Jaké hračky pro miminko "musíte" mít?

danvitka
17. dub 2018

Co pro miminko za hračky, chrastítka, kousátka?
Chystám se dělat objednávku a přihodím si asi pár hraček, ale jak tak na to koukám...samé blbosti a motivy nestvůrek a dalších neidentifikovatelných stvoření? Proto sháním inspirace a nápady co jste prostě museli mít nebo koupit miminku, buď protože vám to připomínalo dětství, nebo to byla prostě super hračka bez které vaše mimčo nedalo ránu 👶

Inspirace ode mě: já musím mít 100% špendlík a nedávno jsem objevila kachničku v kouli (ta je prostě boží), jinak asi klasické chladítko na zoubky a dál se nechám inspirovat od vás 😉

bartakova_veronika
17. dub 2018

@danvitka malá má také špendlík, kačenku v kouli ale nejvíc miluje plyšáky .... v úterý jí bude půl roku, tak musí momentálně něco kousat a tak nesmí chybět kousátko ... také u nás nesmí chybět usínáček. Bez něj už neusne

martinka_33
17. dub 2018

My jsme vesměs hračky podědili a dostali darem, různá chrastítka, kupovala jsem snad jen chladící kousátka na zubky..

danvitka
autor
17. dub 2018

Děkuji, my bohužel nemáme po kom podědit. Spoustu věcí asi dostaneme, ale přeci jen takové ty srdcovky si chci koupit 🙂
@martinka_33 zajímá mě co byla, nebo je srdcovka pro vás 😉
@bartakova_veronika usínáček dobře 🙂 děkuji 🙂

dc2015
17. dub 2018

https://www.google.cz/search?q=micek+bright+sta... S tímhle si vyhrál úplně nejvíc a strašně dlouho.

kirinka2013
17. dub 2018

Malé je 9 měsíců, špendlík byl top tak do 5 měsíců, teď už jí moc nebere. Na plyšáky zatím není vůbec. Vede u nás Oball (viz odkaz od dc2015), muchláčci/usínáčci (1 v postýlce, zbytek na hraní přes den) a pak hračky, co se natáhnou a hrají, už si to musí pár měsíců sama natáhnout, tancuje u toho, pak to zase natáhne. Má tu delfína a slona. A super je za nás také zebra Ryan, ale ta je cenově trošku jinde než ostatní věci 🙂

martinka_33
17. dub 2018

@danvitka malá má oblíbenou takovou plyšovou kostku s různými udělátky, má jí sice už od narození, ale oblíbila si jí až později, tak v roce a půl, ve dvou letech a to je vlastně jediná "miminkovská" hračka, která u nás zůstala, ostatní jsme zase darovali dál.. Jinak pro mě byla srdcovka asi O-ball ten se mi líbil moc a děti si s ním taky rády hrály a pak různá chrastítka a pískátka 🙂

martinka_33
17. dub 2018

@kirinka2013 No vidíš, natahovací hrací kytičku jsem úplně zapomněla! Ta vedla u malé už od miminkovata a taky u nás je dodnes 🙂

danvitka
autor
17. dub 2018

o tom Oballu jsem vůbec nevěděla, takže moc děkuju 👍

jbzirafa
17. dub 2018

Na sebe si pochopitelne nepamatuju, ale deti se vraceli k hračkám jako kubus (kelímky které se do sebe zasouvaji -nejdřív zbourali komíny, pak schovalali drobnosti. .)jednoducha chrastítka s kuličkou nebo jinými prvkem, se kterým se dá hýbat. Hlavně lehké, aby to bylo.dnes je spousta potvor hrozne těžkých a neidentifikovatelnych. Pak gumove či latkove knížky, když se najde hezký obrázek. A taky jsme museli mít kroužky na tyči, tech modifikaci je moc.a gumove nebo plastove kostky se zvířátky , mame u babicky po mně a deti je taky pořád tahaji.muchlackadoporučuji dvakrát, ať můžete jednoho vyprat. .

jbzirafa
17. dub 2018

@jbzirafa a batole si neumím představit bez oranžové tatrovky.tu jsem pořizovala brzo..

jbzirafa
17. dub 2018

@jbzirafa jaj ta čeština, děti se vracely..

margarithka
17. dub 2018

Jeee, kachnicka v kouli. Jako dite jsem ji zboznovala a dodneska jsem namekko, kdyz ji vidim.

majdaptak
17. dub 2018

Určitě takové ty šusticí knížky a cokoliv, kde bylo zrcátko 🙂

danvitka
autor
17. dub 2018

@margarithka jo ta kachnička mě tak dojímá....já vždycky zkoumala jaktože je tam zavřená? 😂
@jbzirafa na gramatiku nekoukejte 😀 jeee tatrovka, taky dobrý nápad. A knížky jsme taky měli vlastně takové gumové 👍 děkuji

cherris
17. dub 2018

Natahovací hračky do vany jsou super, až bude sedět, tak budou top.

