Mzda řidiče. Co byste poradily?

obloha78
18. říj 2021

Hezký večer děvčata,chci se jen zeptat.Můj brácha jezdil cca 20let kamionem,před dvěma lety odešel,že výplaty už nejsou jako bývaly atd,a teď jezdí autobusem a zrovna dnes mi říkal,že asi by se vrátil zpátky,ale že by vozil klády (dřevo),že se mu nepozdávaji výplaty,má prý 33t čistého a ptal se na můj názor.Co by jste mu poradily🤔.Na kamionu není každý den doma a na busu je

ivaze
18. říj 2021

@obloha78 To záleží. Kolik si vydělá jako kamionak? Jaký má životní styl, má manželku a děti? Platí hypotéku. Vyjdou s penězi?

nikivm
18. říj 2021

@obloha78 Na autobusáka má hodně slušné peníze. Na kamionu se dá taky sehnat práce kdy by byl každý den doma a měl by se o něco líp ( i když 60 měsíčně mají blázni kterým se nezastaví kola a jezdí ven), ale tyhle dvě práce se nedají srovnávat. Ano plat kamioňáků není jako dřív, ale já bych třeba lidi vozit nemohla.

obloha78
autor
18. říj 2021

@ivaze kamioňák měl cca 37t a má manželku a děti velký,plnoletý.Hypotéku už nemá,mají splacenou hypotéku na domek

ivaze
18. říj 2021

@obloha78 Tak má poměrně volne pole pro rozhodování. V tom případě by asi bylo dobré zohlednit, jestli ho stvou cestující a uprednostni práci relativně bez lidí jako kamionak s tím, že občas prostě nebude doma.

nikivm
18. říj 2021

@obloha78 zaujalo mě to dřevo, to je fakt makačka v hodně ohledech. Asi by bylo dobré se zeptat, jestli ho to táhne zpátky do kamionu? Možná by mohl zkusit sklápěčku? Tam to není tak náročné s časem, peníze slušné a nadře se jen výjimečně

obloha78
autor
18. říj 2021

@nikivm prý jako řidiči autobusu se mu zdá málo 33t a že je to hodně zodpovědná práce,vozit lidi.Ráno v 6h odejde a večer v 18h příde.Kdyby prý bral 40t,tak by byl spokojený

nikivm
18. říj 2021

@obloha78 známý na autobusu neměl víc, jak 26. Pro mě by to nebylo. Dlouhé směny, kdy si nemůžeš zajít v nouzí téměř ani na záchod, být všude na minutu přesně. Zodpovědnost za protivné lidi. Když se chce spát, riskovat za každou cenu. Já bych na to neměla. Ale zase má jistotu, že večer bude spát ve své postelí. Ať si hodí korunou a ve chvíli než dopadne, bude vědět co ho láká víc

andelka
18. říj 2021

@obloha78 málo se mu to zdát může,ale takhle to bohužel mají. U nás pořád hledají řidiče a ty platy nejsou žádná hitparáda.

blondynka400
18. říj 2021

@obloha78 to nemůžeš takto říct. Záleží co jezdí busem, kamion, zda mezinárodní nebo vnitrostrani. Zda bude jezdit kolem komína (každý den doma) a nebo bude venku týden, měsíc a pod. Vše ovlivňuje výplatu. A i to,zda to bude plachta, frigo a pod. Vše má své výhody a záleží co chce a nechce. Na budu vnitrostrani mít 40 čistého nebude, není to kde "ušpinit" dietama, stejně tak jako vnitro kamion. MKD je jiná liga,ale něco za to musí odvést.... A že to není co bývalo, záleží kde. Nemyslím si, že je to horší. Dobrých řidičů je pořád málo

stockib
19. říj 2021

@obloha78 Můj je kamioňák ve vnitrostátní dopravě, sice každý den doma, ale odchází ráno ve 4 (aby byl dřív doma), a často mu toho dají tolik, že někdy přijede až v 19 hodin. Nejčastěji teda bývá doma kolem 17 hodin, ale i tak... Plat má celkově kolem 35 tisíc, ale z toho část "na černo", takže s tím jakoby nemůže počítat. Protože ho tak děsně honí, nechce se mu rozčilovat, tak dal výpověď a už má naštěstí jen do konce měsíce. A bude jezdit ADR (nebezpečné materiály), ale prý jen kyselinky a tak. 😅 Sice s platem půjde dolů, ale zase bude mít klid, tam ho nesmí tak honit, a bude chodit na později a doma by měl bývat dřív.

martt
19. říj 2021

@obloha78 Tak ja bych mu osobne radila aby se rozhodl podle toho , jak bude mít postavenou smlouvu. U většiny takovýhle firem je jen určitá část priznana a zbytek " na cerno" což se mu pak počítá na důchod a nemocenská jen z toho priznaneho což může mít jen priznany jen minimalku. A pokud uz neni žádný 20 lety mladicek, tak už bych spíš koukala na to mít vše priznane . Manzel také jezdil kamionem na ADR měl priznanych jen 15000 a zbytek na ruku. Ted si našel práci, kde je každý den doma a ma vše priznane, placené víkendy,svatky apod. Což u té předešlé práce nemel. A jezdil víkendy,svatky apod...

levandule_k
19. říj 2021

Nejsem si jistá, jestli by tvůj bratr byl nadšený, že tady rozebíráš jeho plat, asi bych diskuzi časem smázla.

