Na co vše mám nárok? Těhotná, na úřadu práce

berrusska
10. črc 2015

Ahoj všem maminkám a budoucím maminkám. Vím že nejlépe mi to řeknou na úřadech ale než tam vyrazím na zvědy zkusím to tady, ať zhruba vím, co čekat. nejprve abych vysvětlila moji situaci, po škole jsem nesehnala práci a tudíž jsem vedená na úřadu práce jako nezaměstnaná. Odpracovaných tedy nemám ani jediný den, krátce na to jsem otěhotněla, tudíž jsem neřešila vůbec práci a to ani brigádně. Na co všechno bych měla mít nárok (mateřská, rodičovská, příspěvky,...)? Manžel je zaměstnaný, tudíž nějaký příjem máme. Nicméně proč nechávat peníze státu a víme jak to na úřadech chodí, co úředník to většinou jinak podaná informace.
Prosím zejména o rady těch , které měly "startovní" pozici nejlépe stejnou jako já.

PS. Omlouvám se pokud jsem příspěvek zařadila do špatné kategorie.

alag
24. srp 2015

@xpila dekuji

blahova_andrea
24. srp 2015

@alag pokud jsi zaměstnaná, tak si můžeš délku RP určovat. pokud by sis nemohla vybírat z titulu svého zaměstnání, tak se dá když tak žádat i přes příjem otce dítěte 😉

alag
24. srp 2015

@blahova_andrea takze jestli to chapu dobře a od pristiho zacatku mesice jsem brana jako mormalni zamestnankyne na dobu neurcitou. Tak mam narok normalne 🙂