bartakova_veronika
17. dub 2018

@dc2015 jj to máme taky .. na to jsem úplně zapomněla, protože to má u babičky 🙂

bartakova_veronika
17. dub 2018

@jbzirafa tak tu jsme také kupovali už brzy. Malá jí má doma už tak měsíc. Ale je pravda, že jsme neodolali spíše popelářské tatrovky :D

normalnimatka
17. dub 2018

já myslim, že je to miminům úplně jedno. a pořádně ti to dojde až u druhýho dítěte, kterej přirozeně má zájem o hračky dítěte o pár let staršího, že ho zajímá v podstatě cokoliv. ale tak samo, neměl by to strkat do pusy atd...
mně přišel fajn špendlík, kačenka je taky dobrá, tu sme neměli..měli sme prostě co sme dostali, nic jsem nekupovala, neřešila. třeba něco pískacího je fajn, takovýty trubky nahoře s hlavou:D ten taky jednu dobu jel hodně a pak určitě šustící knížka🙂

třeba ten oball míček sme měli taky a to jako vůůbec nezaujalo. až tak kolem roku a půl, kdy si s ním hrál jako s dalšíma míčkama:D a to ještě možná proto, že jsem mu dovnitř nacpala víčka, takže to tak hezky chrastilo, když se to kutálelo..

bartakova_veronika
17. dub 2018

naše půlroční dcerka ty šustící věci nechce ... nelíbí se jí to jak to právě šustí ... ale ty hrací natahovací hračky má v oblibě + kolotoč nad postýlkou ani ne tak kvůli melodii ale jak se to točí tak na ty hračky křičí .... ještě před měsícem jí ten kolotoč vůbec nezajímal ... kousátka a chrastítka má také v oblibě, ale ty jí moc nedávám, protože se s nimi mlátí do hlavy

normalnimatka
17. dub 2018

jo a dudlík byl taky dobrej jako hračka, na hryzání:D kousátka, natož ty chladivý, to teda skoro nevzal do pusy.

jinak asi bych pořídila nějakej balónek látkovej, ty mi přijdou super, i mnohem pozdjěc se s tím dá hrát, a když by byla vevnitř třeba rolnička, tak úplně super🙂

atisa
17. dub 2018

U dcerky oball ani usínáčci ani natahovací hrací medvídek neobstály, úplný nezájem. 🙂 Usínala bez hračky, muchlovala si cíp deky. U ní byly top vkládací kelímky, vyhrála si s nimi neskutečně dlouho, milovala být naložená v plastových míčkách a hrát si v nich, ale obojí je pro starší miminka, které už sedí/chodí. Potom také skládací pyramida, pár chrastítek, kolotoč nad postýlkou se jí také hodně líbil.

Hlavně nejsou vhodná těžká velká chrastítka, tím se často miminko picne do hlavy nebo si to taky pustí na hlavu, pokud leží na zádech...

atisa
17. dub 2018

A taky milovala už jako malý miminko knížky. Měla jednu plastovou do vody, i papírové...

jipe
17. dub 2018

u nás byly hodně populární "plyšáci" od Lamaze - šustí, chrastí, vydávají zvuky, barevní. pro větší dítko pak zatloukačky a kroužky na tyči. Třeba oball nebo populární pejsek od fisher price nijak zvlášt nezaujali

aktakd
17. dub 2018

Nejlepsi hracka jsou kolicky na pradlo 🙂

bekyc
17. dub 2018

U nás frčelo leporelo Moje první knížka. To je ale fakt pro novorozence tak do těch 3 měsíců max. A potom žirafa Sophie, nevěřila jsem tomu, ale tak do 7 měsíců ji měl v ruce pořád, taky se na ní poprvé nahlas smál, takže to je naše sdrcovka. A pak autíčko o-ball a tatrovka ☺️

sell1
17. dub 2018

Nas malý ma hromadu hraček a nejvíc ho zajímá spendlik, knížky (při čtení si je bere do ručiček a okusuje - moc oblíbená aktivita), mazlive plysacky a hrazdicka (kamarádi ze stromu).
Z nestandardních “hraček” jsou v kurzu - látkové pleny, obleceni všeho druhu, ucha kabelky, plastové pomůcky z kuchyně a dále víceméně vse co je zrovna po ruce. To pak muzu před malyho postavit plyšáka třeba ze zlata a silikonove mističky na pudink stejne zvítězí 😃

nikuu
17. dub 2018

Vkládací kelimky,balónek oball, gumová knížka, sustiva knizka, chladici kousatko, klasické chrastitko a pak kousatka oball u nás největší úspěch, máme dvě sady, vozili jsme na kocaru, v aute.. hrála si s tím furt.

vevero13
17. dub 2018

vodolepky, jezdily i autem, gumova knizka piskaci a auto od oballu

fifi02
17. dub 2018

taky doporučuju žirafu Sofii, ta u nás byla mezi top hračkami snad rok! A urcitě jakoukoliv hrazdičku, pod kterou mimi položíte a ono bude koukat a později plácat ručičkama do hraček

stuplakova
17. dub 2018

@danvitka Malá má taky špendlík, máme dva a oba si velice oblíbila 🙂, nedá ho z ručky 🙂. Pak do vany máme klasické gumové kachničky, jsou i různé motivy, takže se dají koupit i jiné než klasické, třeba námořnickou 🙂 a látková nebo pískací knížka. Malá je zatím malá 🙂.