Jak oznámit zaměstnavateli, že jdu kvůli těhu na neschopenku?

markytkynka
15. lis 2021

Ahoj 🙂 ...dnes jsem byla na gyndě, kde potvrdili těhu - jsem 6+3... Doktorka mi hned chtěla vystavit neschopenku, což jsem odmítla, že to musím prvně nějak oznámit v práci... nemají za mě totiž náhradu (..jsem vychovatelka na specce - mám tam nějaké agresivní děti, velký stres a do toho je covidový boom a já sama mám nějaké zdr. problémy co ovlivňují těhu..). Domluvila jsem se s ní, že mi ji ted vystaví na další kontrole za dva týdny.
Jenže jak to zaměstnavateli říct, že od 29.11. už nepřijdu??? 😶 ...nechci aby to v práci všichni věděli, dokud nebude za mnou první trimestr.. A co když těhu nevyjde, stát se to může, třeba právě proto, že to oznámením o těhu zakřiknu... zaměstnavatel za mě sežene těžce náhradu a já se budu za 14 dní nebo za měsíc vracet, protože to nevyšlo :/

monuleee
15. lis 2021

taky jsem tohle řešila a chtěla to oddálit abych to nezakrikla a aby někoho sehnali. nakonec jsem v práci zkolabovala a šéfovi to bylo jasný. tím chci říct, že chápu že se bojíš že to zakriknes,ale raději bych dělala vše proto abyste oba byli v pořádku a klidu. náhradu neřeš,to není tvá starost,ale sefova-tohle mi říkal kazdy

zrzeckas
15. lis 2021

Ja sla proste na neschopenku, zavolala do prace a rekla jsem, ze jsem tehotna a kvuli zdravotni strance, ze mam jit na neschopenku... Nic vic jsem nerikala 🙂

littlebee124
15. lis 2021

@markytkynka Já to v praci rekla hned, delam zdravotní sestru na urgentu a vůbec sem neřešila co by kdyby, pro me bylo daleko rizikovější chodit k bezdomovcům a infekčním lidem. A hlavně člověk si myslim ze ví, ze začátek je vzdy bud a nebo.
A přesně tak, neni tvoje starost, že za tebe nikdo není i kdybys sla marodit se zlomenou nohou, taky přeci nebudeš volat a shánět někoho.

nupta
15. lis 2021

Úplně tě chápu. Řekla bych to tak, jak jsi to napsala v úvodu. Když jsem oznamovala těhotenství v 8. týdnu, poprosila jsem, že chci být s šéfem sama a jemu jsem řekla, že zatím nechci, aby se o tom vědělo. Ale stejně se to prokeclo.

slecnami
15. lis 2021

Ahoj, také jsem toto řešila. U nás je děsná drbárna, takže jsem prostě oznámila, že jdu na neschopenku a o těhotenství jsem řekla až po prvním screeningu...

pampeliska1313
15. lis 2021

Pracovala jsem ve škole v družině, náhrada za mě taky nebyla a taky covid.🙂 nicméně jsem řekla jak to je, že gynekolog to shledal jako vhodný, já naočkovaná tehdy nebyla a opravdu sedm osm hodin s respirátorem už udychat prostě nešlo, motala se mi hlava, nesměli jsme se najíst napít, protože se nesměl respirátor sundat. Jiná cesta pro mě už nebyla, navíc když mi zjistili diabetes a vážně jsem jist a pít už musela pravidelně. Takže bych řekla jak to je, není Vaše zodpovědnost shánět někoho jinýho. Jasně, je tam třeba kolektiv pracovnic a můžete se kvůli tomu cítit blbě(já to tehdy kvůli tomu i dost odkládala) ale pokud to i doktor shledává jako vhodný, není co řešit. Pokud by se to naaahodou nepovedlo (ale snad ano.🙂) ) tak se vrátíte na původní pozici, ale věřme tomu, že to půjde.🙂 Kdybych se tehdy nestyděla a myslela víc na sebe, odejdu dřív a doteď považuju za štěstí, že jsem se nenakazila mezi pozitivníma dětma a nesesypala se z nervů, který jsem pak už měla.:D Věřím, že si to vedoucí nějak zařídí, tohle se stát může a u nás se třeba moje děti už pak musely rozdělit do dalších oddělení a že jsem měla dost specifickou třídu, kde se některý diagnózy teprve potvrzovaly a bylo to divoký.🙂

markytkynka
autor
16. lis 2021

...tak jsem to dnes zaměstnavateli oznámila... Nahrnula se mi do žil odvaha a potřeba to prostě říct, ať od toho mám pokoj 😅 ... řekla jsem to prostě tak jak to je, požádala o diskrétnost... Dostala jsem s úsměvem gratulaci a že si s tím jak to bude či nebude nemám lámat hlavu, že to není má starost. No tak UF! Teď ještě za ty dva týdny nepřitáhnout domů od děcek covid a dobrý 😊
Díky všem za podporu!

pampeliska1313
16. lis 2021

@markytkynka tak super, jsem ráda, že to dobře dopadlo!🙂