Výbavička. Kdy jste pořizovaly?

27. led 2022

Ahojte,

chci se zeptat, kdy jste tak začaly pořizovat výbavičku...od oblečení po to všechno možné ostatní. Jsem teď 14 tt tak vím, je brzo, chci se právě vyhnout hysterii a začít tak nějak postupně 🙂. Díky

meejja
27. led 2022

Až v třetím trimestru. Ale je pravda, že kočárek a autosedačku jsem podědila, to jsou asi jediné věci, které bych začala řešit dříve, ujasnit si co chcete a dívat se po bazarech (Facebook je na tohle super) a slevách…

emillyhk
27. led 2022

Začátkem druhého trimestru jsem se začala rozhlížet po eshopech, co by se mi líbilo. Oblečení, kočárek, vybavení do pokojíčku, autosedačku, atd. Většinu velkých věcí jsem objednávala až na začátku třetího trimestru, oblečení průběžně i dřív. Byla jsem skoro celé těhotenství na rizikovém, courání po obchodech bych nezvládla, takže skoro všechno jsem objednávala online. Měla jsem sešit s poznámkami, co už mám (abych neobjednala zbytečně to samé víckrát), co se mi kde líbilo, zároveň jsem měla čas hlídat ceny, slevy, apod.

sigyn
27. led 2022

Oblečení jsem podědila. Nábytek (přebalovák, postýlku atd.) ve 2. trimestru. Kočárek a autosedačku jsme pořižovali ve 3. trimestru. Ale sepisovali jsem si to a vyhlížela už po 2. screeningu.

pampeliska1313
27. led 2022

Něco jsem dostávala snad od začátku od babiček, ale kočárek a postýlku až ke konci třetího trimestru, kdy už jsem to brala, že je minimální šanci, že se něco pokazí. Ale jako to co je potřeba pořídit jsem měla snad od začátku napsaný.)

jako_mala_holka
27. led 2022

Začínala jsem po 1.screeningu cca ten 14tt, bylo mi hodně blbě, tak jsme to museli řešit pomalu a postupně, když mi chvilkama bylo líp

kelerub
27. led 2022

Po 30tt.

autor
27. led 2022

@jako_mala_holka mám to nějak podobně...ale zatím spíš zjišťujeme 🙂, zatím mám tedy jen těhotenské silonky 😀

martiniquest
27. led 2022

Prvni obleceni jsem koupila cestou z prvni gyndy. Dalsi nakupy jsem nechala po prvnim screeningu

mishulka26
27. led 2022

Po 2. screeningu jsem postupně začala nakupovat a vyhlídla jsem si kočárek, ten jsem objednávala asi ve 28 tt aby stihnul přijít měli na něj měsíc na dodání a pak jsem ho měla až do porodu uskladnění zadarmo na prodejně a záruka běžela až od vyzvednutí.

mdch91
27. led 2022

Jsem se starsima detma ve 3.trimestru uz unavena tak, ze budu mit problem jen ty veci pripravit a to je mam vsechny doma. Takze za me idealni je 2., Kdy ma vetsina zen nejvic sil. Akorat kdyz budes nakupovat s predstihem, pozor, at nekoupis kazdou "nezbytnou blbost"

klokanka31
27. led 2022

My objednali kočárek v 5.měsíci a zbytek jsem objednala najednou nějak v 6. -7.měsíci.

me_druhe_ja
27. led 2022

Počkala bych po 2.screeningu. ale vetsinu bych stejně nakoupila až později. Dneska všechno seženeš během dne. 🙂

jjasmina
27. led 2022

3. trimestr

autor
27. led 2022

Díky holky, nějak tak jsem si myslela...zatím spíše zjišťujeme...jsem na rizikovém, tak jsem ráda, že mám vlastně čas relativně....díky

martulka88
27. led 2022

Defakto až od 6-7měsíce... Postýlka okolo 6.měsíce - objednávali jsme z ikey. Kočárek jsme koupili v 7.měsíci a dali k rodičům. Matrace také v 7.měsíci - objednávali jsme si ji a trvalo 3týdny dodání. Výbavu jako oblečení z 99% poděděno, taktéž i autosedačka a nosítko. Vanička okolo 7.měsíce. Mezi 7. a 8.měsícem plenky, taška na kočár, otisky, knížka miminka atd... Kosmetika 2týdny před porodem. Oblečení mi vyprala maminka a i vyžehlila po 30tt...

andelka
28. led 2022

Až tak od 6 měsíce, něco prvního jsem koupila po velkém utz ve 20 tt, ale další věci až tak po 30tt. Byla jsem těhotná 4x ale o jedno mimčo jsem v 19tt přišla, takže tak..Hodně věcí jsem měla darované, půjčené, začalo se nám to scházet postupně, a po 34tt jsem už řešila drobnosti, a věci kolem porodu, šestinedělí..Hodně času jsem strávila zjišťováním, vyhledáváním, přemýšlením..ale všechno stačí objednat, koupit v tom 3 trimestru.

mishulka26
28. led 2022

Já nevím s covidovýma dodacíma lhůtama bych to úplně na poslední chvíli nenechávála. Setřenka shání blbý dudlík na který je malý zvyklý a nikde není k sehnání ani na internetu ani v obchodech a lékárnách 🤷🏻‍♀️

andelka
28. led 2022

@mishulka26 ale to je jiná situace..očekávané miminko na nic fixované a zvyklé není.

mishulka26
28. led 2022

@andelka to sice ne, ale když si paní něco vybere tak muže být problém něco sehnat 😊 takže větší věci jako kočárek, vajíčko a postylka bych asi na poslední chvíli nenechávala můj názor

cekamnazazrak
4. bře 2022

my kočár, sedačku, postýlku a matraci rezervovali v obchodě tenhle týden... dnes jsem 19tt ale u pár výrobců kočárů jsem viděla, že zvedli ceny a prodlužují se dodací lhůty - protože nejdřív covid, teď válka... v průběhu dubna ( po druhém screeningu) vyzvedneme a odvezeme ke tchánům - muž je trochu paranoidní a bojí se aby to někomu nedali, jen proto, že to bude chtít koupit hned a pak už to zboží nebude... 🙈 ale v obchodě říkali, že odkoupí vše zpátky za plnou cenu, kdyby se cokoliv přihodilo... 🍀🙏