Je nutné brát do porodnice v létě zavinovačku?

lucisuska
27. únor 2013

Sestřenice čeká v červnu miminko a dostala od gynekologa seznam věcí, které potřebuje na miminko. Je na něm napsané, že si musí do porodnice vzít klasickou zavinovačku s trojitým vázáním (zřejmě tu bílou krajkovou). Opravdu je to nutné? Také jste ji potřebovaly? Ona ji nemá, musela by si ji koupit a jsou to podle ní zbytečně vyhozené peníze. Děkuji za odpověď.

lucisuska
autor
27. únor 2013

Není tady nikdo, kdo by poradil? ☹

lv
27. únor 2013

@lucisuska tak když jí to napsal, tak bych ji pořídila, v bazaru..dcera je na začátku června, v porodnici v nich taky byla, měla jen košilku a spodek nahatý /krom plínky 🙂/ a pravda, že pršelo a bylo chladno, navečer..doma vlastně taky spala v zavince 2týdny, i když v té rychlozavince na suchý zipy.

ffiinnkkaa
27. únor 2013

@lucisuska Taky zavinovačku mít budu 😉

brisalek
27. únor 2013

tak tak stará klasická se zavázkama byla určitě lepší, protože jde vyndat výplň a byla jen v zavinovace (čistě bavlněné)narozdíl od rychlozavinovačky, která byla na léto šíleně teplá...dcera je v červenci

dlabinecka
27. únor 2013

@lucisuska Já bych rozhodně pořídila!! Nejde v ní jen o teplo, ale hlavně o pocit zavinutí a přenášení. Manipulovat s novrozencem je rozhodně pohodlnější v zavince. A moje děti teda na zavinovačce trvaly pekelně dlouho 🙂

berynka
27. únor 2013

Dcera se narodila koncem května. V porodnici a pak i na doma jsme měli rychlozavinovačku. Používala jsem jí asi tak měsíc, pak už bylo dost teplo a přikrývala jsem jí plenkou.

leniiis
27. únor 2013

Tak myslím, že nejde jenom o to teplo, ale taky o to, že některý miminka si to vyžaduj...mají neposedný ručičky a když jsou zavinutí cítíj se líp 🙂

romantika
27. únor 2013

urcite at poridi, na prvni(kveten) jsem mela jen tu rychlozavinovacku a mala se z toho porad odkopavala a byla nevrla. Staci si koupit tenci, ale i ja poucena z prvniho tehu, ze vse je zvytecne jdu okamzite kupovat nejakou poradnou a hlavne zadna investice neni zbytecna,m hur se pak shani kdyz uz je mimi doma a nikam moc nemuzete. Vse se da prodat dal. Prodava se spousta tenkych, hlavne jde o ten efekt. Ikdyz v lete,detatko ma s termoregulaci dlouho problemy a v kosilce a tenke zavinovacce to da. Pro ne je horsi byt v tom vedru nahaty.
take mam dalsi termin v cervnu a uz shanim jako prvni poradnou zavinovacku, rychlozavinavacka na suchy zip se mi neosvedcila, pouzivala jsem ji jen jako deku.

veruska007
28. únor 2013

Taková zavinovačka je super, je to ta klasická, používala jsem ji hodně, měla jsem půjčenou od našich, ještě po nás. Do porodnice bych ji nebrala, zatím ji všude měli.

valencia13
28. únor 2013

Jestli ditě budete vyzvedavat autem krajkova zavinovačka vam bude k ničemu. Nedate miminko do autosedačky, kde je zapinani mezi nožičky. Stači sebou lehka mikinka, teplačky a pro připad slabši deku. V porodnice většinou na miminko oblečky daji erarni. a pokud bude neklidne se muže zavinout do klasicke látkove pleny, aby lip spalo. Zavinovačka v lete asi se nevyplati. za 3 měs. stejně nebude chtit byt svazana

romcovaklarka
28. únor 2013

@lucisuska Já rodila teďka v Podolí a tyhlety přesně zavinovačky tam měli erární. Přišlo mi to celkem šikovné. Ale jestli bych si ji jinak kupovala jen kvůli tomu, to teda nevím 😒

mataharyy
28. únor 2013

No pokud je myšleno na pobyt do porodnice? Vím že ve většině porodnic dávají erární věci na děti a na cestu domu jí nevyužijete... Pokud jde o zavinování, tak je otázka mám dvě děti a oba nesnášeli být svázaní, u prvního jsem rezignovala hned, jak byl volně, byl spokojený, jak se zamotal, byl nevrlý, u druhého mi tvrdili v porodnici jak musím zavinovat a když nebyl, tak to bylo poznámek, pak přišli na to že má zlomenou klíční kost od porodu, zakázali mi ho svazovat a konečně byl klidný 😅 Takže i to je individuální u každého dítka, takže bych asi takové věci pořizovala až dle potřeby, případně lze sehnat ty zavinovací deky (případně velká plenková osuška) a to účel zavinutí splní taky a využije se to déle 😉 Nebo ať počká a kdyby v porodnici jo prskali že jí nemá, tak ať pro ní vyšle někoho z rodiny 😉

maximka33
3. bře 2013

@lucisuska velice záleží na tom, jak je vybavená porodnice. já rodila v Neratovicích a s sebou jsem pro mimi brala jen krém a ubrousky na zadek, zbytek nám tam poskytli. rodila jsem v dubnu a zavinovačky byly ty rychlozavinovačky na suchý zip. ty klasické zavazovací jsem v porodnicích ani neviděla. je fakt lepší optat se přímo v porodnici. přes léto jsem dítě zavinovala do tetra pleny - velké pleny na utírání po koupání. nezpotil se a přitom nemohl šermovat rukama a nohama, a tak se uklidnil.

silvapokorna
14. bře 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

klasickou zavinovačku určitě využije i doma. většina miminek je v ní spokojená, nahrazuje jim to pocit, jako když byli v bříšku, jako v náruči. lehce se v tom i mimčo přenáší a uspává, je tak ten drobeček tak nějak pevnější. ať se podívá na bazárky, nebo pozeptá maminke v okolí a koupí ji levněji. 🙂