Plínky, kolik čeho a jak se co skládá?

sluneccnicee
1. zář 2014

Ahojte maminky,
Chtěla bych látkovat, ale jsem z toho kolik je druhů látkovek a přídavky k nim zmatená.Na něco je separačka, na něco je vkládačka... Potřebovala bych to vysvětlit postupně i s obrázky.Chystám se látkovat jak přijedeme z porodnice. Pro novorozence sem tady našla črvercovky .Ale zas nevím jaké plínky jaké velikosti , jestli se ještě do nich něco dává a uchycují se jen tou snapi sponkou a na to se ještě něco dává??( svrchnáky)??? Peněz moc není a tak bych zbytečně nechtěla utrácet za něco co nevím. Prosím tedy maminku - ky aby mi poradily kolik čeho a jak se co skládá ...děkuji

ellar
1. zář 2014

Nejlepší máš, když si zajdeš na nějaký kurz, kde ti nejen vše vysvětlí, ale hlavně ukážou 🙂 Jinak je tu skupina Látkové pleny, a tam už vše bylo řečeno 🙂
Já doporučuju pro úplně malé miminko klasické čtverce (70x70). Kubíkovi je 8 měsíců (7,8kg) a do teď je hodně používám. Ty složíš na novorozenecký sklad, přichytíš snappy sponkou, popř. vložíš vkládačku (aby plína víc nasála), separačku (aby se ti hovínko pěkně oddělalo), na to musíš dát svrchní kalhotky (PUL, vlňáčky,..).
U větších dětí bych doporučila plenkové kalhotky, na ně zase svrchní kalhotky.
Je toho pro začátek hodně 🙂 Musíš se zorientovat, určit částku, kterou na to dáš, a nenakupuj moc, třeba tě to ani nebude bavit. Je lepší pak dokoupit, bývají i různé akce 🙂

sluneccnicee
autor
1. zář 2014

Děkuji takže stačí 70x70 ... to mi nikdo neuměl říct jakou velikost. 🙂
A pod hlavičku a tak stačí taky 70 nebo 80

ellar
5. zář 2014

@sluneccnicee Ty větší mám taky, ale moc je nepoužívám. Ale je to asi o zvyku.. Na přebalování mám Libštátské extra kvalita- jsou pevné.. Na ublinknutí apod mám obyčejné, ale taky Libštátské. Koupila jsem si od nich i velké osušky na utírání po koupeli.
Ještě mě napadlo, že tou větší jsem malého v létě přikrývala.. Tak i na to se to dá využít 🙂

suzanna123
5. zář 2014

@ellar a kolik takový kurz stojí? Jestli se snaží pořídit co nejlevněji, tak zrovna kursem by se to docela prodražilo, ne?
@sluneccnicee podívej se do předešlých diskuzí, přihlaš se do látkovací skupiny a ptej se... Já třeba čtvercové používala jen pod hlavu, protože jsem měla spoustu vkládaček. Ale ty čtvercové prý vyjdou levněji a rychleji schnou

evaamy
5. zář 2014

Mrkni na fb na ikarkulku, ta to tam má krásné popsané i s fotkami

ellar
5. zář 2014

@suzanna123 Já jsem byla na kurzu v Brně a platila jsem 50,-Kč, které mi po nákupu plen po akci odečetli. Jedna značka v Brně dělá kurzy dokonce zdarma 🙂

evaamy
5. zář 2014

Kurzy pořádá obchod brána k detem, stojí to myslím jen 50 Kč a při nákupu plen ti to odectou. Než nakoupit špatně a nevědět si rady a vyhodit X peněz tak radši zaplatit kurz

suzanna123
5. zář 2014

@ellar tak to jo 🙂 Já tipovala, že to bude kolem 500,- Ale myslím, že i mimo kurz (pokud žádný v okolí nemá) by jí to v krámě měli vysvětlit. Spíš jde pak o to, jestli by se to neprodražilo oproti nákupu přes internet...

ev.ka
5. zář 2014

Radím osobně, na ukázku mám několik značek (popolini, baby lucy, haipa daipa, bambino mio, kikko, bamboolik...), lze u mě i koupit plenky Bamboolik a libštát se slevou na individuální sadu. V bazárku mám druhou jakost Bamboolik 😉
Oblast praha, praha východ, Litomyšl... ale mohu i doporučit kolegyni Látkovou poradkyni podle Vašeho bydliště