Seznam věcí pro zimní miminko. Poraďte

campi
14. črc 2008

Nemáte někdo po ruce přehlednou tabulku s výbavičkou pro miminko narozené v zimě? Něco jsem vygooglovala, ale většinou tou bylo nějak nepřehledné.

ilci
15. črc 2008

chodit ven budu podle počasí
někde jsem četla, že při určité teplotě pod nulou už by se nemělo, ale v tomhle by měla poradit i dětská dr., si myslím
jinak já měla přes při narození 3kg, manža netuší

bustik
15. črc 2008

Campi - ti dám v říjnu vědět 😀

berunka
15. črc 2008

jj ilci,to je to co jsem psala ja, kdyz je vic jak minus 5 stupnu tak uz by se nemelo aby nemel prcek omrzliny 😉 ale jinak to asi zavisi na pocasi v kazdem dni

eliotka
16. črc 2008

Minea, to jsou skvělá bodýčka z termoprádla. Ale píší, že to má roláček, což bych moc chtěla a na obrázku vidím, že roláček to nemá, teda u vel. 62 a 68...? 😕 Nevíte, jak to je? Sice s e mi to zdá spíš dražší, když připočtu ještě poštivné, ale zase termoprádlo je pro mimčo super! Jsou choulostivější samozřejmě, než dospělí.

Holky, č. 50 je pro nedonošence, to nemá cenu kupovat - to by muselo mít děcko ani ne 45 cm, a to moc nebývá. Myslím, že je lepší mít 56 ty co jsou na tělo a pak 62, ty přes bodýčka. 😉

campi, vcen se chodí snad 14 dní po porodu, nebo že by týden??? 😕 Nesmí se chodit ven, pokud teplota klesne pod 5 nad 0, tuším.

eliotka
16. črc 2008

Tak jsem asi blázen. Najednou tam ten roláček vidím. 😅

eliotka
16. črc 2008

Mimochodem k té váze, na velkých UZ přece říkají, kolik asi mimčo váží. Nám to říkají. Tak už teď se dá trošku odvodit, zda bude větší, či spíš menší. 😉

minea
16. črc 2008

Eliotka, jo, ono je to na tý stránce trochu nepřehledný 😅 . Já jsem původně objednala termodupačky, ale oni mi omylem místo toho poslali právě to bodýčko s rolákem! Byla jsem nejdřív naštvaná, protože jsem si říkala, co to je za blbost dělat na mimino rolák, když mimina nemají krk. No a nakonec jsem ho skvěle využila, takže jsem jim tu chybu odpustila. Jo a tyhle termoprádla dětem strašně sluší, jsou to fakt luxusní kousky.
Jinak viděla jsem je v Kotvě, úplně ty samý, ale byly o dost dražší.

minea
16. črc 2008

Ještě k tý váze podle UZ - berte to jako hooodně orientační údaj, spolehnout se na to nedá. Rozdíl může být až půl kila.

eliotka
16. črc 2008

Vždyť mimča krk mají, jen takový jako zapadlý 😕 Mně se ten roláček líbí 🙂

minea
16. črc 2008

Nemají, novorozenci fakt ne 😅 , ale ve třech měsících už jo 😀 😀 .

ilci
16. črc 2008

ono se říká, že roláčky mimčům ne, že nemají krk a nevypadá to dobře 😉

eliotka
16. črc 2008

Aha, tak ony fakt nemají krk, ha? 😀 To jsem nevěděla. 😕 Takže pro mimi do 3 měsíců asi normální body a roláček až pak. Tedy od 3 měsíců, to je velikost 68?

minea
16. črc 2008

Eliotka, tak já ti teda řeknu pravdu 😀 . Mimina krk mají, ale v prvních týdnech hodně krátkej 🙂 . U všech těch zimních vrstev je člověk rád, že vůbec zapne horní knoflíček a ještě zaváže šňůrku od čepičky. Ale k tomu termoroláčku - jak píšu výš, nakonec jsem za něj byla ráda. Dala jsem do alba dvě fotky mojí dcery v termočepičce a právě v tom roláčku. Je to velikost 62 a byly jí 2,5 měsíce. Ale ona byla proti jiným miminům drobnější.

minea
16. črc 2008

Ještě doporučuju chlupy, co na nich leží na těch dalších fotkách. Okoukala jsem to v porodnici, tam to prckům dávali do zavinovaček, aby je udželi v teple. Koupila jsem je za 200 Kč ve zdravotnických potřebách, jmenuje se to antidekubitní podložka (původně proti proleženinám). Hodně jsem to využila, když jsem malou pokládala na zem, třeba pod hrazdičku.

eliotka
17. črc 2008

Jééé, mineo, ty máš krásnou holčičku, moc krásnou! 🙂
Tak to termobody je pěkné. Ale ty chlupy, já nevím, nemohou trochu pelichat? Ale zase si dovedu představit, že na ně mimi dám, že by se mu to mohlo líbit, tak nevím...

eliotka
17. črc 2008

Mineo, a jakou velikost čepičky, té termo, jsi kupovala?

minea
18. črc 2008

Elikotko, díky 🙂 .
Ta čepička je 39 a byla druhá v pořadí - první měsíc jsem používala menší velikost, ale tahle vydržela až do jara (4-5 měsíců). I když hlavička pořád rostla, nějak se přizpůsobila. Na příští zimu jí určitě zase koupím. Měla jsem ještě jednu fleecovou do větší zimy a ty dvě čepičky mi vystačily na celou zimu.
Ty chlupy nepelichaji, to spíš pelichám já 😀. Hodilo se to jako tepelná izolace, i když se v zimě topí, tak na zemi je docela zima. Ale to je jenom takový tip.

campi
autor
20. črc 2008

Tak si rikam, ze moc ze sousedcinejch veci nevyuziju, kdyz ona ma letni miminko - to budou samy bodicka s kratkym rukavkem, zadny svetry... Mimochodem vcera se ji narodila holcicka, tak mame novou sousedku.

caira
21. črc 2008

campi, ja mam taky zimni mimi..teda je koncem unora,ale byla zima jak kdyz prastilo :-}

jestli muz poradit tak my jsme nejvice vyuzili: vesticky [ bodycka bez rukavu], body s dlouhym rukavem, puncochacky a pak takove ty zimni overaly vcelku, taky teplacky a mikiny s kapucou na zip, cepicky jsme meli na ven tri { takove ty vyteplene } a naprosto to stacilo, fleecovou deku do kocaru { ani jsme nemeli fusak} a bylo to. Oni toho ze zacatku stejne moc nenosi.

Jinak my jsme s malou sli poprve ven kdyz ji byli asi 4 dni, meli jsme to dokonce doporucene od doktora, kvuli tomu, ze mama mela novorozeneckou zloutenku, tak musela byt hodne na dennim svetle :-}

S vybavickou to do zacatku { myslim v tech uplne nejmensich velikostech} moc neprehanej, ja si porad myslela, ze toho budu mit malo a nakonec jsme ani polovinu z tech veci neunosili..je lepsi si vecicky pak dokoupit nez nakupovat jako blazen a nakonec zjistit, ze je to treba uplne neprakticke.

Co clovek asi vyuzije v tech prvnich tydnech nejvic jsou ty overalky na spani, nase mala v tom byla i pres den, bylo to jednoduche na oblikani/svlikani { preci jen, clovek si v zacatku tou manipulaci neni moc jisty} a stejne nakonec mimi slo do nejake kombinezy nebo tak :-}

JInak co jsme nevyuzili vubec bylo bodycka s kratkym rukavem rukavem,porad jsem si myslela, ze ji ho treba dam a pres to triko s dlouhym, ale nakonec jsem radeji davala tilecko a na to body s dlouhym...

mkr
22. črc 2008

overálky jsou supr, my jsme měli kombinézku do autosedačky pod tím je mimi normálně oblečené svetřík dupačky a body s dlouhým rukávem to stačí, a do kočárku fusak a tam byla oblečená stejně jako do kombinézy, plus čepička a látkový ruukavičky jsou dobrý i proti poškrábání, hlavně mimi moc neoblékat ty fusaky jsou dost teplý, mimi se pak zbytečně přehřívá

uruzyera
2. pro 2008

Ahojky! 🙂 Jsem tu poprve, tak se omlouvám, jestli nedodržím nějaké pravidlo kvůli neznalosti... Já mám jen takový dotaz: Potřebuju koupit něco hezkého známé, které se narodí holčička - co je tak asi nejvhodnější, aby to nebylo je praktické, ale i hodně hezké a případně to zůstalo i na památku?

natalka.martina
18. pro 2008

Ahojky,
potřebovala bych trošku poradit jak mám mimčo oblékat v zimě ( v únoru).
Myslela jsem si, že mimču dám:
bodýčko s dlouhým rukávem
ponožky teplé
dupačky
kabátek nebo mám kombinézku teplejší bavlněnou i s kapucí
pak čepičku bavlněnou a na to teplou, rukavice
a do fusaku
tak budu mimčo dávat jak do kočárku tak do autosedačky, zavinovačku do autosedačky nemám, budu používat fusak emitek 3v1 combi
no ale i když už takové zimy nejsou vrtá mě hlavou jestli to není málo, neměla bych mimču koupit ještě teplou kombinézu? Když totiž mimčo vytáhnu z kočáru z fusaku tak mu bude určitě zima

tereziep
18. pro 2008

Ahoj. Já mám sice už mimčo trochá větší, ale dávala bych mu asi to samé co teď. Když máš kombinézu s kapucou, tak ti stačí jedna čepička - jinak bude mít malá potničky na hlavě. Já jí teď (její 5 měsíců) dávám - bodíčko z dlouhým rukávem, punčocháčky, buď teplejší flášový kabátek, nebo jeden tenký a jeden silnější, kombinezu - je to taková ta tepleší bavlněná (fláš nahoře, potom nějaká výplň a pak na tělíčko bavlna) No a je v pytli. Většinou se říká, že má mít mimčo o jednu vrstvu navíc co ty. Na nožičky bych jí dávala 2 vrstvy - takže dupačky a nějaké kalhotky nebo kombinézku. Jo a ještě můžeš dát mimčo do toho fusaku v zavinovačce nebo zavinout do dečky - to dělám já, když dávám malou na balkón do starého promrzlého kočárku. No a na tu chvilku, když mimčo budeš dávat do kočáru a ven mu zima nebude.