Kdy a co jste poprvé koupili pro miminko?

vendula710
1. čer 2016

Ahoj holky, jsem v 16.tt a mám hrozné nutkání si už alespoň jednu věc koupit pro toho drobečka koupit. Jak jste na tom Vy? co a kdy jste poprvé koupili? 🙂 🙂

frndafrrr
1. čer 2016

Nakupuju zhruba od 1. screeningu co se mi kde v neutrálním líbí, nebo třeba muchláčka..už mám i kočár v 18tt, byl ve slevě o 5000kč levněji, takže nebylo na co čekat, hlavní nákupy až budu znát pohlaví (pro chlapečka mám výbavičku kompletní) no a proč vlastně nenakupuješ? 😅

vendula710
autor
1. čer 2016

Každý mi ještě říká, že to přináší smůlu tak moc dopředu ...

margot_ka
1. čer 2016

@vendula710 stejne jako se nesmi veset pradlo v tehu, diteti do roka se nesmi strihat vlasy a svatby nesmi byt v kvetnu
Kecy v kleci 😉

nat
1. čer 2016

Ja jsem take par drobnosti koupila jiz po 1 ultrazvuku na VV a kocarek mam od 13 tydne takze taky super, a opravdu jsou to nesmysly.Co se ma stat se stane bez ohledu na to zda je neco koupene ci neni 🙂

lucanedvedova
1. čer 2016

Já začala výbavičku kupovat postupně od 4 měsíce těhu, první byl kočárek. Muž není na pověry, takže i kočárek jsme měli doma... Nechat to všechno najednou, tak se finančně zruinuju.

zuzineckah
1. čer 2016

@vendula710 to jsou takové blbosti až to bolí... Opravdu si dospělý zdravý jedinec může myslet, že těhotenství a zdravý dítěte závisí na pověrách?! No to snad ne...

petrasipkova1
1. čer 2016

Když mi doktorka potvrdila těhotenství, koupila jsem krásný obleček pro novorozeně v HM, od té doby co jsem věděla, že to je holčička, tak jsem nakupovala pořád 😀

frndafrrr
1. čer 2016

@vendula710 V tom případě na mně ty pověry asi fungují obráceně, u prvního jsem koupila kočár extravýhdně snad ve 12tt, měla ho doma, hlásila to každému s počůraným testem, dneska 5letý , ve 2. těhu jsem vše tajila celý 1. trimestr, nakupovala až později (né kvůli pověře) a umřel pár dní po pordu...
Když se něco má pos*at, pose*re se to a výbavičku ti to kontrolovat fakt nebude. 😖
Neřeš nesmysly, užívej si těhotenství, up si něco pro radost..
A pokud tak věříš pověrám, neumývej okna, nevěš prádlo, nechod na hřbitov, dítě do roka nestříhej, vyhýbej se černým kočkám...

vendula710
autor
1. čer 2016

super 😀 dnes si něco koupím a prdím na všechny 😀

zuzineckah
1. čer 2016

@vendula710 no to víš, že jo 🙂 Já měla u obou dětí nakoupeno všechno předem a doma, včetně kočárku. A div se světe, žijí 😀 Ta nejstarší už dokonce 14 let 😀 Udělej si radost 😉

vendula710
autor
1. čer 2016

Pěkně jste mě nabudili 😀

mandala
1. čer 2016

Klidně si udělej radost, já si u posledního těhu taky něco koupila dost brzy a pořizovala hlavně klučičí věci, aniž bych věděla, co vlastně čekáme, takže si ted zpětně říkám, že jsem byla taky dobrý blázen 😀

vendula710
autor
1. čer 2016

a byl to nakonec chlapeček? Trefilas to?

andreaandrejka
1. čer 2016

Já jsem snad první věc měla už někdy v 8tt ale co to bylo, už si nepamatuji 🙂 Ted už máme skoro 3/4 věcí doma. Na pověry se vykašli, to jsou jenom kecy! 🙂

lenbela
1. čer 2016

Proč si neudělat radost? Jestli tě to těší, tak jen do toho 🙂. Já měla kočárek 3 měsíce v obýváku a kochala jsem se 🙂

martiniquest
1. čer 2016

První věcí do výbavičky byla dvě bodyčka, která jsem koupila při cestě z první návštěvy gyndy s potvrzeným těhotenstvím (7tt). Vzala jsem je v neutrálních barvách a kochala se jimi dlouho. Pak jsem už průběžně nakupovala všechno možné v neutrálních barvách a po potvrzení pohlaví (tuším 16tt) jsem začala kupovat klučičí věci. Kočárek máme od 16tt nebo 18tt, to už si nepamatuju přesně. Na pověry nevěřím. Na co myslíme, to si přitahujeme 🙂

martiniquest
1. čer 2016

@margot_ka Já se vdávala teď v květnu, v modrých šatech a na svatbě nás bylo celkem 13 😀 Můžu dát vědět za pár let, jak to dopadlo. Momentálně jsem naprosto spokojená 🙂

tynice
1. čer 2016

Já jsem nakupovala ještě když jsme se snažili :D Mám asi nějakou nemoc :D A je to nesmysl poslouchat nějaké pověry. Já třeba koupila kočár a neměla jsem ho kam dát, tak šel k rodičům. A až oni mi řekli, že jsou rádi, že dodržujeme tradici. V tu chvíli kdybych ho měla kam nacpat, tak ho beru domů :D

vendula710
autor
1. čer 2016

Ani nevíte jakou budu mít radost až si něco koupím 🙂 🙂

sametacek1
3. čer 2016

Taky nakupuji už od začátku, prvně když jsem si udělala test tak to byl teprve shluk buněk na ultrazvuku a když jsem jela domů tak jsem koupila dudlík , další prohlídku znovu dudlík to už měl srdíčko, teď když jemu znovu na prohlídku tak kupuji oblečky neutrální, olejicky , atd... teď mám v plánu koupit nake lahvičky , odsavacku atd.. dokud jsou peníze, s kočárkem čekáme až na pohlaví , neutrální sehnat vubec nemůžu, a když už to je neutrální tak je nák poškozený nebo prasklý , nový nekupuji jelikož po sedmém měsíci stejně každý přechází na golfky ... 😊 a s poveramy , no přítel doma kočárek nechce , ale já beru život ze pokud se něco stane tak se to stane ... život dítěte nezávisí přece na kočárku 😁 známá doma neměla Vůbec nic jelikož chtěla znát pohlaví , testy byli v pořádku a když šla v pátek měsíci na ultrazvuk že už konečně snad jim ukáže pindu nebo pipku, tak ji jen doktor oznámil že miminko už nemá srdíčko :( a nikdo Stím už nic neudělá, den před tím měla ještě jemně pohyby... to je prostě život... teď má doma chlapečka...🙂 todle nikdo a nic onevlivni ...

mandala
3. čer 2016

@vendula710 Jo jo, byl to kluk, jako buk, intuice mě naštěstí nezklamala 😉
@martiniquest Já se vdávala v květnu už před 13 lety, kočár jsme měli doma od začátku a zatím žádný následek nepocituji 😀

iveta93
3. čer 2016

Po druhém velkém UTZ kdy bylo vše v pořádku jsem koupila tři bodyčka a dudlíka. Ale zbytek jsem začala kupovat až když by byla šance při předčasném porodu na přežití. Postupně každý měsíc něco do toho 36. týdne jsem to měla doma všechno a potom už jsem jen prala a zahnizďovala. 😀