Máte zkušenosti se Šití pro miminka? Objednala jsem přes net a dělá mrtvého brouka

kvetuska145
28. črc 2021

Ahoj holky, objednavala jsem si u pani set v kvetnu stal pres 3000 a uz ho zni dostavam pekne dlouho. Dneska jsem zjistila, ze si zmenila instagram nema zadnou fotku a ani uz se tam nejmenuje siti pro miminka. Co mam ted delat? Fakturu mam a kontakt na ni tam je, jenom aby to brala. Fakt me to stve tohle. Na fb se pani resila ze se dost vymlouva na vse atd.. ale vzdy vse treba po mesici odeslala. Ale co kdyz mne ne? Chci penize zpatky, nevite nejakou radu? 😞
Napsala jsem ji, ze pokud nestiha at mi vrati penize a nebo to proberu s pravnikem se znamym a uvidim co se da delat, protoze tohle chovani se neděla😒

plexuska
28. črc 2021

Zkušenost nemám, ale už jen to jméno je hodně podezřelé... Asi bych si u někoho takového nic neobjednala

gracinka7
28. črc 2021

Normálně jí řekni, že na ni pořád trestní oznámení

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@plexuska ona tam pred tim mela normalne logo a jmeno svoje a komunikovala normalne, jeste minuly tyden to tam mela. A ted nebere ani mobil. 😒

@gracinka7 Napsala jsem. Protoze tohle se fakt nedela. Mam v tom pres 3500 a rada bych je dostala zpatky. 😞

zuzkasim
28. črc 2021

Mám zkušenost s jinou paní, dokonce tady z koníka. Stačilo případ předat policii, dá se i mailem. Popsala jsem vše, dala veškeré svoje údaje, č. bankovního účtu, na který jsem zaplatila, poslala nafocenou konverzaci i inzerát. Na trestní oznámení je to až od 10tis, ale na přestupek to bohatě stačí a oni se zabývají i přestupky. Navíc dohledávají, jestli na tuto paní není těch oznámení podáno více (v mém případě jsem byla už druhá), takže jsou schopni "škodu" sčítat a zabývat se tím více. Policie se mnou komunikovala ochotně, vysvětlili mi, že i přestupek se projednává ve správním řízení a pro dotyčnou by znamenal dost potíží. U mě to stačilo, měla jsem do 2 týdnů peníze nazpět a ta druhá poškozený co vím tak též. Jakmile se o to začala zajímat policie, paní podvodnici to za ty problémy nestálo a peníze vrátila. Možná to za ni zatáhl někdo z rodiny, protože peníze mi přišly z jiného účtu a podle dalších sociálních sítí to tak i vypadalo (nechci psát další podrobnosti, dala jsem si tu práci, že jsem si o paní zjistila vše, co je běžně na netu dostupné, věděla jsem toho o ní dost).

missbufy
28. črc 2021

To je tedy odvaha takto nekomu jen tak poslat tolik penez... Ja se pri nakupu na internetu ujistuji na Heurece o recenzich na e-shopy. Kdyz tak priste platte na dobirku, i kdyz to Vam taky muze poslat v baliku cihly... Proste nejdriv je lepsi zjistovat recenze a predem platit maximalne par stovek, co nebudou bolet. Hodne prodavam a nakupuji na internetu, takze vim ceho jsou lidi schopni a lzou neuveritelne...

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@zuzkasim Děkuju moc, pockam do konce tydne a pristi tyden naklušu k policii a jsem zvedava.

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@missbufy ja prave taky nakupuju pres internet vse, ale pani vypadala duverive komunikovala a vsechno. Ty stranky zrusila az ted. Nebo nevim proc to udelala. Ale do ted jsem sni problem nemela, jeste minuly tyden psala a ted tohle. 😠 no sak naposledy. Kdyztak ji nemine policie.

nikjean
28. črc 2021

Je možné - usuzuji dle změněného jména, že ji někdo ukradl účet, takže už dál nemůže reagovat na Vaše zprávy. Tohle se děje neustále. Nicméně, poučení pro Vás, nikdy neposílejte peníze předem pokud se jedná o tyto fb/ig prodejce.

guliii
28. črc 2021

Zkuste jí napsat, že počkáte do konce týdne a pak to budete řešit přes policii. Možná to pomůže, možná ne. Když ne tak to řešit.

