Přebalovací taška pro dvojčata. Je to zbytečnost?

sovicka_
1. lis 2010

Už asi týden si lámu hlavu tím, co si přát pod stromek, manžel neustále útočí. Vzhledem ke svému těhotenství nechci nic na sebe, raději ani boty ne, ani žádnou potřebnost jako je kabelka a podobně. Elektroniku mám a nechci zase nic, co je určené spíše pro děti. Napadá mě pro příští rok akorát přebalovací taška. Je fakt, že věci se dají dát pod kočár do košíku, ale jakmile přejdu na sporťák, už se tam moc nedostanu.

Jednu jsem si vyhlídla, docela drahou, a tak by mě zajímalo, zda to ve výsledku není zbytečnost. Nebouchá to při tlačení kočárku maminku do nohou? Nebo se ten popruh nasune přes madlo až jakoby ke kočáru a nepřekáží to? Budeme mít dvojčátka, neumím si představit, jak by taková taška měla být veliká, moje vybraná má rozměry cca 45x25x30 cm. Je v ní i taková ta podložka, ale to mi přijde jako zbytečnost už úplně 🙂

Díky za rady.

lenulinka21
1. lis 2010

@sovicka_ ahoj 🙂 já mám teda dvojčátka a přebalovací tašku jsem NIKDY
nepotřebovala- ven na procházku jsem vše potřebné dala do nákupních košíků(moc toho není)
když se jelo na návštěvu tak AUTEM to uveze hodně že? 😀 😀 a jinak používám občas takovou sportovní
tašku přes rameno a nebo jí zadělám za madlo od kočárku taška má dlouhý popruh takže se tam
krásně vleze 🙂
Kdybys chtěla vidět jaký mám sporták tak koukni do albumu je to snad nejlehčí verze dvojčát.kočáru 🙂

sovicka_
autor
1. lis 2010

To je TFK?

kjajule
3. lis 2010

Koukni se na svou kabelku co v ní máš a podle toho se zařid...🙂
Některý ženský maj obrovský tašky místo kabelek některý jen malý ...já patřím mezi takový ty střední kabelkářky...🙂
Proto jsem přebalovací tašku pořídila , je dobré si uvědomit co v ní všechno budeš nosit a jak moc praktickej člověk jsi...Jak často budete cestovat apod...
Já v přebalovací tašce nosím:
2-4x papírovou plenu (podle toho na jak dlouho jdu pryč)
1x látkovou plenu
1x přebalovací podložku (bud jednorázovou nebo bývají součástí tašek ale s tím nemám zkušenosti)
krém na zadeček (malé balení)
krém na obličej(malé balení)
tyčinku na rty
vlhčené ubrousky
papírové kapesníky
termosku s vodou na mlíko a lahev (ted už jen lahev s pitím)
dávkovač se sušeným mlékem (ted se to vyměnilo za krabičku se sušenkama, ovocem apod...)
peněženku, klíče, mobil
Když se malej narodil tak občas se pročural nebo poblinkal tak to jsem nosila cca do půl roku náhradní body a dupačky, ted pro změnu nosím náhradní tričko... 😀

Zkus si vzít nějaké podobné věci a naskládat si je před sebe uvidíš jaké je to množství a rozhodneš se...
Já mám ráda když mám vše po ruce a nerada to pul hodiny hrabu v kabelce ty přebalovací tašky mívají většinou dost kapes...
S dvojčátky zkušenosti nemám ale násobí se dvěma asi jen ty plínky a lahev jinak je to množství vecí stejné ...

lidiab
3. lis 2010

Ja tasku mam, ale zatim moc nevyuzivam, i kdyz ji vzdy vozim s sebou. Mam tasku Teutonia. Mam tam 3-4 plinky, jednu latkovou plenu, prebalovaci podlozku (jednu jednorazovou a jednu co je soucasti tasky), maly krem na prdelku (ani jednou nepouzity), vlhke ubrousky, papirove kapesniky, penezenku, fotak. Kdyz jdeme k doktorovi tak jeste pribalim bodycko a dupacky. Tasku mam docela velkou a je s i tim vsim temer prazdna. Ale pozdeji tam budu mit lahev, presnidavky atd. takze nelituji ze jsem koupila tak velkou. No a u dvojcat se to musi nasobit dvema, takze ja bych si tasku rozhodne poridila. Do kosiku se take neco najde - hracky, deky, plastenka, pripadny nakup atd. 🙂 Taska pri chuzi neprekazi.

