Jaká kosmetika je pro novorozence nejlepší?

wendulka25
14. dub 2012

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat chystám se k nákupu kosmetiky, která kosmetika je pro miminka nejlepší? Nabízí se na trhu spousty značek ale co je opravdu dobré a kvalitní? Slyšela jsem že Johnson není zrovna vhodná. A co Nivea a Hipp? A co pleny? Jednorázovky? Kterou značku zakoupit pro novorozeňátko? Hodně slýchám že maminky používají i pleny značek DM a Tesco, nějaké zkušenosti, tipy a rady prosím 🙂 děkuji moc předem.

micudakv
31. led 2017

My používáme v zimě Vitella extrem,je bez konzervantů a parfémů, suprově chrání a ještě obsahuje i vitamíny. Dávala jsem ho i při rýmě pod nos.🙂

hanulka_es
23. dub 2017

my teda nemáme s Johnson kosmetikou žádnou potíž, měli jsme i Hipp i Niveu a nic mu nevadilo, pleny kupuji jednorázové, začali jsme pamperskami, ale teď už zkoušíme jiné, vyhovují nám z DM drogerie, značka babylove. Měli jsme i sovičky z tesca a asi taky průměr. Nemáme opruzeniny z žádných, tak nemůžu žádné pomluvit. Zadeček mažu bepanthenem a když mám pocit, že je zarudlý, mám sudocrem, ale žádný drámo se zatim nekonalo...

eva_sajdla
12. kvě 2017

Moje první dcerka se osypává po všem, takže teď u druhé dcerky některé značky rovnou vynecháváme. Narazila jsem na tuhle přírodní kosmetiku a složením i cenou mi přijde super, máte prosím někdo zkušenost s touto jejich dětskou řadou? https://www.originalatok.cz/detska-kosmetika/ Chtěli bychom hlavně olej do koupele.

eldam3
1. črc 2017

Ty co jim jsou urcene.. ja pouzivam johnsons baby.

krystalka
1. črc 2017

Na novorozence a kojence jsme nepoužívali skoro nic - Bepanthen na zadeček a jinak jsme měli měsíčkový olej od Welledy, ale nepoužívali jsme ho pravidelně, jen pokud měl trochu sušší pokožku....koupali jsme jen v čisté vodě a ne každý den, to není potřeba, na vlásky jsme pak měli taky šampon od Welledy z té samé měsíčkové řady, dělají třeba i super krém na obličej do mrazu, ale ten jsme používali až mnohem později.....zadeček jsme opláchli vodou v umyvadle a osušili látkovou plenkou, mimo domov jsme měli vlhčené ubrousky, ale musí se vyzkoušet, které vyhovuje, ne každé každému dítku sednou, stejně jako plenky..... Kosmetika Johnsons nám z více stran doporučovaná moc nebyla, že na ní bývají častěji alergie....

bayt
19. srp 2017

@wendulka25 Devatero kvítí - od Ingeborg Stadelmann, přírodní a fakt účinná kosmetika (třeba krém na opruzeniny používají všechny kamarádky).

janawei
24. zář 2017

Tak už zase kupuji "miminkovskou" Weledu. Osvědčila se u prvního prcka, vyhovuje i druhému. Z porodnice mám tedy Bepanthen a od pediatričky Sudokrém, ale myslím, že je někomu věnuji 🙂.

hanulka_es
3. říj 2017

@janawei Bepanthen nedávejte, určitě ho doma využijete, my ho máme na zimu oblíbený už kvůli odřenýmu nosu od věčných nudlí, ale vyhovuje i na miniaturní záděrky na rukou či prasklé koutky/rty 😉 je to drahá záležitost, ale u nás 100% zabírající 😀

bayt
3. říj 2017

@hanulka_es je to hrozná chemie, za mě lepší právě Stadelmann a účinější vlastně taky...

petra_studentka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eldam3
28. lis 2017

Urcite jemnou urcenou primo pro detskou pokozku

dominika1986
28. lis 2017

Mně se velmi osvědčila Weleda, měsíčková řada ve žlutých obalech, vyzkoušenou mám koupel, sprchový krém a šampon v jednom, krém proti opruzeninám. Dobrá je i ta bílá řada na citlivou pleť- krém na obličej i opruzeniny jsou moc fajn. Olejíček je dobrý Saloos dětský měsíčkový. Pleny od začátku Pampers premium, zkoušela jsem i jiné a nakonec zůstala u těchto.

