Jak jste oznámily své těhotenství zaměstnavateli?

alcatko.j
2. zář 2006

Nazdar maminky, těhulky 🙂 Jak jste oznámily své těhotenství zaměstnavateli?Mám na mysli, zda jste to prostě jen oznámily, nebo je na to například nějaká předtištěná forma(musí se oznámit písemně), nebo stačí ofotit těhotenský průkaz?
Já jsem chtěla své těhotenství tajit, alespoň první 3 měsíce, ale pracuju jako recepční na hotelu, kde je směnný provoz, tudíž nejen že dělám 12tky, ale také noční.To rozhodně dělat nechci.A navíc je mi každý den po ránu špatně a nějak se to nedá moc skrývat 😔 Doktorka mi nabízela od začatku neschopenku, ale to zase nechci, zas tak špatné to semnou není, ráda bych chodila mezi lidi.
Prosím poraďte 🙂 Děkuju 🙂

taggy
12. kvě 2009

Holky, taky se přidám.....pracuju v novinách, ale budu OSVČ už od příštího měsíce, takže k firmě žádnou smlouvu....chci se proto zeptat, jestli mu to můžu říct jen měsíc předem, že prostě půjdu na nemocenskou, že jsem těhotná...jen aby si stihli někoho najít.....zase už chci jít ale tak od třetího měsíce nejpozděj marodit a ve druhém jsem to ještě moc říkat nechtěla.....tak nevím no.... 🙂

terka19
18. kvě 2011

Ahoj holky,ráda bych obnovila toto téma, a chtěla jsem se zeptat na váš názor.
Dělám v soukromé ordinaci sestru.Jelikož tam máme dobré vztahy tak nevím zda mám říct dopředu, že se chceme pokoušet mimčo nebo to mám říct až když budu těhotná????Co myslíte??

johnatanka
18. kvě 2011

Holky, já byla tlačena výpovědí své kolegyně, ona měla skončit a já těhotná, takže jsem šla s pravdou ven kolem cca8tt a ta kolegyně je tam dodnes a já mám už druhý dítko.....byla bych to řekla až kolem 12tt, až by to bylo jistější a měla za sebou nějaký ty první testy a UZ, že vše v pořádku, do 12tt se může stát cokoliv a třeba se to nějak vyvrbí samo, i Dr. mi tenkrát říkal, že ať se na to do toho 12tt nevážu a nikde to neříkám, v tomto myslete především na SEBE a ne na zaměstnavatele, oni s tím tak nějak musí počítat, že se to může stát a ve chvíli, kdy jim to oznámíte by vám měli gratulovat a néééééééé být naštvaní!!!!
Bez výčitek myslete jen a jen na sebe a na to malý a zatím bych to určitě neřešila 😉

marinka
18. kvě 2011

@terka19 Já nevím, ale asi bych to raději řekla, až bych byla těhulka, pokud tedy neplánuješ, že bys hned odešla na mateřskou..Jestli chceš ještě nějaký čas jako těhulka pracovat, klidně bych to v práci řekla, až to vyjde, protože budou mít dost času najít za tebe náhradu. Taky nikdy nevíš, jak dlouho vám bude snažení trvat, může to být měsíc, ale taky klidně půl roku nebo i dýl a potom to není moc příjemné, když to ví hodně lidí a pořád se tě na to vyptávají..

welunka
15. dub 2015

Ahojky- internetík - na netu jsem našla, že žádná žena neni ze zákona povina informovat svého zamětnavatele o těhotenství - jen 6-8 týdnů před porodem nahlásit dovolenou. U mě v práci to snad bude v poho, dělám ve školce, takže mi nehrozí zátež... a šéfovou mám v pohodě, známe se ze školy a tykáme si... asi nebude uplně happy, ale bude to muset zkousnout 🙂)))

moooc
1. črc 2016

zdravim maminky, zkusim obnovit tuto diskuzi 😀
poradite nektera jestli az nastoupim na materkou, tu mi plati zamestnavatel. mam ale smlouvu na dobu urcitou a ta až mi skončí přecházím na rodičák, který mi platí stát ? pokud nastoupim pred materskou na nemocenskou, tak budu dostavat od nejake urcite procento platu? ( nikdy jsem na nemocenske nebyla ) 🙂 predem dekuji

mlynkova85
26. zář 2017

Ahojky holky potřebovala bych možná jenom trochu podpořit,ale v sobotu jsem zjistila že jsem těhotná nebylo to nějak extra plánované ale stalo se. Teď řeším otázku jak to oznámit zaměstnavateli. Šéf chlap, kolega taky chlap. Vím že na mě budou hodně naštvaný ale co. A taky vím, že mě doktor požene okamžitě na neschopenku ale to nechci. Můžu oznámit doktorovi že na neschopenku je ještě čas? Dělám v práci prodavačku a účetní a šéf si za mě bude muset nejdřív někoho najít a jí nebo jeho budu muset nejdřív zaucit. Nikdo to v práci totiž neumí a já nejsem taková abych nechala zaměstnavatele na holičkách i když mě pěkně štve. Sice jdu k doktorovi až příští týden,ale už teď se hrozím jak to všechno bude. V prvním tehu jsem problém neměla to jsem pracovala až do konce ale teď vím že si budu muset vzít poprvé v životě neschopenku a nemám z toho vůbec dobrý pocit.

petronelas
20. bře 2018

Dnsjsk