kkattkka
7. lis 2010

Pridavam svoji zkusenosti - kocarovou tasku mam vsude s sebou a vim, ze mam vse, co potebuji na pristich min. 12h. Mam tam:
6 jednorazovych plenek
3 latkove plenky
prebalovaci podlozku origos - pouzivam i na navstevach a u dr. a proste vsude, kde chci dite polozit
jednorazovou podlozku
rybilku
papirove kapesniky
nahradni obleceni - body a dupacky
dva sacky
dve hracky - pro pripad, ze jedna spadne na zem
a pak pro sebe: penezenka, mobil, jeleni luj, kremna ruce a spray, latkova nakupni taska.

Bez tasky nechodim nikam. NA kocaru neprekazi a kdyz jdu nekam s ditetem v naruci, tuhle si prehodim pres rameno a nic dalsiho neresim.

Mam origos ke kocaru casualplay, asi maxibag. Kdyz jsem jela do prace, narvala jsem tam i notebook 🙂

lamarika
7. lis 2010

Tak já si to bez přebalovací (kočárkový) tašky nedokážu představit. Používám ji i teď když už kočárek nepotřebujem a syn chodí pěšky. Alespoň vím, že v ní mám vše potřebné. Kdybych měla neustále přehazovat věci pro syna z jedné tašky do druhé, tak bych polovinu věcí někde zapomněla. Jo a je v ní součást i přebalovací taško-podložka, ale tu využívám opravdu jenom jako taštičku na pliny, ubrousky, krémik na prcinu, látkovou plinu a popř. krém na exém či jinej v danou chvilku pro nás nepostradatelnej.
Běžně v ní nosím:
5 plinek,
látkovou plinku,
vlhčené ubrousky,
krém na prcinu,
indulonu na exém,
desinfekční gel,
svačina,
pití,
náhradní triko nebo bodyčko,
náhradní kalhoty,
náhradní ponožky,
když je zima tak svetr nebo mikinu,
papírové kapesníky,
peněženka,
mobil,
foťák

To je asi všechno

tetes1
7. lis 2010

@sovicka_ mám tašku od Patron Bohemia tu větší a nemůžu si jí vynachválit http://www.baby.patron.eu/cs/katalog/prislusens... a bez tašky si to fakt nedokážu představit,ono je taky potřeba zvážit zda můžeš vjet kočárem až do bytu či domu,většina jednomamek může a tak si případně dá vše do kočáru,ale ty když potáhneš dvě děti,tak jsi bez tašky namydlená a to samé,když je poneseš do auta a pojedeš sama,tak je to velice praktické. Nosím tam krém na prdku,když jsou děti větší,tak dvě pití,nějakou sváču,cestovní lžičky,peněženku,kapesníky,dvě pleny,jednu látkovku,vlhčené ubrousky,nějakou hračku na případné zabavení,náhradní obleček alespoň bodýno,tepláčky,ponožky nebo třeba punčocháče to je fuk. Jako osobně bych klidně snesla ještě i větší.Součástí je také přebalovací podložka. Prostě bez tašky na kočár si to fakt nedokážu představit.

elde
13. dub 2012

nevím, jestli je tato diskuse ještě aktuální, ale předevčírem mi dorazila přebalovací taška značky JU JU BE B.F.F. Narazila jsem na ni úplně náhodně, před tím jsem tuto značku neznala a jsem nadšená! Láska na první, ale i druhý pohled! http://www.bluesun.cz/prebalovacitasky/eshop/1-.... Taška je úžasně propracovaná, čověk by ani neřekl, co se do ní ve skutečnosti vejde! A to mají i vetší model vhodný pro dvojčata. http://www.bluesun.cz/prebalovacitasky/eshop/1-...
Značka je možná trochu dražší, ale za ten komfort, design, důvtip a výběr vzorů to určitě stojí. V ČR je jediným prodejcem BlueSun (www tečka bluesun tečka cz) a paní majitelka je moc milá a vstřícná. Mně třeba po domluvě objedná věci, které ani v nabídce původně neměla. Opravdu doporučuji! 🙂

jarkalada
14. dub 2012

@elde vypadá dobře, ale za tu cenu jsme pořídili kočár 😀