Krém na obličej kojence. Čím ho mažete vy?

mikulka
1. bře 2009

Holky, co na obličej u kojence? Nám nevyhovoval olivový olej, ani heřmánkový krém od weledy (proti mrazu, ale prý se může dávat i normálně. Měl vyrážku. Čím mažete vy?

luthien.k
25. črc 2011

@janulka21 , na léto i na zimu se moc nedá mazat něco univerzálního, obecně na léto se hodí méně mastné krémy, spíše hydratační (nejlepší zkušenosti mám s řadami pro atopiky, což kluci jsou, ale hodí se i pro neatopiky samozřejmě - A-Derma Exomega, Bioderma Atoderm PP, Eucerin 12% Omega - vše bez zbytečných parfémů, první dva i bez konzervantů) a na zimu stačí toto smíchat napůl se žlutou vazelínou s lékárny a je to bezvadný zimní krém 🙂 Nic proti Weledě, ale v ní obsažené éterické oleje mohou dráždit. Proto nepoužívám ani jinou parfémovanou kosmetiku. V létě samozřejmě hlavně kvalitní krém opalovací - pouze s minerálními filtry - opět Eucerin nebo Avéne bílá řada nebo Bioderma...

zuzimila
26. črc 2011

Já mažu malému ksichtíček AB mandlovým krémem - pro suchou a citlivou plet´. Je to normální dospělácký krém. Nádherně voní, krásně se rozmazává. Mám ráda řadu téhle značky a jejich tělové mléko je moje nejoblíbenější - lehké, dobře hydratuje, krásně se maže no a ta vůně, hmm 😀 . A voní na pokožce celý den. Ještě nedávno stál pár kaček, ted´podražili, ale tomu děťátku stačí fakt jen hrášek krému 😉 .

Modrá indulona je hned druhá varianta 🙂 .

Ale my máme štěstí, malý Zdenda má krásnou pleť, už jsem ho mazala i klasickou Niveou v plechovce a nic se nestalo 😉 .

1velrybka
20. bře 2014

Ahoj holky, mám dotaz - tento týden jsme byli poprvé venku a docela svítí sluníčko, tak jsem malou namazala krémem (doktorka doporučila Daylong s faktorem 30). Vůbec to ale nejde rozmazat, takže má bílé čelíčko ještě dva dny (ani vodou to nejde smýt). Nechci jí to moc drhnout, abych jí neodřela, ale zase aby měla furt bílé čelíčko?? Myslím, že jiné krémy s vysokým faktorem na tom budou podobně, taky nepůjdou rozmazat.

A druhý dotaz - mažete i normálně na doma nebo na ven, když není sluníčko, nějakým krémem obličej? My dáváme po koupání tělové mléko SebaMed, tak vždycky lehce máznu i obličej, ale jinak nic.

lenulinkaaa
4. pro 2014

Zvláčnujícím krémem Robátko emoliens, je to konopná kosmetika, hodně šetrná k dětské pokožce, jsme s ním spokojení, na zimu ho vyměníme za ochranný krém stejné značky.

radulkac
12. pro 2014

Taky jsme jednu dobu bojovali s vyrážkou, pak jsem si četla o konopné kosmetice, sice pro dítě mi prvně nepřišla moc ideální ale pak jsem to riskla, přesvědčilo mě hlavně, že je certikovaná a přímo jako dělaná pro citlivou pokožku dětí.

matyasek29_6
16. pro 2014

Ahoj maminky,jak uz nekdo psal na zacatku diskuze,zacali jsme pouzivat taky mesickovy krem od Weledy a je super,je bez vody a krasne se roztira a vstrebava..a vyrazka rozhodne zadna,naopak kuzicka pekne vlacna 😉

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zlutapampeliska
9. únor 2015

Ahoj, ja mam krem od Sebamed a tez mesickovy krem od weledy, oboji super, muzu jen doporucit. Ta weleda mi asi vic voni. 🙂
@janulka21

janawei
24. únor 2015

Nejdřív jsme používali Měsíčkový kojenecký olej od Weledy, ale prcek je lehký atopik, tak mu úplně nevyhovoval a přešli jsme na Zklidňující pleťový krém taktéž od Weledy a jsme moc spokojení. Na tělo používám Zklidňující tělové mléko. Ekzém mu téměř všechen zmizel a nevrací se, to samé potničky. Oboje má takovou jemnou konzistenci a krásně se nanáší a voní téměř neznatelně.

tilee
24. únor 2015

ja mazu kokosovym olejem od Nobilisu od malicka a nikdy nebyla osypana

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivissska
2. bře 2015

Používáme Biodermu, nám se malá po všem, co jsme vyzkoušeli osypala. Zkoušeli jsme Niveu, slunečnicový olej, měsíčkový olej, Weledu, Nobilis Tilla, kokosák, krém namíchaný z lékarny ... a malá stále pusinku plnou pupínků. Po namazání Biodermou, měla malá pusinku do dvou dnů konečně hladkou jako miminko, je sice drahá, ale nedám na ni dopustit 🙂