Jak dlouho před odchodem na MD to říct kolegům?

ma_cherie
19. pro 2016

Holky, jak dlouho před plánovaným odchodem na MD jste řekly svým kolegům že odejdete? Já bych na MD měla nastoupit 1.5. tak nevím, jestli jim to říct měsíc, 2 či 3 před odchodem.
Na oddělení nás je cca 40 ale ti nejbližší kolegové to čítá nějakých 12 lidí - chtěla bych to oznámit jen jim s tím, že zbytku se to nějak donese, protože je to drbárna 🙂

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Řekla jsem to na konci 3. měsíce, byla jsem hospitalizovaná kvůli krvácení, takže jsem šla s pravdou ven. Jinak bych to řekla až po screenenigu. Přijde mi to fér, aby si včas za mě našli náhradu a pomalu se připravili na předání mé práce. Jinak si myslím, že to stejně od 5. měsíce bude vidět, takže to neutajíš.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@puutalo Můj šéf to ví - ale ví to jenom on 🙂
s tou hospitalizací je to na prd.. ☹

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Pokud to chceš říct 2 - 3 měsíce před porodem, to je cca 4. - 5. měsíc těhotenství a to se začne stejně šuškat. Takže pokud by se někdo zeptal, řekla bych mu to. Když jsem se po hospitalizaci vrátila do práce, vědělo to celé oddělení i lidi mimo naše patro a vyptávat se začaly až kolegyně-matky, tak přibližně po měsíci, ale spíš v tom smyslu jako jestli jsem na tom už lépe, jak se nám daří, ...

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@puutalo jj tak nějak jsem to zamýšlela - že bych to řekla začátkem - spíš koncem února - pak budu chodit ještě celý březen/duben takže 2 měsíce před odchodem jim to říct 🙂

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Třeba to poznají dřív a bude to veřejné tajemství. Já to u kolegyně poznala na konci 5tt u oběda ;) Tak šla s pravdou ven, ale ostatním to chce říct až po velkém ultrazvuku okolo 22tt.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@puutalo no mě se kolegyně ptala už jestli jsem těhotná protože pořád lítam po doktorech ale to jsem jí zalhala že nejsem..
jj s tím velkým utz je to taky dobrý napad 🙂 a jak jsi to na ní poznala? :-O v 5. tt jsem to o sobě nevěděla ani já sama xD

fallingstars
19. pro 2016

@ma_cherie Jestli nebudeš výjimka, bude to na Tobě stejně vidět. Já mám jít na mateřskou za tři měsíce a poslední tři týdny už je jednoznačné, že jsem v tom, i pro chlapy 🙂 Myslím, že máš před sebou tak měsíc, dva, kdy se to bude dá utajit, ale osobně si nemyslím, že bys to udržela v tajnosti do osmého měsíce...
Jinak já to řekla na začátku čtvrtého měsíce, kdy jsem jednak měla za sebou ten první trimestr a pak jsem věděla, že ten první screening dopadl dobře. Jako podělat se to může stále, ale to i měsíc před porodem, bohužel...

Jinak takový postřeh z druhé strany - měla jsem kolegyni, která mi to neřekla ani v den jejího odchodu na mateřskou. Samo jsem to věděla, to už fakt neskryješ, ale přišlo mi to trochu postavený na hlavu. Já to považuju za slušnost, že kolegům řeknu, že vlastně v týmu dojde k nějakým změnám...vždyť standardně by se za Tebe hledala i náhrada a měsíc dopředu už i někdo zaučoval...A navíc moc nechápu, proč to neříct, když už je to pak i evidentní...přišlo mi to od ní trochu zvláštní, i když je to samo každého věc.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@fallingstars kdyby to šlo utajit ten měsíc/dva bylo by to ideální, i z toho důvodu že do konce ledna mám smlouvu na určito a od února na neurčito tak mi doporučil i šéf pustit to na svět až po podpisu té sml. na neurčito.. to jen náhodou kdyby se ta informace dostala k nesprávným lidem 😉 :D

jj od té kolegyně to je hodně zvláštní 😒

fallingstars
19. pro 2016

@ma_cherie Jo tak tomu s tou smlouvou rozumím...a šéf je teda docela formát, že drží basu 😉

Já jako kdybych hodně chtěla, tak bych to ještě tak tři týdny zpátky asi nějak zakryla, ale stejně by si asi lidi všimli, že najednou chodím ve velkých věcech, jsou v tomhle děsně všímaví 🙂

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@fallingstars On je anděl strážnej, musím zaklepat, ale lepšího šéfa jsem si přát nemohla, taky si ho patřičně hýčkáme 😀 😇

jojo lidé si všímají, to je pravda 🙂 no já před otěhotněním dost zhubla a většina oblečení je mi volnější takže ho znovu dorůstám 😅

fallingstars
19. pro 2016

@ma_cherie Jen mě teda napadlo, jestli nebudeš mít s novou smlouvu i zkušebku? U nás se to tak dělá...to by sis pak moc nepomohla...

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@fallingstars Sakriš.. to mě vůbec nenapadlo, že by něco takového mohlo být... ☹

nugetka20
19. pro 2016

Šéfovi jsem to řekla, když jsem to zjistila (a to už byl 11t.). Nikdo jiný to vědět nemusel. Postupně se to stejně rozneslo, začalo to na mě být vidět. Já nic neřešila, jen pak za šéfem došla, když jsem věděla, kdy budu odcházet, aby si stihnul sehnat náhradu. Přijde mi to fér.

Asi záleží na tom, jaké tam máš vztahy. V konečné fázi je to tvoje věc. Takže já bych to řekla po 3. měsíci nadřízenému... a zbytek bych neřešila. Lhát je blbost, ono se to stejně provalí 🙂

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Jedla nějakou omáčku a říkala, že je strašně hnusná. Tak mě to napadlo... Oni se už dlouho snažili a miminko bylo plánované.

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie U nás to tak nebylo, jen se prostě změnila smlouva a dál to pokračovalo bez zkušebky. Ale za zeptání se nic nedáš...

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@nugetka20 Je nás tu na celém odd. 40 - ale v mém týmu je jen 12 lidí - tak mi přišlo že by bylo slušné nebo prostě fajn říct to těm 12 na nějaké schůzce které pravidelně míváme a že zbytku se to nějak prostě donese - ti mi popravdě jsou i jedno :D

nugetka20
19. pro 2016

@ma_cherie Je to slušnost.... a krom toho stejně pak budeš jezdit po vyšetřeních, potřebovat jisté úlevy..... já si to třeba docela užívala. Navíc mi některé kolegyně dost fandily, aby vše dopadlo dobře. Tak držím palečky, ať prcek dobře roste a vše bude v klidu.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@nugetka20 Máš pravdu, moc děkuju 🙂

vineta
19. pro 2016

@fallingstars
@ma_cherie Zkušebka je určená k tomu, aby se zaměstnanec osvědčil. Dávat zkušebku poté, co měl pracovní poměr na dobu určitou, je v rozporu se zákoníkem práce (v případě, že má stejnou/víceméně stejnou náplň práce).

fallingstars
19. pro 2016

@vineta OK, já na HR nedělám a taky nevím, co je konkrétně psáno v těch kterých smlouvách. Ale alespoň @ma_cherie ví, co chtít, a za optání nic nedá...

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@fallingstars jojo, pro ujištěnou je to lepší, obchází se kde co tak si myslím, že kdo chce bít psa, hůl si vždycky najde 🙂

89peta
19. pro 2016

Já to oznamovala šéfce a kolegyním ve 3. měsíci, v 20 týdnu jsem kvůli vývojové vady srdce těhotenství ukončila.. Takže jestli bude nějaké příště (jakože doufám, že bude brzy), oznamovat to budu, až jak budu mít 2.screening za sebou a jistotu, že je vše v pořádku..

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@89peta 2. screening = tripple test?? Nebo 2. screening = velký UTZ? mám v tom hokej, děkuji
Jinak držím palečky, ať se brzo zadaří a vše je v pořádku 🙂

89peta
19. pro 2016

@ma_cherie velký UTZ v druhém trimestru. První UTZ i krevní testy nám vyšly v pořádku..
Děkuji moc. Tobě taky držím palečky, ať je miminko zdravé 🙂

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@89peta Moc děkuji 🙂

vineta
19. pro 2016

@fallingstars V pohodě, jen zaměstnavatelé berou ten zákoník práce často dost podivně a lidi si to raději nechají líbit..

@ma_cherie Tak ať je vše ok! A říct, než to začne být všem jasné- mně to třeba kolegyně z kanceláře řekla ve chvíli, kdy to na ní bylo už poměrně znát, a ještě až poté, co mi to proflákla nějaká prakticky cizí paní (pro obě cizí) z jinýho útvaru, respektovala jsem to a na nic se ani neptala, ale trošku mě to přece jen mrzelo.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@vineta Děkuji 🙂 Je škoda že nejde nějak ta velikost pupíku předvídat pak by se přeci jen rozhodovalo snáze, ale přesně tomuto se chci vyvyrovat - chci aby to prvně slyšeli z mých úst a ne stylem "jedna paní povídala" 🙂 přijde mi to minimálně fér 🙂

maximys
19. pro 2016

Tak do screeningu ve druhým trimestru bych to určitě neutajila, vzhledem k tomu, že břicho docela rostlo 😀 já to šéfové řekla hned po ukončení 1. trimestru, našemu hlavnímu se to řeklo pár dní na to, a když to věděl už on, tak asi po pár dnech to věděli všichni. Od té doby mi kolegyně zakázaly tahat i jen pár papírů, chodit, stát, zvedat věci, pokládat věci a jinak se "namáhat", takže si to docela užívám 😉 ale chápu to s tou smlouvou. Já jsem trochu předvídala a ukecala jsem vedení, že tu smlouvu potřebuju už po roce (u nás se na neurčito dává až po třech) kvůli hypotéce a teď jsem za ni neskutečně ráda 🙂

crown
19. pro 2016

Já to řekla vedoucímu týden před NT screeningem a zbytku kolektivu hned po něm a myslím,že to tak bylo v pohodě.Lepší než pak sledovat postranní pohledy nebo šuškání za zády😀 Bylo to pro mě tak akorát,protože od 4 měsíce už to celkem vyskočilo a se špekem se to splést nedalo😀

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Tripple testy neřeš, je to přežitek, moje gyn. je už dlouho nedělá nikomu.