• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem těhotná ve zkušební době, můžou mě vyhodit?

9. ledna 2017 
Tak se omlouvám, jsem to špatně přečetla i pochopila, už neumím asi ani číst.. :grinning: Nárok na mateřskou nemám, to vím, jen mě zajímalo, jak se pak počítá nemocenská dávka, když to poslední zaměstnání trvalo jen tak krátkou dobu a předtím nebylo nic na smlouvu... Díky a pardon za otravování... ;)
11. lis 2015 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji za odpověď @xpila
11. lis 2015 ve 14:05  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla bych se na něco zeptat a hned na začátku se přiznám, že jsem nečetla všechny příspěvky. Jsem ve 23tt a dnes jsem dostala jak výpověď (k 30.11), tak od doktorky neschopenku kvůli nějakým zdravotním problémům. Jsem ve zkušební době, která mi končí také k 30. 11. Chci se jen zeptat, jak je to s ochrannou lhůtou? Paní na sociálce mě řekla, že ochranná lhůta je tak dlouhá, jak dlouho jsem byla zaměstnaná (v mém případě 90 dní). Chápu tedy dobře, že díky ochranné lhůtě mám nárok na mateřskou? Těch 270 dní, které jsou podmínkou bych měla mít k 30. 11 splněno. Děkuji předem za odpovědi a omlouvám se, jestli už tady takový dotaz padl..
24. lis 2015 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baaja Jednak jsi určitě nedostala výpověď, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době. A pokud jsi v době obdržení zrušení byla práceneschopná, tak je to zrušení neplatné. Nicméně po 14 dnech PN ti stejně zrušení můžou dát. Stejně tak pokud jsi na PN, tak se po tu dobu přerušuje zkušební doba, ta by doběhla až tehdy, když by ses vrátila do práce (pokud tě tedy dříve nepropustí).
Co se týče ochranné lhůty, tak je to přesně tak, jak ti říkala. Maximálně je 180 dní, ale zároveň max. tolik, kolik trvalo poslední zaměstnání. Nicméně je také podstatné, jestli jsi otěhotněla už v předchozím zaměstnání, to by se pak ochranná lhůta počítala ještě jinak (tady to je celkem dobře popsané http://www.podnikatel.cz/clanky/nemocenske-davky-i-po-skonceni-zamestnani/).
24. lis 2015 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila jo já to napsala špatně, došlo ke zrušení ve zkušební době. Každopádně moc děkuji za vysvětlení, nebo spíš ujištění. To zrušení jsem jim už podepsala, protože mi nic jiného nezbývalo, chtěl mi to zrušení dát k dnešnímu dni a já potřebovala být jakoby zaměstnaná do 30. 11, aby mi vyšlo těch 270 nutných dnů. Teď mi šlo hlavně o tu ochrannou lhůtu. Ještě jednou moc děkuji
24. lis 2015 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvám se, možná to tu už někde padlo, ale nikdy to nebyl přesně můj případ, tak bych se ráda ujistila :slight_smile: Od 18.4. 2015 jsem pracovala na HPP, předtím jsem byla na škole. Smlouva mi končila 31.12.2015, kterou jsem nechtěla prodlužovat kvůli chování zaměstnavatele, dokonce jsem asi 11.12 2015 šla na neschopenku kvůli zádům, na které jsem dodnes. Včera jsem zjistila,že jsem těhotná a nevím tedy, jestli kdybych zůstala na neschopence, jestli bych měla nárok na mateřskou a nebo jestli to mám risknout a zkusit si narychlo najít nějakou práci a přečkat zkušební 3 měsíce.
3. únor 2016 ve 12:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám taky dotaz. Právě jsme zjistili, že čekáme miminko. Ale já jsem po třech měsících, kdy jsem byla na úřadě práce, nastoupila do práce. Ale jsem těhotná. Vím, že až půjdu k lékaři, nechá mě doma na rizikovém, jelikož jsme před dvěmi měsíci o miminko přišli. Ale mám obavy, že jakmile řeknu v práci, že jsem těhotná, dostanu výpověď. Proto se chci zeptat, když mě doktor nechá na neschopence a v práci dostanu výpověď, jestli mi dale poběží neschopnost a kdo by mi ji platil? Mám v tom hrozný zmatek.
5. říj 2016 ve 12:53  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (21. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky chci se zeptat. jsem teď ve zkušební době a jsem v 11tt. Pracuji jako servírka v nekuřácké restauraci. Když zaměstnavateli oznámím po zkuš.době že jsem těhotná můžu tam dále pracovat když se budu cítit dobře ? Teď to zvládám ale obědy přes poledne mi dávaj zabrat. Může mi pak napsat tedy gynekolog neschopenku ? Nechci tam pak běhat s břichem. Ono to u těch servírek nevypadá moc dobře. Jak to bude pak s penězi do porodu ? Děkuji
7. lis 2016 ve 14:08  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Prosím o radu, čekám první miminko a vůbec nevím jak to je tedy se zamestnanim, s neschopenkou a s mateřskou. Nastoupila jsem do zaměstnání 3.10.2016 s tím že mám 3 měsíce zkušebn dobu, jenže týden pred nástupem jsem zjistila že jsem ve 3 týdnu. Do prááce jsem tedy nastoupila, nikomu nic nerekla, jenže ted 10.11.2016 mi doktorka napsala neschopenku, v práci se to rozneslo, vsichni už si začali všimat bříška a šuškat si o tom. Prosimvás, muže mi nekdo napsat jak to ted bude? Co jsem tady četla tak mam asi zřejme počítat, že za 14 dnu, tedy 24.11.2016 mě zamestnavatel ukončí pracovní poměr...ale co bude potom? Neschopenku mi bude tedy platit sociálka po celou dobu? Ale to muzu mit pracovni neschopnost kdyz zadnou praci nebudu mít? To se budu muset jit nahlasit na úřad práce jako nezamestnana ne?

A s tou mateřskou je to tedy jak? Dostanu normalne mateřskou nebo nedostanu po celou dobu ani korunu nebo jak to je?
Neni potom jednodušší se vzít s přítelem aby mi mateřskou vypočítali z jeho platu? Nebyla bych na tom potom lépe? Vim že kamaradka otehotnela a nemela odpracovan ani den, hned po skole proste otehotnela, ale s pritelem se vzali a ona dodnes dstava normalne materskou kterou jiii pocitaji z platu ted uz jejiho manžela.
Moc prosim o zodpovezeni vsech otazek, a hlavne predem moc děkuji..
12. lis 2016 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miruska72 ahoj,ano můžou ti po 3 měsících zkusebky ukončit pracovní poměr,ale neschopenka ti poběží porad,v podstatě az do konce šestinedělí,prototze nebudes mit nárok na materskou. Po konci šestinedělí si zazadas o rodičovský prispevek,který ti automaticky nastaví na 4 roky nebo si muzes zařídit prave rodičovský příspěvek pres přítele (manželé byt nemusíte) a pak si ho muzes navolit na jak dlouho budes chtit :wink:
12. lis 2016 v 19:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu". Poznámka admina: “spam”
17. lis 2016 ve 13:45 • marketka888
pracuji pod aganturou 8 měsíc jsem ve 3. měsíci těhotenství, i když to do toho rou nějak dobojuji, budu mít nárok na mateřskou.
9. led v 17:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek