Výbavička. Poradíte, prosím?

sarahsimona
14. led 2021

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit s výbavičkou. Protože se mi ke konci dubna má narodit moje první dítě, nevím si moc rady, co koupit. Udělala sem si takový menší seznam, ale pořád mám strach, že jsem na něco zapomněla. Seznam přikládám a prosím o doplnění, popř. napsání, co je zbytečné. 🙂

SEZNAM:
Oblečení - ponožky, rukavičky, čepičky, body, dupačky, polodupačky, overal na spaní, svetřík
Kosmetika - olej, mýdlo, šampon, dudlík, vlhčené ubrousky, krém na opruzeniny
Vanička s podložkou do vaničky
Kočárek + pláštěnka
Postýlka, prostěradla, polštářek, peřinka, deka, povlečení, zavinovačka
Vajíčko
Pleny - jednorázové + látkové
Teploměr, osuška, žínka,
Odsávačka hlenů, odsávačka mléka - je to potřebné?
Fusak - potřebné, když se má narodit ke konci dubna?
Do porodnice - vložky, vložky do podprsenky
Krmení - lahvičky na mléko, kartáč na čištění lahviček
Monitor dechu - je potřebný nebo zbytečný?
Teploměr, léky - na teplotu, borová voda, na kašel
Hračky - kousátka, plyšák

DĚKUJU ZA KAŽDOU RADU! 🙂 ❤

maaaadlaaaaa
15. led 2021

@surikata131 Kdo říká, že ji tam v prvních měsících bude posazovat? Ani by mě to popravdě moc nenapadlo. Za mě je praktický tím, že nemusím využít tolik vody a nemusím se bát, že by se jí dostala voda do uší a podle reakci mého okolí se v tom lépe cítí.

maaaadlaaaaa
15. led 2021

@dagmaris láhev s kapkou levandule a tea tree mám také připravenou, prý je to skvělé řešení.
@sarahsimona do porodnice mám koupené oleje od nobilis k porodu a po porodu. Nemám v plánu nástřih (budu cvičit s aniballem a masírovat),ale koupila jsem si i gel na rychlejší hojení hráze. Mně pomáhá atomaterapie a vůně mě uklidňují, takže já si to bez toho nějak neumím představit. Vložky mám Balist a vložky do podprsenky Chicco plus si beru ještě vlhceny toaletní papír a sitovane poporodni kalhotky.

surikata131
15. led 2021

@maaaadlaaaaa rikam, nevim jaký kyblik mas na mysli, mam zkušenost akorat se shnuggle a tam to decko proste sedi...

klokanka31
15. led 2021

@sarahsimona Ještě jsem zapoměla na prací prášek pro miminka

mandy1122
16. led 2021

@katka9184 prosím tě jakou značku máš?

katka9184
17. led 2021

@mandy1122 monitor dechu máme Nanny