Ohřívač lahví - jaké máte zkušenosti?

wikki07
31. bře 2019

Ahoj mamky, chtěla bych od vás poradit, jakou máte zkusenost s ohrivanim mléka a výživy v ohrivacich. Netrvá to dlouho? Případně jakou značku máte.
Díky

elencze
31. bře 2019

Mám Avent a rozhodně doporučuji, ohřev trvá tři minuty, v případě mléka, příkrmy se pak ohřívají déle, ale to by se ohřívaly i ve vodní lázni na sporáku. Rozhodně se nedoporučuje ohřívání v mikrovlnce a já si život bez ohřívače, když nám bohužel nevyšlo kojení, neumím představit. Všude ho vozím sebou, když jedeme někam přes noc.

merope
31. bře 2019

První den jsem ohřívala v horké vodě, že to je zbytečnost. Poté, co jsem měla pocit, že to musí mít studené, jsem to tam nechala dýl a naopak pak přelívala mezi lahvičkami, aby to trošku vystydlo. To vše se dítětem ječícím mi na ruce hlady. Pak jsem začala shánět ohřívačku a nedám na ni dopustit hlavně v jednom - zapnu a jen čekám na kontrolku. Pokud tam je voda, tak to klidně zapnu a jdu teprve přebalovat a je to vlastně jedno (kamarádka, co ji od ní mám, říkala, že to tam klidně můžu hodit i při předchozím kojení a nechat být). Pokud tam dávám mateřské mléko, tak to tam nechci nechat tak dlouho, ale taky většinou zapnu před přebalováním. Já krom toho i trošku kojím, takže pokud přijdu do kuchyně a vidím, že to ještě svítí, tak prostě vytáhnu prso a nechám malého se přisát. A je spokojený. Výhodou je, že se nemusíš starat o teplotu, že o to se stará ohřívačka.

chumlee71
31. bře 2019

Taky mám Avent a je super

alcar
31. bře 2019

Mela jsemTommee teppee a ta byla super, mliko do dvou minut. Na cesty Nuk, ale ohrivala celkem dlouho, neco kolem 5 min. Prikrmy ohrivam od zacatku v mikrovlnce.

alubif
31. bře 2019

@wikki07 nedávno jsem řešila to samé viz můj blog. Koupila jsem z Lidlu kombinovanou i do auta. A po dvou zkouškách vracela zpět, zjistila jsem, že obecně ohrivacka je úplně na nic. Trvá to dýl než ohřát převařenou vodu v mikrovlnce. Na noc si dělám horkou do termosky. Takže je to hned. Navíc mám lahve Mam anticolic a když se z ohrivacky vytáhnou a osuší, stejně z těch záhybu občas ukapne voda.

soleilll
31. bře 2019

@wikki07 Za mě naprostá zbatečnost. Ohřát vodu do mikrovnky a podle potřeby naředit vlažnou. UM jsem dětem dávala klidně i pokojové teploty.

hlasimse
31. bře 2019

Máme úplně levný od BabyOno a bohatě stačí. Příkrm trvá tak 5 minut. Jen doporučuji zakoupit i teploměr na pečení, ten spolehlivě pokrm změří.

wikki07
autor
31. bře 2019

Díky všem za názory ☺

miba10
31. bře 2019

Máme Avent a není špatný, ale když mám horkou vodu v termosce (tu mám i na cesty), tak to mlíčko mám hotové dřív než se staví v ohřívači ohřát
@wikki07

emamaira
31. bře 2019

Záleží, co ohrivate, já jsem ohrivala odsate MM a to by bez ohrivacky bylo naprd, do mikrovlnky nelze a ohrivat jen teplou vodou je fajn na cestách, ale nedá se to moc regulovat.

pinkyy
31. bře 2019

Mam ohrivacku od znacky Beurer. Vubec necekam na nejake ohrivani vody, jelikoz ohrivacka funguje tak, ze ji mam zaplou cely den/noc a lahvicku vzdy jen vyndam a dam novou a ta tam na me ceka do dalsiho krmeni 🙂

billythekid
31. bře 2019

Za mě zbytečnost, využila jsem ji jen párkrát....

ange_de_la_morte
1. dub 2019

za mně je to úplná zbytečnost - dostala jsem ho když se narodil první - (Tomme Tippee - funkčně jsem byla spokojená) - bylo pro mně jednodušší a rychlejší nalít do misky / rendlíku horkou vodu z konvice a skleničku nebo láhev tam postavit - ohřívačku jsem použila maximálně 3x a pak schovala do skříně - akorát mi překážela na lince ... a chystat si dopředu dávku UM do lahvičky a nechat stát v ohřívačce třeba 3 nebo 4 hodiny mi teda nepřijde úplně optimum

hlasimse
1. dub 2019

@ange_de_la_morte tak třeba doma ok, ale jestli jste na cestách nebo třeba jen v nákupním centru, ohřívač lahví je fajn. Konvici a rendlík by člověk všude tahat asi nechtěl, s ohřívačem potřebuješ jen zásuvku a trošku vody a je to skladné. To už radši ta termoska, jak tu někdo psal...

ange_de_la_morte
1. dub 2019

@hlasimse : na cesty jsem měla termosku s horkou vodou a misku, pak jsme dostali toto https://www.feedo.cz/skip-hop-zoo-termoska-na-j...

zelenaesmolda
1. dub 2019

ja ho mam a nikdy jsem ho nepouzila,podle me zbytecnost

pinkyy
1. dub 2019

@ange_de_la_morte v ohrivacce nechas stat pouze vodu, ktera se ti udrzuje tepla, potom, kdyz ma dite hlad, tak jen vytahnes lahvicku s VODOU a pridas um. Ja ji pouzivam hlavne v noci, mam ji u postele, takze jen vytahnu a nemusim vstavat a take ji pouzivam na cestach, kde nemam moznost ohrat si vodu.

ange_de_la_morte
1. dub 2019

@pinkyy : aha jak myslela že musí být pro UM vyšší teplota aby se to rozpustilo a pak se to teprve chladí ... no to je jedno UM jsme nedávali tak asi jsem mimo

zelenaesmolda
1. dub 2019

@hlasimse v nakupnim centru ohrivac neptorebujes,v kazde kavarne ti daji horkou vodu kdyz si reknes nebo ohreji v mikrovlnce

elencze
1. dub 2019

@zelenaesmolda tak s tímto mám velmi špatné zkušenosti, dají, ale velmi horkou, takže dlouho chladit, nebo shánět kojeneckou vodu na naředění a zatím dítě řve hlady. Ale ohřívač tam tedy taky nenosím, jistí to voda v termosce.

hlasimse
1. dub 2019

@zelenaesmolda do mikrovlnky by se dávat nemělo...

hlasimse
1. dub 2019

@ange_de_la_morte a dávali jste kaše? Ty se taky dělají na cca 40-50 stupňů a mají tam kojenecké mléko.

ange_de_la_morte
1. dub 2019

@hlasimse : dávali jsme instanntí ale nemléčné

zelenaesmolda
2. dub 2019

@hlasimse ja vim,ale ja tam neohrivam UM ale jenom vodu a nejsem idiot,abych si nedokazala pohlidat teplotu.to varovani s mikrovlnkou je spis pro ty nemyslici co si nezkontroluji,ze jidlo nebo tekutina ma jinou teplotu na povrchu a uvnitr protoze bohuzel spoustu lidi by to nenapadlo

zelenaesmolda
2. dub 2019

@elencze tak tam nesmis jit v momente kdy ma dite hlad ale predem,aby ti to do te doby vychladlo,selsky rozum 🙂