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@nikjean ja jsem si taky rikala ze je to dost, ale poslala i fakturu a vse probihalo jak má. Ale hnus jestli tohle udelala. 😒

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@guliii volala jsem, a jdu ji napsat jeste na email, ze jestli aspon se neozve, tak jdu pristi tyden na policii.

marcicek84
28. črc 2021

Ja dopredu nic neplatim a kdyz,tak jen male castky do 500 Kc a jeste po precteni kladnych recenzi,pac v dnesni dobe je vsude podvodniku dost

guliii
28. črc 2021

Ono je to někdy těžké jak pro kupujícího tak pro prodejce. Nikdy člověk neví jestli je na druhém konci také slušný člověk. 😔

nikjean
28. črc 2021

@kvetuska145 Pokud poslala i FA se všemi údaji, opravdu to spíš vidím na ten ukradený účet. Na FA máte uvedeny kontaktní údaje včetně telefonu a emailu, zkuste ji nejprve kontaktovat tímto způsobem, než podniknete další kroky.

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@nikjean Volala jsem, telefon nebere, tak jdu zkusit napsat email a budu zkoušet volat dál. Pokud do příštího týdne se neozve, budu to už řešit. ☹

te_reza
28. črc 2021

Od května?v červenci?tak to bych se s tím nesrala a šla na policii hned.

zuzkasim
28. črc 2021

@nikjean To sice jo, ale sama telefon nebere. Ona jako prodávající má na faktuře veškeré kontakty na zákazníka, ona má dodat zboží (nic neposlala), ona může zákazníkovi zavolat či napsat, že má nějaké potíže. Sama jsem prodávající na Fleru, a když se cokoliv děje nebo mi naopak zákazník hůř komunikuje, tak volám na uvedený telefon. Je mou povinností chovat se tak, aby ve mě měli zákazníci důvěru. Faktura není provázaná s instagramovým a FB účtem, takže prodávající údaje na zákazníky někde doma má. Proto bych to na policii podala hned. Oni ji taky nejdřív vyzvou, ať splní své závazky, nepřijdou k ní a nezavřou ji bez varování🙂

nikjean
28. črc 2021

@zuzkasim Samozřejmě máš pravdu, jen jsem napsala, jak bych postupovala já. Pakliže již tento "spor" trvá déle, samozřejmě bych již kontaktovala policii.

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@zuzkasim
@nikjean
Přesně tak, manžel taky děla sam na sebe a neexistuje aby nezvedl telefon nebo nezavolal zakaznikum, i v noci bere mobil. Takže tohle ji vubec neomlouvá a napsala jsem ji sms na email a pokud se do pátku neozve, tak v pondeli jdu na policii. V sms mám od ní taky tu fakturu. Akorát starosti na víc. Že to tem lidem za to stojí. A já už víc jak 1OOO nikdy platit nebudu. 😖

zuzkasim
28. črc 2021

@kvetuska145 Ale důvěru v lidi neztrácej, víš co, blbec může číhat kdekoliv, ale většina jsou normální a poctiví!

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@nikjean
@zuzkasim
@te_reza
Už mi paní odpovedela na emailu i na sms, že to zítra zas pošle a max do pondeli je to u mně, že dokončuje objednávku. Neveřím jí ani slovo. Napsala jsem jí, pokud to v pondeli nebude doma, tak jdu v utery na policii a chci penize zpet. Pak jeste velice se omlouvala.. Tohle se ale neděla, na fb jsem zjistila, že takových maminek je hodně, co slibila a nekomu nedodala. Ale vratiůa vzdy penize nebo to nakonec teda poslala. A ten insta ji nekdo nahlasil. 😠

barbora1102
28. črc 2021

Nechci strašit, ale kamarádka si u ní taky objednala a taky slibovala a neposlala nic 😳😳 paní taky nejdříve slíbila, že pošle, pak se vymlouvala na pokažený stroj, dovolenou. Po vyhrůžkách řekla, že posila hned a nic nepřišlo a už nereaguje na zprávy na nic 🤦‍♀️ Kamarádka našla nějakou skupinu a bylo tam více maminek co se od ní nechali napálit

zuzkasim
28. črc 2021

@kvetuska145 V tom případě bych si řekla o číslo zásilky, aby sis mohla pohlídat poštu... bude hned vidět, jestli opravdu odeslala.

kvetuska145
autor
28. črc 2021

@barbora1102 ja uz to slysela no. Ma smulu, bud posle penize proste, nebo si na ni doslapnu. 😡

@zuzkasim Posila pres zasilkovnu, tak kdyz da moje cislo, tak se mi hned posle sms ze zasilka bude dorucovana, tak jsem zvedava na ten zitrek💪🏻