Neschopenka. Co říct v práci?

nase_mimi
8. led 2021

Ahoj holky, jsem v sedmem tydnu a rada bych na neschopenku. Nevim ale jak to zaonacit v praci, co rict, protoze tehotenstvi jeste priznavat nechci. Ja vim, ze se zadny duvod rikat nemusi, ale tak nejak je tu zvykem zavolat a rict mam anginu, jsem nastydla atd. V lete jsem potratila v 19.tt a to jsem to chtela oznamit tehotenstvi po screeningu, ale byl spatny a porad se na neco cekalo na nejake vysledky a nebylo to na mne videt, takze jsem to ututlala a tak se mi po tom i lip vracelo do prace, kdyz nikdo nic nevedel. Ma nekdo nejakou zkusenost?

jsme
8. led 2021

@nase_mimi co říct že máš v háji záda? S tím se dá marodit týden ale taky půl roku. Přitom stačí jen ukloznout na sněhu, nebo na schodech... Já si takhle bloknula krk, dávala mě dohromady fyzio skoro 3měsíce.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
nase_mimi
autor
8. led 2021

@kelerub hmm... to by teoreticky ani nebyla zase takova lez🙂 dobre, diky

barmil
8. led 2021

@nase_mimi @nase_mimi nejsi povinná hlásit, stačí říct, doktor posílá neschopenku a může Ti ji vystavit i obvoďák do 12tt. To je na Tobě. Klasika je, že ženský říkají, že se zádama. Personální stejně jen vidí, od jakého doktora, ale nevidí proč a nic do toho nikomu není.
Já o těhotenství informovala vedení, z vlastního zájmu, uz v 8tt, aby bylo dost času na předání funkce, zástup, pak mi vyšel blbě screening, krvacela jsem a čekala doma, co bude (do prace jsem to mela 90km jednu cestu), takže jsem dostala neschopenku, a naše vedoucí personálního si normálně stoupla před všechny manažery a řekla "no, je těhotná, to jsme u ni nečekali, ale co se dá dělat, ale stejně o to asi přijde, je to nějaký retardovany". Takže asi tak o upřímnosti a ferovosti k zaměstnavateli. P. S. Mám zdravého 6mes syna 😉

nase_mimi
autor
8. led 2021

@barmil uff, tak to je teda husta krava...

veronika9595
8. led 2021

Na upřímnost k zaměstnavateli zapomeň, když dojde na lámání chleba tak většina firem nemá problém tě nějak podělat, a to i v případě že tam jsi spoustu let a myslíš si jak jste za dobře... vím o tom svoje, taky jsem to nejdřív zkoušela “po dobrém”. Teď při zatím vydařeném těhu (ťuk ťuk) jsem jim řekla že mám zánět močáku, po 10 dnech z toho byl těžký zánět ledvin 😁
Jinak záda jsou takový oblíbený, jen pozor když tě někde někdo uvidí při vycházkách dělat něco co by se zády fakt neslo 😁

verulevrtule
8. led 2021

@barmil Ty brdo, to přesně vidím. Já to řekla hned, co jsem objevila dvě čárky, nebot věděli, že dítě chci. Šéf to vytroubil nejen ve firmě, ale snad i všem obchodním zástupcům. V 10tt jsem potratila, ale hlavně že měl náhradu a já musela všem vysvětlovat, že nic nebude a šéf teď neví, kam se mnou

martaskaaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronika9595
8. led 2021

K tomu razítku z gyndy ... ono záleží na osobě která tu neschopenku ve firmě obdrží. Naše mzdová účetní je velice korektní, a když otěhotněla kolegyně které několik měsíců předtím umřelo po porodu miminko, tak hned přišla personální čenichat jestli je zase těhotná, a účetní ji poslala někam že ničí neschopenku nikomu ukazovat nebude a neudělala by to u nikoho, takže jsem věděla že to nikomu neukáže. Ikdyž se obavám že ta naše je spíše výjimka no ...

princeznamiu
8. led 2021

Ja nejdriv rekla ze mam zenske problemy. Teprv po nejake dobe jsem rekla ze jsem tehotna. Ale nelhala bych - kdyz reknes, ze mas problemy se zadama a pak najednou, ze jsi tehotna... ja nevim, je to asi otazka moralky, ale me to prijde dost blby...

veronika9595
8. led 2021

@princeznamiu já jsem taky nechtěla říkat něco co by se pak ukázalo jako úplná lež, proto ten močák a zánět ledvin, ikdyž to pravda nebyla tak to nikdo vlastně neví a byl to zpětně pak i pro ně důvod proč jsem šla hned na neschopenku. Ale u mne to bylo tak, že po dobrém to prostě nešlo, takže když jsem pak otěhotněla znova, tak už mi bylo fakt jedno že nejsem upřímná 🤷🏻‍♀️

amazonkajanik
8. led 2021

@barmil tak takovou krávu bych v práci pak už nesnesla a po rodičáku si buď hledala nové místo,nebo tohle jednání nahlásila vedení podniku,protože to je dost přes čáru!

barmil
8. led 2021

@amazonkajanik tak on ji to řekl ředitel, nas společný nadřízený. Ze mzdovky neuniklo, odkud tu neschopenku mám. Ale ona prostě vyprudila jeho, kde jsem a ze se lidi ptají a on ji to řekl a misto, aby držela ústa, musela být za každou cenu důležita.
Ja zvažovala žalobu na ni i na podnik, ale pak jsem si řekla, že mi ty nervy za to nestojí.
A karma je zdarma. Opustil ji manzel, podal žádost o rozvod a deti řekly, že jdou s nim.

danulka04
8. led 2021

@nase_mimi zkus se domluvit s obvodakem, jestli ti neschopenku nenapise on. Kolegyne v praci to takto mela a i ja jednou po ivf poprosila obvodaka jestli by mi nenapsal neschopenku, prestoze mi ji nabizeli v CAR. Obvodak se sice divil a ptal se proc jsem si ji nenechala napsat tam, tak jsem mu to na rovinu rekla, ze nechci aby v praci videli od koho to je a pochopil a v pohode napsal. To pak uz muzes okecat vselijak kdyz bude potreba.

jako_mala_holka
8. led 2021

Já jsem šla na PN cca v 7tt a normálně jsem řekla, že jsem těhotná

jako_mala_holka
8. led 2021

Ale vidím teď, že jsi i po potratu... Asi bych neříkala vůbec důvod nebo ty gynekologické problémy či tak něco... Ať ti to vyjde🍀

ivis_b
8. led 2021

@nase_mimi ja se tehdy vymluvila, ze se mi znovu rozjizdi borelioza - nebyla to takova lez, protoze mi v tu dobu fakt vysly blbe nejaky hodnoty. A neschopenku jsem si nechala napsat od obvodacky. Podruhe jsem to rekla jen sefovi a ostatnim jsem nemusela lhat, protoze diky koronaci jsem byla na home office.

amazonkajanik
9. led 2021

@barmil no,to byla karma rychlá 😁
To řekl i můj chlap,když se ptal,nad čím se rozčiluji, že to je na žalobu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru