Výbava. Co určitě mít?

anicka123kk
15. črc 2020

Ahoj,
Chci se zeptat, začínám 6.měsíc, mám koupenou postýlku, kočár a mám pytel oblečení(po mě, sourozencích ap.) a přijde mi že mám všechno, ještě teda dokoupím povlečení, fusak na zimu, takový ten měřič dechu a vajíčko na cestu autem, ale jinak mi přijde že prostě mám všechno a nic víc nepotřebuji, nějaký dudlík nebo tak něco se dá přece koupit za pochodu a ze začátku to ty mimuša stejně nepoužívají, tak mi prosím dejte radu co bych teda určitě měla mít, protože mi tak nějak všechno přijde zbytečne že to nepotrebuju a ze se to dá koupit až v situaci kdy to budu potřebovat, tedy po porodu, díky 🙈

pindrusice
16. črc 2020

Tak já nevím, kupovala jsem Cybex aton taky z druhý ruky a teď ho budu používat na třetí dítě.
To pořízení je za mě strašně individuální i podle toho jestli bydlíš v bytě nebo domě a jaký styl rodičovství preferujes.
Já využila šátek a později ergonomické nosítko,na doma hacku/hojda vak. Sem tam kočárek. Postýlka byla zbytečná,moje děti v ní nikdy nespali,takže i všechny ty peřiny,zavinovačky,spací pytle.... Latkuji, na omytí používám vodu nebo perlan. Dobrý byl levandulový pudr od Nobilis. Jinak jsem žádnou kosmetiku nekupovala. Pokaždý jsem bez problémů kojila,takže ani žádné lahvičky. Vaničku,či lehátko,monitor dechu...to vše pro mě bylo zbytečny. Využila jsem tedy odsávačku hlenů do vysavače, když měly děti rýmu. A asi ten líh.

zelenaesmolda
16. črc 2020

@pindrusice
pokud to vajicko bylo z druhe ruky a uz ho mas na treti dite tak ma zivotnost za sebou a nemela bys ho dal pouzivat,neni bezpecne.

lida9
16. črc 2020

konecne nekdo kdo bere vse s klidem a nema vsechny ty sarapaticky, co stejne neuzije😀 jen dopln lekarnicku leky pro mimco, hlavne neco na teplotu, lih, teplomer, odsavani nudli atd... preji zdrave mimco!

anicka123kk
autor
17. črc 2020

@lida9 asi to jsou hormony, ale tohle mě tak zahřalo na srdíčku, dekuji 😍

lotosek
17. črc 2020

Dudlík jsem si vzala do porodnice jen tak pro jistotu - no dobře jsem udělala, bez něj bych se tam ani nenajedla (byla vyhrazena půlhodina na jídlo, pak to všechno sbalili a odvezli, když ti zrovna v tu dobu řvalo dítě, tak smůla). Lahvičku jsem podědila a nikdy nepoužila. Monitor půjčovali v porodnici, vrchní sestry jsem se ptala, jestli by mi ho doporučila, tak prý pro donošené zdravé mimčo je to zbytečné, tak jsem se obešla, stejně spal s námi v posteli.
Šátek jsem pořídila krásný a drahý, nejvíc jsem ho unosila v těhotenství na podvazování břicha, dítě v něm nakonec jenom řvalo a řvalo a řvalo, ani na několika nosících srazech neporadili, že takový beznadějný případ tam ještě neměli, ale on je kočárkový typ, ten se bude vozit snad ještě v pěti.
Z kosmetiky na radu dr. nepoužíváme vůbec nic, jenom Sudocrem, protože má zadek jak pavián vždy, když mu rostou zuby.
Jinak z výbavy jsme pořizovali nový jenom kočár - 10t, z bazaru výbavu látkovek - 1t, péřovou zavinovačku - 600 a postýlku - 400. Jakmile se po rodině rozneslo, že čekáme, tak se nám začaly valit pytle oblečení, hraček a další výbavy, všichni byli úpně nadšení, že se toho můžou konečně zbavit. 😅

klokanka31
18. črc 2020

Jinak mně se osvědčila ještě cestovní postýlka, kterou mám v obýváku, malá je společenská a když byla sama v ložnici, tak plakala a nedovedla usnout. A teď ji během dne dávám do cestovní, a vždy spí jak dudek. A aspoň ji mám pořád pod dohledem.