První mimčo v 2+1. Jak vše uspořádat?

sajik07
14. lis 2020

Zdravím děvčata, jsem prvorodička, teprve 6tt. Takže zatím jsem ve fázi prohlížení internetu, co vše budu potřebovat. 🌸 Když pominu stresy kolem porodu a péče, již teď mám upřímně stresy, jak vše uspořádat v 2+1. Máte prosím typy, kde se dá ušetřit na prostoru? Moc děkuju za za jakékoliv vychytávky.😊

ekou
14. lis 2020

Ve 2+1 to jde uplne s prehledem zmaknout. Netusim nad cim konkretne badas :D. Treba pres den mimco bylo na gauci (mame gauc do L) pekne v rozku a melo z deky mantinel (ale jen do doby, nez se vrtelo)

kevi1
Autor odpověď smazal
Zobraz
sajik07
autor
14. lis 2020

@ekou no jelikož mám plně zařízený byt, budu ráda když do ložnice dám postýlku a tím asi končím😂 takže přemýšlím, jestli můžu oželet přebalovací pult apod.🌸

michaela666
14. lis 2020

Taky máme zatím 2+1 a vypustila jsem klasický přebalovací pult ( ikdyž ze začátku jsem ho chtěla - komoda s větší deskou nahoře, kde bych přebalovala malou). Do ložnice se nám vešla šatní skříň, tam mám nachystané oblečení. Komodu jsme si koupila užší, a zatím se mi tam připravené věci vejdou s přehledem. Přebalovací podložku mám v dřevěném rámu na postýlku. Dá se přenášet do koupelny na pračku. Na postýlce kapsář na pleny atd. ať je všechno po ruce. Postýlku klasika u naší postele. Místa nám moc nezbylo, ale dá se to s malým miminem zvládnout. V obýváku bude v hnízdečku na gauči, dokud to půjde. Potom přesuneme na hrací deku na zem.

sajik07
autor
14. lis 2020

@michaela666 přesně přebalovací asi nikam už nedám. Tak zvažuju jestli to zvládnu na posteli, když pod mimčo dát “jenom” přebalovaci desku ( jestli to tak můžu nazvat) a po tom hnízdečku taky koukám, že bez něho to na gauči do Lka nepůjde. Napadl mě ještě jezdicí vozík z ikei, tři poličky, plinky, drogerie, ubrousky atd a prostě kde zrovna bude, tak ho k němu dovezu a jde se na věc 😂

drep
14. lis 2020

@sajik07 já bych se nestresovala, s dítětem se dá vejít i do pidibytu. Nemám přebalovací pult ani jiné speciální miminkovské vifikundace, mám jen podložku. Dokud byla mrňavá, přebalovala jsem na pračce, pak jsem dala podložku na kuchyňský stůl. Vedle v kapsáři jsem měla pár plen a nastříhaný perlan, teď to mám na jedné židli. Oblečení máme v naší skříni, kosmetiku na vaně jako my.

michaela666
14. lis 2020

@sajik07 Jasně na posteli přebaluje hodně holek. Já chtěla mít malou víš dokud bude malinká, ať se nemusím tolik ohýbat. Stejně to vidím tak, že až bude mít cca 3 měsíce a bude se vrtět, tak ji budu přebalovat klidně na zemi nebo kde to bude zrovna po ruce 😀. Takové ty instagramové pokojíčky jsou krásně, ale v pohodě se to dá i bez všech "must have" věciček, které na tebe budou všude na netu vyskakovat.

romi85
14. lis 2020

Dceru jsem mela ve 20 ve 2kk a mista bylo habadej..ted v 35 letech cekame druhe,jsme ve 2kk a jedna mistnost patri kompletne 15-ti lete dceri,pokojicek ji brat nebudem,at ma vlastni klid..takze ted budem vegetit s pritelem a mimcem v obyvaku..to je teprve kumst,stehovali jsme nabytek abychom nasli misto pro postylku 😀 Ale prvni rok stejne to male chci mit vedle sebe a svuj pokoj nepotrebje..takze pripadne stehovani nechame na pozdeji.Prebalovaci pult je ale uplna zbytecnost..uz tenkrat jsme meli jen prebalovaci podlozku,kterou jsem si davala na postel..zadny problem..spis zbytecnost,co by zavazela..netreba mit kazdou reklamovanou vec jako kojici kreslo apod 😀

whitechocolate
14. lis 2020

Když jsme měli první dítko, bydleli jsme v 1+1 a přebalovací pult mi vůbec nechyběl, měla jsem pěnovou přebalovací podložku s tvrdou deskou dole přímo na postýlce a vedle postýlky nízkou skříňku a na ní v košíkách krémy a plenky. Super věc byla hrací podložka s hrazdičkou a mantinely, tu jsem dala na gauč v kuchyni nebo na postel a v ní si malá hověla, jen jsem na té hrazdičce obměňovala hračky.