Na kamionu dělají hezkou část výplaty diety, když jezdí mezinárodní trasy.

33 není úplně málo, ale záleží na lokalitě.

rebe
19. říj 2021

V čistém 33 tisíc, to je nějakých 45 tisíc hrubého – a to se mu zdá málo za řízení autobusu? Ty brďo...

kometkak
19. říj 2021

@obloha78 Pokud neuplatňuje slevy na děti (že je má dospělé, tak to vychází na hrubého klidně těch 43t a to je určitě nadprůmer) a to na značně nekvalifikovanou prácí.. stačí čistý rejstřík a daný řidičák.. Nemusí mít speciální vzdělání ani vysokou školu.. zodpovědnost určitě je, ale podle mě podobná jako když jedeš někam svým autem.. taky můžeš někoho přejet, nabourat a skončit v kriminále. Musí brát v potaz.. že je "jen" řidič. Není raketový inženýr..

obloha78
autor
19. říj 2021

@rebe právě se mu to zdá málo,za takovou práci.Prý by chtěl 40t čistého.Jeho manželka mu to též říkala,že výplaty má pěkné

glimmer
Autor odpověď smazal
Zobraz
glimmer
19. říj 2021

manžel je řidič busu, příměstské linky (Louny, Žatec, Most, Lovosice, ...) a klasickou výplatu bez přesčasů má kolem 35-38.000,-kč ... když "vyzobe" nějaký ten víkend, svátek ... tak má v pohodě kolem 43.000,-kč ... má na sebe 2 děti ...

martt
19. říj 2021

@obloha78 Ja jsem si znovu přečetla tvůj příspěvek. Pokud se mu ty platy nepozdavali před 2 lety , tak to ted lepší není. Manzeluv bývalý kolega šel jezdit se dřevem a na 40tisic čistého se nedostal ani bokem. Manzel se na 40 cisteho také nikdy nedostal a to jezdil tak ze třeba nebyl cely tyden doma pak přijel na sobotu a v neděli zase pryč. Pokud by chtěl takový plat, tak by musel jít jezdit mezinárodní dopravu. Kamarád jezdi ma cca 50tisic , ale je třeba 14dni až 3tydny pryč a pak má třeba 4 dny az týden volno a pak zase jede. A ma priznanou jen půlku zbytek na černo. Pokud má zde vše priznane, tak zase 33 tisíc není málo. Ale třeba mu chybí kamion ale v tom případě jak jsem psala vis bych koukala aby mel opravdu vše priznanr ve smlouvě.

obloha78
autor
19. říj 2021

@martt má vše na pásce,tedy těch 33t.Prý ho štve,že ráno odejde a večer se příde vyspat.Jenže co vím,tak ráno jede cca 2h,pak sedí celé dopoledne na šoférce a odpoledne jede cca 3h a opět sedí na šoférce.Tak asi 5-6h jede,zbytek prosedí.Za mě má plat pěkný,ale to musí probrat s manželkou.Jen chtěl vědět můj názor.S kamionem jezdil a měl cca 35-37t,ale to musel lítat.Kolikrát přijel v pátek nebo v sobotu a v neděli odjel.

obloha78
autor
19. říj 2021

A jeho žena nechce o kamionu ani slyšet.Že ho chce mít každý den doma.Maji rod domek,tak práce maji dost a děti už mají velké.Jí ta výplata stačí.Tak museji to holt promysle no

zrzeckas
19. říj 2021

Tak plastove by si polepsil velmi, pry se to tam pohybuje od tech 45t az 100t, zalezi u koho jezdis a dalsi podminky, ale pokud by si chtel poradne videlat, tak by taky nebyl kazdy den doma, ale jak casto to nevim, to i zase zalezi kolik by chtel vydelat a u koho. Za praci autobusaka ho obdivuji, ja bych nektere lidi zabila a o deckach ani nemluve a to to jen vidim jako cestujici 🙈.... Tobe radim neplest se do toho a říct, ze si to musi se svoji druhou polovickou v klidu probrat a kdyz tak najit treba upa jinou praci, ale tolik penez jen tak nekde nenajde aby byl "stale" doma

obloha78
autor
19. říj 2021

@zrzeckas ano nepletu.Chtěl jen sourozenecký názor.To je jasný,toto musí probrat hlavně se ženou.Ale moc děkuji😊

zrzeckas
19. říj 2021

@obloha78 ja jen myslela abys nerekla neco a pak se to neobratilo proti tobe a podobne... Radeji rict neutralni nazor nez pak, ale i segra rikala, ze by to bylo dobre a tak.... 🙂

obloha78
autor
19. říj 2021

@zrzeckas jasný,rozumím ti😊 a děkuju😊