Látkové pleny. Na co je používáte?

esmeralda11
1. únor 2022

Pěkný večer! Jako prvorodičku mě zajímá, na co všechno používáte klasické látkové pleny? 🙂 (a myslím tím vás, co je nepoužíváte jako plenky)

makovice88
1. únor 2022

@esmeralda11 Davam ji pod maleho, kdyz je treba na decce, aby nebyla hned poblita. Davam si ji na rameno, kdyz si odrihne po kojeni. U doktorky, kdyz ho vazi. Proste vsude tam, kde by mohl uspinit povrch pod nim 😁
Ale on je hodne blici. Starsi dcera nebyla vubec, tam mi stacilo 10 ks v pohode. Ted jich mam asi 30 a nekdy ani nestacim prat. 😀

lucifux
1. únor 2022

@esmeralda11 pod hlavu do postýlky, kočárku, na utírání přiublinkávání, pak jsem si ji házela přes rameno když jsem potřebovala aby si kluci krkli po kojení, na kočárek proti slunci, na mazlení. Prostě na cokoli, sama si pak osvojíš zvyky na co se ti hodí... Syn, téměř 3 roky, bez plenky na muchlaní neusne, a ten mladší 16m to je to samé.

emamaira
1. únor 2022

Obě děti blinkaly několikrát denně, pod ně do postýlky/kočárku/na kojící polštář, na utírání, dávala jsem je i do zavinovačky, bylo jednodušší prát pleny než zavinovačky. Starší syn ji měl na mazleni asi do 3,5 let.

biciklissie
1. únor 2022

Ještě pridam, že používám jako bryndak. Krmím um a maly hrozně cintá. A pak taky místo prostěradla do kočárku.

zuzekk
1. únor 2022

Synovi jsou 3, a stále má jedna své místo v batohu jako univerzální hadr na všechno - utřít, bryndák, zakrýt, usednout, zastínit, vysmrkat..
Při kojení jsem příležitostně využila k zachycení mléka z druhého prsa. Tchyně si ji (pri jiné příležitost 😀) uvazala jako šátek.

jjasmina
1. únor 2022

@esmeralda11 když byla miminko používala jsem při kojení přes sebe, pro případné ublinknuti, usinala s plenkou přes sebe, jako bryndak, u prebalovani ji susim, používám jen vodu. Je spousta využití. V létě dávám přes okno v autě

chrystyanna
1. únor 2022

@zuzekk na všechno, jako bryndak, ubrousek pro malého, když ji sám, na blinkani, když byl mimi, k doktorce na váhu, pod něj na gauči, jako kapesník (i pro mě), jako hadr, když si sundá plinu, ale nočník je dle něj daleko, vylije pití.Ty nejvíc fuj(ještě po nás děravé,flekate)dělají kariéru jako hadry v garáži,na packy psa. To jsou použíti kromě daní na zadek no.
Já z toho mám nejvíc využíty hadr doma, protože saji, pořád jsou po ruce, rychle schnou..

zuzekk
1. únor 2022

@chrystyanna přesně, ale říkala jsem si, že variantu "ideální hadr na okna" asi zakladatelka slyšet nechce 😀

Jo, ještě na zavazování ručiček při šermířskem období. A když si manžel rozřízl nohu v lese. A jako mávatko proti hmyzu (nejvíc manžel). Tenkou mušelínovou pod dítě do autosedačky. Utirani mokrého dítěte nebo jeho částí (např zadek, po pádu do rybníka a tak)

Nominuji plinu do soutěže o nejužitečnější předmět (nejen) pro dítě. 🤩😉😃

intonace
2. únor 2022

@zuzekk já se přidám ke všemu co zaznělo plus u nás v době kdy vana přestala být na koupání,ale stal se z ní luxusní rozprašovač tak první po ruce byla látková plenka a fakt dobře saje 👍

klokanka31
2. únor 2022

@esmeralda11 My látkový pleny neměli a ani jsme je nikdy nepotřebovali...

andelka
2. únor 2022

@klokanka31 a u doktorky na váhu apod jsi dávala co?
Jinak u nás taky všeobecné využití, mám velmi staré plenky, i 30 let, nejmladším je 12 let. Pořád je balím i na dovolenou do batohu. Doma využíváme taky na utírání. A když byly děti malinké, tak ve všech výše psaných situacích. Ty flekaté má manžel v autě.

esmeralda11
autor
2. únor 2022

Moc díky za tipy, jak to tak vypadá, asi bude potřeba mít v každé místnosti připravenou kopičku😀

emillyhk
2. únor 2022

Kromě všeho, co už zaznělo, tak já je v prvních týdnech dávala i na přebalovací pult, aby to malého nestudilo. Kdybych měla používat jednorázové, tak bychom se nedoplatili - skoro pokaždé se počural hned po rozbalení 😂 Takže za den takových 6 plen padlo.

jjasmina
2. únor 2022

@emillyhk no vidíte i my ❤️

klokanka31
2. únor 2022

@andelka U doktora vždycky sestřička dala jejich látkovou plínku...

andelka
2. únor 2022

@klokanka31 tak to bude tím. U nás žádný doktor nedává a potřeba byly u všech (dětská, kožní, ortopedie..)

makovice88
2. únor 2022

@esmeralda11 Dnes jsem latkovku pouzila, aby maly necucel na televizi, ktera byla zrovna zapnuta. 😂 Proste vseobecne pouziti a je vzdy po ruce. 🤘

la_amanita
2. únor 2022

Nejlepší osušky miminko jsou plenkové, je to takový extra velký čtverec. Jinak už tu všechno zaznělo. Z mého dětství si pamatuju, že mamča nám dávala staré potrhané pleny jako kapesníky, když jsme byli nemocní a klasický kapesník nám vydržel tak půl hodiny.

darkwitch
2. únor 2022

@zuzekk ale na okna je to nejlepší hadr 😁

klara_p_
Odpověď byla odstraněná
Zobraz