iris92
14. lis 2020

Mame 2+1 a temer dvoulete dite 🙂 poridili jsme jen postylku, ktera se jen tak tak vesla k me posteli, a jednu komodu na detske veci, ta je v obyvaku. Potom az ted jsme porizovali mensi komodu na hracky. Kdyz byl maly miminko, tak byl bud u me nebo v hnizdecku na gauci, potom na zemi na koberci a pak uz vsude 😀 prebalovaci pult jsme nemeli, poridili jsme jen prebalovaci podlozku a meli ji na pracce v koupelne, kdyz se zacal obracet, tak sla podlozka na zem a mam to tak doted, vytahnu jen kdyz se jde prebalovat. No a to je vsechno, jediny "problem" jsou vlastne hracky, ktere musime dost korigovat aby se u nas moc nehromadily. Da se to zvladnout v pohode, nicmene casem bude potrebovat pokojicek, tak stehovani bude na miste. Ono male miminko toho potrebuje ze vsech nejmin, vlastne ani tu postylku ne 🙂

elencze
14. lis 2020

Máme sice 4+kk, ale přebalovala jsem jen na podložce na zemi. Měla jsme strach, ať mi miminko nikam nespadne. A stejně přes den bylo v hnízdečku na gauči, v noci u nás v posteli víc než v postýlce vedle ní. Teď má 2,5 roku, dělali jsme loni na Vánoce pokojíček a stejně jen pořád slyšíme, že chce do obýváku, chce být prostě s námi. Takže neboj, vejdete se.

sarkoc
14. lis 2020

My máme menší 3+kk zatím a s dvěma úplně v pohodě, doufám, že brzy bude třetí...mně vyhovuje na přebalování takový ten otevřený třípatrový stolek, kde nám komplet věci k přebalování a nahoře prebaluju i teď v necelých dvou letech 😁 navíc je pojízdný, což sice nevyuzivam, ale může se hodit...no a postýlka je kapitola sama pro sebe...starší spala víc u nás než v ní, takže pro tu dvouletou jsme ji ještě nějak nestihli rozložit a spinká s námi doteď, do těch necelých dvou. Ještě pár měsíců a pořidime palandu do pokojíčku...no a u nás bude spát to třetí zas tak dva roky 😁 pak buď prikoupime vedlejší byt, kdyby se z nějaké strany naskytla možnost nebo postavíme, pozemek už máme 🙂 čili nám u mimca jediné místo navíc zabírá ten přebalovací stolek...jo a chce to hodně korigovat hračky a obecně věci

nata22linka07
14. lis 2020

S první dcerou jsme bydleli v jedné místnosti. Bydleli jsme s tchýni. Postýlka se vešla jen tak tak. Dokoupili jsme komoru na oblečení. Plenky jsem měla v rohu postýlky. Kosmetika v koupelně. A převálcovala jsem na posteli. Pak jsme se přestěhovali do 1+1 A taky jsme se vešli. Teď už bydlíme ve vlastním. S dvěma dětmi si budujeme. 4+1. Větší děti víc prostoru. miminku stačí málo

95newmommy2020
14. lis 2020

Prebalovaci pult ne, ale komodu se šupliky oceníš určitě. Je dost pravděpodobný ze nebudeš potřebovat ani postýlku. Většina stejně nechce nechat dítě samotné. Nepotrebujes ani vanicku. Stačí látkové lehatko. My jsme na začátku koupali jen v umyvadle jak byl pidi. Když budeš mít houpatko, tak nepotrebujes zidlicku. Můžeš nějakou dobu krmit v něm. A pak pořídit méně prostorove náročnou zidlicku pro sedící. Takže to jen vyměníš prostor za prostor. Taky doporucuju udělat celkove debordelizaci všech krámu. Když budeš kojit tak ani flašky nepotrebujes. Pokud ne, tak ti jich stačí minimum. (Já jich měla přes 20) zbytečně. Až bude větší tak to bude chtít nějaký koutek na hraní. Ale to se teoreticky dá zařídit i tak ze budeš mít nějakou krabici na hračky a přes den je vytahnes. A dobrý je stejně nemít těch hracek moc. Máme sice 3+1 ale malý prostory a jedeme docela minimalismus, po poučení z tuny nepotřebných krámů pro novorozence a musim říct ze je to super.

ekou
14. lis 2020

Ja fungovala s timto https://www.ikea.com/cz/cs/p/skoetsam-prebalova... a byla jsem spokojena (asi cca do 4 mesice a pak jsem prebalovala na postely/gauci)
Jen pozor ma hracky co kupuji babicky :D. Aktualne mame v obyvaku tatru a za chvilku tu budeme mit od babicky maly kocarek (za narozky) a houpaciho konika (na jeziska) a vysvetluj, ze mas malo mista

sajik07
autor
14. lis 2020

@ekou přesně na ten z ikei jsem koukala, jen si nejsem jistá, jestli to je ideál když nemá zpevněné dno.