martavy
28. lis 2017

Koupem jen v ciste vode,1x tydne Delfinek od eone.Mazu bio olivovym olejem,oblicej pres zimu kokosovym olejem.Na zadek mammedvidka od eone a vodu 🙂Zadek mazu sudocremem.Plenky msme presden bavlnenectverce,na noc papir nejcasteji dm baby love ci touurjours z lidlu

andiienka
11. pro 2017

Doporučuju nekupovat velké zásoby kosmetiky pro miminko, každému může sedět něco jiného..my měli asi 15 přípravků ode Sebamedu a malý se mi po tom osypal...takže doporučuji nejprve třeba malé vzorečky. Co jediné nám vyhovovalo a používáme doteď na všechno je Bepanthen 🙂

ladyhacek
3. kvě 2018

Obnovuji diskuzi (nějaké příspěvky jsem pročetla) j teĎ přemýšlím co koupit pro našeho druhého drobečka - syn má 3 roky a už dlouho máme niveu (i já mám ráda kosmetiku nivea). Syna jsem koupali obden a mýdlo nepoužívali pořád . spíše tělové mléko/olejíček na tělo a zároveň jsem i masírovala - máme i tvrdší vodu tak přemýšlím že pořídíme něco do vody.
Zaujala mě kosemtika Mixa. Ale také přemýšlím na Weledou nebo Sebamed (to jsem měli vzorečky) Co používáte vy a proč? Děkuji

katka22688
3. kvě 2018

Ahoj, vyzkoušela jsem hipp kozmetiku není špatná ale na koupání používám pouze šampon sebamed a na tělíčko jsem koupila olejicek od weledy. Je dražší ale malému dělá velmi dobře tak prdim na peníze. Olejickom mažu celé tělo i obličej. Plenky na novorozeně jsem mala pampers bílé a pak jsem objednala Dada pleny víc balení 2,3 i 4 + hypoalergerne vlhčené obrousky které mám jen do kočárku. Doma používám emulzi medvídek a perlan. Ritku máme bez opruzenin. Každému děťátku vyhovuje něco jiného. Tým že my obaja s manželem máme problém s kůží tak ten olej je skvělý a malinkemu zmizli veškeré suchši místa.

emilkamilka
22. říj 2018

Sebamed, Mixa, alebo bio kokosový olej.

lucasice
12. črc 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Já malou umývám mycím gelem s měsíčkem lékařským a nebo jen obyč vodou. Pak namažu, pyžamo, mlíko a spát :D

iris92
12. črc 2019

Ono sami zjistite co vam vyhovuje nejvic. My jsme od porodnice zacali sadou od Weledy - koupel, olejicek a mast proti opruzeninam. Krome olejicku nam to vyhovuje, hlavne na masticku na prdelku nedam dopustit, pomohla okamzite i kdyz malemu zacal cervenat krk (ma asi 3 brady 😀). Jinak na suchou kuzi nam zabral Lipikar od La roche possay a nejlepsi univerzalni masticka je Lenienska z lekarny.

ivca_ch
21. srp 2019

Mám připravenou kosmetiku La-Roche Posay Lipikar (gel a mléko), snad to prckovi sedne.

stehla541
18. lis 2019
Uživatel stehla541 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od stehla541.

my používáme kosmetiku od Hristiny, já i malá, je přírodní, takže jsem se nebála, že by nám nesedla

sasa890
20. lis 2019
Uživatel sasa890 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sasa890.

a co přesně používáte? je opravdu přírodní? kamarádka mi ji taky doporučovala, ale chtěla bych vědět i názor ostatních

stehla541
22. lis 2019
Uživatel stehla541 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od stehla541.

já jsem moc spokojená, přijde mi opravdu šetrná pro miminko, kupuju tam tělové mléko a pro sebe kupuju i pleťovou kosmetiku

sasa890
2. pro 2019
Uživatel sasa890 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sasa890.

a zkoušela jste i nějaké přípravky na vlasy? po porodu mám trochu problémy s vypadáváním, tak bych to chtěla vyzkoušet

stehla541
3. pro 2019
Uživatel stehla541 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od stehla541.

zkuste tohle https://www.hristina.cz/prirodni-sampon-na-podporu-rustu-vlasu-silnejsi-400-ml-e101411.htm je to na růst vlasů a mají tam myslím i přímo proti vypadávání, ale já mám doma tenhle šampon a je super

barca_15
30. čer 2021

Určitě čím méně tím lépe. A hlavně koukat na složení a znát suroviny. Některé by tě nejspíš překvapily.🙈 Ale já určitě doporučuji Weledu. Ikdyž teď tedy také propadla v nějakých testech, tak bůh vi. A pak bambucké máslo. To je super po koupeli, ale i poté na různé štípance a škrábance. Já teď koupila tady: https://www.zdravizafriky.cz/ ale najdeš prakticky i jiné v jakékoliv drogerií. I od Purity vision je super nebo od Saloos.❤️