nakonec fakt super, http://www.dupydup.cz/polodupacky/sametove-polo... tady to je trochu vidět, není to uplně bavlna, pod ty jsem dala punčošky, body s dl.rukávkem, svetřík a na to bundičku , když bala zima tak na svetřík a punčoš. kombinézu. Syna jsem moc nestrojila 🙂 A samo fusak, je skvělý ten do autosedaček, ten jsem používala na podzim a jaro a pak zimní .Tady je syn, bundičku měl samo zapnutou, tohle bylo už doma :https://https://www.modrykonik.cz/blog/kiki2/album/nase... https://www.modrykonik.cz/blog/kiki2/album/nase... https://www.modrykonik.cz/blog/kiki2/album/nase... klidně se ptej co tě zajímá 🙂

ckei
3. črc 2015

@dyrly můj malej byl malej, takže v zimě nosil velikost 56-62 a velikost 68 měl až v březnu 🙂) Takže jsme si vystačili přes zimu s velikostí 56-62 a 68 začal mít někdy začátkem března 🙂 Punčošky klidně pod polodupačky či dupačky, doma míval jen polodupky či dupačky bez punčošek 😉

leniczka23
3. črc 2015

Mám syna v říjnu, ale ptát se v červenci na říjen je trošku nesmysl, přece nemůžeš vědět jaké bude počasí..Já se vždycky řídila tím, že jsem mu dávala o jednu vrstvu víc než jsem měla já a byl vždycky v pohodě..zkontrolovala jsem to dotykem na šíji..To oblékaní si během chviličky vychytáš..

lily21
3. črc 2015

Určitě vystačíte v zimě s velikostí 56,62. vel. 68 spíš až na jaro a dítě by mělo mít max. jednu vrstvu navíc, než vy, zas ho přehnaně neoblíkejte, ať pak nemá potničky 😉 pod kombinézu oblíct svetr, pod něj body s dlouhým rukávem a dole tepláčky např. a pod ně punčošky, prostě jak sebe akurát navíc tu kombinézu.No a samozřejmě teplou čepici a rukavičky. 😉

ninive211
3. črc 2015

@lily21 No nemyslím si, že 68 až na jaro, dcera byla menší (porodní váha 2630 g) a 68ku nosila zhruba od půlky února. Větší kluci v naší skupince nosili vel.68 od Vánoc. Vždyť to je vel.3-6 měsíců, tedy u říjňátka teoreticky leden-březen.

lily21
3. črc 2015

@ninive211 jo jasne,může byt,záleží jak mimi rychle poroste,mala je koncem listopadu a 68 mela az v březnu,ale tak paní se ptala co ma dítěti v zimě oblect,ta vel.to není az tak podstatne tady řešit🙂

thesun
5. črc 2015

mám skoro 12ti letou říjnovku a teď čekám další říjňátko, dávala jsem o vrstu víc než sobě a holka je živá a zdravá 😀

vera_vila
5. črc 2015

Mám dvě listopadňátka a pod kombinézu jsem nechávala jen dupačky a bodyčko, když byly mrazy, tak ještě svetřík, měli jsme ještě fusak i kryt na kočár, takže další 2 vrstvy a bohatě to stačilo. Většinou jsem dávala stejně vrstev jako sobě + právě fusak a "přenosná taška" (takže vlastně druhý fusak) a k tomu ještě kryt na korbu... Samozřejmě 1 tenčí a 1 zimní čepička nebo čepička a kapuce kombinézy a samozřejmě rukavičky (pokud se mi nepodařilo ručičky schovat do fusaku)... A na zimu stačí tak 2 kombinézy, třeba jedna silná a jedna tenčí (pod tu se dá dát pak klidně ten svetřík), fusak a nějakou čepku... Učitě velikost 56, max. 62 (ta je tak od tří měsíců, takže s ní ještě kousek zimy stihnete)
Miminku by nemělo být teplo, to znamená, že pokud ho obléknete moc, bude se potit (testuje se na krčku zezadu), pokud mu bude zima, bude mít tělíčko chladné (oblíčejík se samozřejmostí, ten bude vystavený studenému vzduchu).... V obou případech bude miminko nespokojené... Zkrátka to chce zkusit, záleží také, jak teplý máte fusak, jak teplé budou kombinézy...

dyrly
autor
5. črc 2015

Holky, vsem dekuju za komentare...☺ co se tyka velikosti je mi jasny, ze zalezi na tom, jak miminko poroste a jak bude pri porodu velke.... spis mi slo o to, abych nekupovala zbytecne dopredu zimni kombinezky ve velke velikosti, kterou pak neunosime....takze zatim poridim vel. 62 a vetsi pak pripadne dokoupim dle potreby...A co se tyka obleceni, nachystam si zatim na cestu do kocarku (puncochacky, polo/dupacky/, ponozky, nejaky kabatek ci svetrik, mozna bundicku) a snad to bude stacit do kombinezky a fusaku, pripadne pak dokoupim 🙂

petullka927
10. črc 2016

Ahoj maminky, mám dotázek, jak jste zvládli s mimi vaši první zimu? Do čeho jste nakonec mimuška oblékli tak aby jim nebyla zima, právě řeším stejný problém jak vy vloni 🙂 děkuji za rady 🙂

lenkaluk
10. črc 2016

@petullka927 dulezite je mit dobry fusak. A dobrou kombinezu. Pak uz vrstvit beznym oblecenim podle altualniho pocasi. Meli jsme i bodycko z merina, ale to neni nutne. A na velkou zimu pak mit vazelinku nebo nejaky dobry krem na tvaricky, i kdyz se jde ven jen na chvili.

zmrzlinka
10. črc 2016

@petullka927 Ahoj.Ja si myslim,ze to zavisi od toho jaka bude zima.Jestli bude 0 nebo 10 stupnu anebo bude mrznout 🙂 Na malyho jsem mela takovou sametovou teplejsi soupravicku a kombinezu a taky ruzne polodupacky a mikinky a podle toho kolik bylo stupnu,tak jsem pridavala a ubirala vrstvy 🙂

visnule
11. črc 2016

My jsme nejvíc využili merino bodynko co jsme dostali k narození. Je o super věc, malá ho měla prakticky pořád ( obcas jsem ho přeprala ;) ) ze všech vrstev je nejdůlezitější ta přímo na tělo. Když se spotí třeba v obchodě bo v sedačce tak pak nestudí.