hanka_12345
14. lis 2020

@sajik07 jako ja musim rict ze jsem ho ozelet chtela, prislo mi to jako uplne zbytecnost...ale pak jsem ho dostala od nekoho kdo ho uz nepotebkoval tak jsem ho proste mela a musim rict ze byl fakt.k nezaplaceni...myslim si ze by me bez nej boleli silene zada a taky kdyz ksem syna vykoupala, bylo ho hned kam polozit. Dalsi vec byla ze jsme ho nemusela v osusce tahat na oblekani do loznice. Precejenom v koupelne bylo vzdy nadherny teplicko,vetsi jak v ostatnich mistnostech tamze jsem si ho tam v klidu obslouzila

amazonkajanik
14. lis 2020

Prebalovak mám na pračce,jinak,časem jsem pořídila ohrádku,z které se pak stala po úpravě postýlka (syn je jak vrtulník)a z postýlky po rozebrani jsou zábrany aby nelezl do kuchyně (nemusím tam aspoň pořizovat pojistky na skříně😊)
spíš bych řešila herní prostor,kam hračky,ošacení. 2+1 bývá občas malé pro dospělé a dítko toho má za dva,ne li víc 😁

hanka_12345
14. lis 2020

@sajik07 proc by to melo vadit?ja ho taky mela.a.v poho

ekou
14. lis 2020

@sajik07 neni v tom deska, ale mekke to uplne neni a na zacatek to postaci. Prcek se moc vrtet nebude.
Min za me spokojenost. Kazdy ma jine predstavy 🙂

sajik07
autor
14. lis 2020

@amazonkajanik nastesti mam vestavěné skříně v chodbě a v loznici mam taky velke dve strine. Takze obleceni ulozim v pohode😊 na hracky poridim asi nejaky box, kde je jen nahazu. Myslim ze to je rychlovka i pro uklid. 🌸 Noo 2+1, pro dva, pejska a ted miminko. Navic 4 patro bez vytahu 🤦‍♀️😂 myslim ze obavy jsou na miste 😊🌸

ekou
14. lis 2020

Box na koleckach je dobra volba pro hracky. Rychly uklid :D. 4.patro bez vytahu? Nooo to bude dobre fitko a co kocarkarna? My mame kocarek v chodbe, vytah sice mam ale v mezipatre 🙂))). Takze tahat kocarek je celkem "zabava"

sajik07
autor
14. lis 2020

@ekou jojo pocitam ze fitko to bude kvalitni🤦‍♀️ Nooo kocarkarnu mame, jen se trosku obavam, ze by nam hned ukladli kocar.🤷‍♀️

sudylichozrout
14. lis 2020

Jak mate vysoke stropy? My byli s miminkem ve 2+1 se stropy 3,3 m a udelali jsme si patro na spani ve 2,1 m. Bezvadne to vyresilo prostor.

eviicka
14. lis 2020

2+1 jedna je v pohodě 😉. Ty schody už horší, ale naši nás přesně v těchto podmínkách taky odchovali 🙂. Na kočárek tedy byl sklep, jinak si to neumím představit.

A přebalovací pult jsem nikdy neměla a nechybí. Přebaluji tam kde mimčo zrovna je (postel, gauč, podlaha...), takže si nosím věci k němu (podložku - nepropustná látková, namočený perlan a plenku), stejně ale často nesu malého ještě pod umyvadlo. Takovou tu molitanovou podložku dávám na stůl jen při koupání. Většinou u přebalování sedím, takže záda nebolí.

re_barbora
14. lis 2020

Jsme ve 2+1 s dvema detmi a je to teda pakarna 🙈😁 kdyz jsem byla poprve tehotna, tak jsem si rikala, ze to bude v pohode, protoze mimino toho moc nepotrebuje. Ale jak dcera roste, tak se najednou kupi cim dal vic veci a uz nam to tady zacina bejt maly.. nastesti mame aspon velkou loznici, kam se vejde postel, detsky postylky, satni skrin a komoda, ale uz nezbyva prostor na hrani. Takze koupime rozkladaci postel a tim nejaky misto usetrime a detem pak patrovou postel.
Jinak prebalovaci pult nepotrebujes. Ja ho teda vyuzivam denne do dnes, ale kdybych ho nemela, tak se z toho nehroutim..

rebe
14. lis 2020

Bydlíme ve 2kk v 5. patře bez výtahu se třemi dětmi. Nebudu tvrdit, že je to ideál, ale dá se to v pohodě. Časem uvidíš, co ti vyhovuje, a podle toho zařídíš. Mně vyhovoval přebalovák na pračce, koupala jsem v umývadle a vše měla po ruce. JInak jsem přebalovala rovnou na gauči. Na gauči stačil přes den kojicí polštář nebo polštáře. Určitě pořiď nosítko a místo tašky ke kočárku vem přebalovací batoh, na nošení dítěte do schodů super. A kočár do sklepa nebo nechat v kufru auta před domem.

sudylichozrout
14. lis 2020

@rebe Ty jo, ja myslela, ze mate dum 🙂 Nevim, proc jsem si to v te hlave tak vyrobila... 😉😆🤦

elencze
14. lis 2020

@sajik07 taky nemáme výtah, kočár je prostě složený v kufru auta před barákem.

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz