Pomozte prosím s výběrem látkových plenek

verrryna
7. bře 2018

Ahoj, jsem těhotná a rozhodla jsem se, že chci latkovat. Jenže nemám žádné zkušenosti a těch informací a produktů je tolik, že jsem z toho ještě víc jelen 😃 líbí se mi ty pleny rostoucí od novorozence se cvokami. A doma mám spoustu latkovych klasických čtvercových plín. Ty se dávají do plen s kapsičkou? Jaké pleny se vám osvědčily? A jaký materiál a vyplatí se koupit rovnou celá sada? Děkuji moc všem za odpovědi

lennus
8. bře 2018

@daisymaminka Já kupovala nové a pak hned prodala, na další mrně si koupím zase nové, aspoň tedy kalhotkovky, tam jde poznat to použití, ale prodávají se dobře.

alkuska
8. bře 2018

@verrryna svrchňáky bych ještě jedny vzala. Ale fakt bych zkusila i jinou značku, já mám ráda ellas house. Každopádně bych vybírala tak, aby měly dvojitou gumičku kolem nožiček. Ty s jednoduchou se vždy víc zašpinily od hovínek, nevím proč.
Dotaz k bazárku - záleží na tom, jestli máš možnost si je osahat. Já jsem koupila komplet výbavu po dvou dětech od kamarádky, to jsem věděla do čeho jdu, ale stejně se mi po prvním vyprání jedn PULky uplně rozpadly. Takže svrchňáky opatrně. Samozřejmě s to celkově hodí hlavně tehdy, když si chceš vyzkoušet nejakou novou značku, abys za to holt nedala moc peněz. Jinak z bazárku mám většinu kalhotovek, ale to jsem vždy kupovala opravdu to levnější, jinak to asi nemá moc smysl. Bazárkové věci se pravděpodobně brzo rozpadnou, takže ta cena tomu už musí odpovídat, něco mi přijde neúměrně drahé na to že je to z druhé ruky. Ale stejně už bych do nových neinvestovala. Je fakt, že třeba nové anavy jsou děsně drahé a ty naše po jednom dítěti vypadají tak, jako ty co jsem koupila od kamarádky po dvou dětech, což je dané tím, že já mám sušičku, ona ne, takže u mě jsou víc namáhané. A to z inzerátu nepoznáš.

daisymaminka
8. bře 2018

Ještě by mě zajímalo jak je to s těma čtvercovkama co přijdou pod svrchňáčky. Ty také radši koupit nové? Rozměr je jen jeden 70x70 nebo existují i jiné? Kolik jich mít? Slyšela jsem o jejich gramáži, že by měla být co nejvyšší pro lepší savost - to je kolik asi?

A nakonec - máte nějaké ověřené stránky, z kterých nakupujete? Já znám zatím jen bránu k dětem a bránu ke zdraví. Děkuji.

lennus
8. bře 2018

@daisymaminka Nejlepší jsou ty, které byly ještě za nás, já našla po neteřích, zkuste zapátrat. Jinak vím, že kvalita může být různá, ale nevím, které teď na trhu patří k těm nejkvalitěnějším. Pak je dobrá do nich ještě vkládačka pro zvýšení savosti a separačka - tu ale můžete dávat, až bude pevná strava.
Objednávala jsem ráda z webu uhanky.cz a pak z webů jednotlivých značek např. Petit Lulu či Bamboolik, ale bude toho hodně. I na FB jsou užitečné skupiny o látkování.

lysecek
9. bře 2018

Užitečný odkaz na zorientování se v různých typech plen:

http://www.jaknamiminka.cz/latkove-pleny-deleni...

sviva
27. bře 2018

U nás se jelo na české Petit Lulu, prošla jsem recenze a brala je. Nevím jak se to stalo, ale stoprocentně nám sedly. Dva roky fungujeme s jejich kombi sadou a chrochtáme si. U kamarádek jsem viděla další možnosti, nikdy ale nezkoušela, neměla jsem tu potřebu a asi nepřijde ani s dalším plenkáčem.
http://codelamama.wixsite.com/stuff/mam-jit-do-...
https://www.petitlulu.eu/cs/
Koukněte do různých diskusí, kde maminky sdílí život s nějakou značnou, porovnávají, mě to ty dva roky hodně pomohlo vybrat i bez zkoušení konkrétní značku. Od Bambooliku zase byla za kamarádkou doma nějaká paní na předváděčce. To je možná taky cesta, jak očíhnout, co by vám sedlo.

martavy
27. bře 2018

@daisymaminka my mame xkka,save..porad vypadaji dobre..uzivame uz 9 mesicu,peru stale na 90,a zehlim..trochu se sepraly,ale drak z nich jde poskladat stale 🙂

helcacopylach
16. dub 2018

Dobrý den, s latkovanim mám velkou zkušenost. Na dvou dětech. Čtverce jsou fajn ale po nějakém čase budete ráda za jiné pleny. Super je sestavit si sadu podle toho jak bude dítě růst. Na začátek nakupte svrchní kalhotky novorozenecké. Stačí dvoje na den z PUl a dvoje na noc vlněné. AT se vám prcek neoprudi. Pak bych přešla na SIO systém. Je to jednodušší a rychlejší. Ve výsledku i levnější. Na noc. Vždy vlnacky a přes den SIO. O SiO si přečtěte třeba tady:https://www.majka-shop.cz/blog/sio-system-latkove-pleny...

uzivatelkapetra
2. kvě 2018

Obnovuji diskuzi. Zajímá mě v čem je výhoda kapsových plen oproti aio, apod.
Stejně musím vkládací plenu i kalhotky po každém použití vyprat ne?
Jde o variabilitu v tom, že si tam dám plenu, dle potřeby? (dlouhá, savá, krátká, atd)

alkuska
2. kvě 2018

@uzivatelkapetra Určitě ta variabilita a taky schnutí - opravdová AIO je celá ušitá jako jeden celek a dlouho schne, kapsovka nebo SIO se dá rozebrat na části a vnitřky dát do sušičky nebo aspoň sušit zvlášť.

eevvaa
2. kvě 2018

@verrryna já zkoušela AIO, pak i kapsovky a nakonec jsem skončila jen u čtvercových a svrchních a mám teda noční kapsovky, teď látkuji druhou a super.