Kdy nahlásit druhé těhu zaměstnavateli?

hojda
18. říj 2011

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, do kdy bych měla zaměstnavateli nahlásit, že do práce nenastoupím, protože jsem znovu těhotná. Do práce bych měla nastoupit v dubnu, ale v únoru mám termín porodu, takže na začátku ledna nastoupím znovu na mateřskou.

Co mám všechno ohledně nástupu na další mateřskou zařídit (kde, do kdy)?

Vím, že musím požádat o zastavení vyplácení rodičáku, taky si v práci zažádat o proplacení dovolené, ale to je tak asi vše, co mě napadá.

Poradíte?

díky

d.
Z

vojtisek2007
18. říj 2011

@hojda - zaměstnavatel to pochopí až 6-8týdnů před porodem doneseš žádost o PPM. Rodičák zastavíš ode dne nástupu na PPM - formulář "hlášení změn". O dovolenou si požádáš v návaznosti na skončení PPM - tedy po 28týdnech od nástupu. To je tak všechno.

innes
18. říj 2011

Čeká mě to samé, docela mě překvapilo, že bych měla nárok na proplacení dovolené 😕 Nárok na ni vzniká za dobu 28 týdnů na mateřské?

lukza
19. říj 2011

já to zaměstaveteli oznámila až když se,přinesla papír na mateřskou a to 6týdnu před dalšímporodem a v pohodě a k nástupu já sem od 19.9na mateřské a od 18.9sem si pozastavila rodičák ale od nového roku jsou prý zase nějaké změny tak se pak radči poptej.