Na kolik dní dovolené mám po mateřské nárok?

tripisek
4. zář 2016

Ahoj holky, prosim nevite na kolik dni dovolene mam narok kdyz jsem na materskou nastoupila 28.12.2015 a skoncila mi 11.7.2016 ? Dekuji

cizinkaa
4. zář 2016

A smlouvu máš na dobu neurčitou?

tripisek
autor
4. zář 2016

Ano

cizinkaa
4. zář 2016

@tripisek Tak by ti měl vzniknout standardně nárok na 20 dní dovolené ;)

tripisek
autor
4. zář 2016

@cizinkaa opravdu? Ja prave cetla, ze na kazdy mesic je 1,5 dni dovolene. Takze zalezi na te smlouve ano

cizinkaa
4. zář 2016

přesně tak, ale pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, vznikne ti nárok na celý rok, nikoliv pouze do doby data konce smlouvy 🙂

tripisek
autor
4. zář 2016

Tak doufam, ze to tak bude. Aspon si trochu prilepsime. Moc dekuji 🙂

cizinkaa
4. zář 2016

@tripisek Máš nízkou mateřskou? 😒 jsem na to sama zvědavá... :/

tripisek
autor
4. zář 2016

To sice ne ale z hlouposti dluhy :-/ tak uvidim no

hejsa
4. zář 2016

@cizinkaa Můžu se zeptat na trochu osobní otázku - jseš modelka? 😕

j.a.n.i
4. zář 2016

@tripisek No, ale tim, ze sis ji nevybrala v navaznosti na ppm, tak se bude kratit a hlavne ji ted vybrat nemuzes, az po konci RD.

cizinkaa
5. zář 2016

@j.a.n.i Může a nemusí se krátit... záleží jak k tomu bude nahlížet zaměstnavatel. Správně by měla, ale u nás to třeba neděláme (společnost s 10 000+ zaměstnanců).
Jinak jsem si nevšimla, že ti 11.7. skončila mateřská, takže opravdu lze vybrat až po dočerpání RD.

cizinkaa
5. zář 2016

@hejsa Ahoj, můžeš se zeptat na cokoliv a pobavila jsi mě. 😀 Nejsem modelka. 🙂

tripisek
autor
5. zář 2016

@j.a.n.i ale ja ji vybrala po konci materske mi zacla bezet a cekam na vyplaceni, jen nevim na kolik mam narok

lenoulinkaa
5. zář 2016

@tripisek To už měla být vyplacená částečně za červenec v srpnovém výplatním termínu a zůstatek by měl být na pásce. Jinak je to 20 za letošek plus co bylo z minulého roku.

tripisek
autor
5. zář 2016

Nase mzdova mi rekla, ze to dostanu ted a ne az po konci RD. Ta by tomu mela rozumet

tripisek
autor
5. zář 2016

@lenoulinkaa ja tam prave v srpnu volala a rekla mi, ze to poslou az ted v zari tak nevim

lenoulinkaa
5. zář 2016

@tripisek Tak to teda nevím, jak to dělají, ale od 12. 7. se měla čerpat dovolená, když 11. 7. byl konec PPM a proplácet ji v řádném výplatním termínu jako jsou běžně výplaty. V každém případě tam máte zvláštní postupy.

tripisek
autor
5. zář 2016

@lenoulinkaa ja vim, take jsem na to cekala ale pry jim to nejak nevyslo. Tak doufam, ze se na me nevykaslou uplne

tsasenka
5. zář 2016

Holky, já se přidám s otázkou, jestli můžu 🙂 3.11. mi končí mateřská, mám zažádáno o dovolenou. Kdy se nastupuje na rodičák? Zároveň s dovolenou, nebo až po? A je potřeba nějaké potvrzení z práce, že budu čerpat dovolenou?

cizinkaa
5. zář 2016

@tsasenka Dovolenou vybíráš mezi nástupem na RD a koncem MD. Takže v tom mezičase. 🙂

tsasenka
5. zář 2016

@cizinkaa DĚKUJI 🙂 🙂 🙂

kris2411
25. zář 2016

Ahoj holky. Mela bych otazku. Jsem zamestnana na HPP od 13.06.2016 do 31.07.2017, ale od 09.08.2016 jsem v PN, na materskou nastupuju 27.10.2016, Na vyplatni pasce jsem mela napsano 10 dni dovolene, bude se mi nijak ta dovolena kratit kvuli nemocenske nebo ne? Kdy muzu dovolenu vybrat? Predem dekuji za odpoved.

cizinkaa
25. zář 2016

@kris2411 Kraceni dovolene muze a nemusi byt. Zalezi na zamestnavateli. Maximalne ti ji ale pokrati o tri dny. Vybrat si ji muzes, pokud ukoncis PN, tak jeste pred nastupem na MD anebo v mezicase MD a RD. ☺️

j.a.n.i
25. zář 2016

@cizinkaa Kraceni dovolene upravuje zakonik prace, nikoliv libovule zamestnavatele.

cizinkaa
25. zář 2016

@j.a.n.i ano. Je to v zakoniku prace, ale pokud nehodlas zamestnanci napalit vetsi kraceni nez povoluje zakonik, tak nejsi proti ZP. 😉 Tudiz pokud se zamestnanci rozhodnes kraceni odpustit, mas moznost. My nekratime.

j.a.n.i
25. zář 2016

@cizinkaa No, pokud nekrátíte nikomu, tak je to OK, jinak i to může být problém. Na druhou stranu, když tak čtu @kris2411 datumy, tak ji dle ZP nesmí krátit dovolenou vůbec, takže tebou uváděné 3 dny by bylo přesně to větší krácení, než povoluje zákoník práce 😀

cizinkaa
25. zář 2016

@j.a.n.i datumy jsem se popravde nezabyvala.
A zpet k tematu, u nas nekratime nikomu. Rikam jen, ze ZP neprikazuje kraceni, takze moznost tam je, ale zalezi na benevolenci zatele.

lenoulinkaa
26. zář 2016

@kris2411 Dovolená se po dvou měsících nemoci nekrátí. Zůstane celý nárok.

kris2411
26. zář 2016

@j.a.n.i
@lenoulinkaa holky děkuji 🙂

zzdennkaa
26. zář 2016

Můžu taky prosím ještě podobnou otázku? 🙂 Od 4.7.2016 jsem na PN a zřejmě už zůstanu až do mateřské (konec prosince). Letos mi zbývá ještě 18 dnů dovolené. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Po skončení MD tedy můžu dočerpat těch 18 dnů (i když to bude až v červenci 2017) ? Plus mi ještě vznikne nárok na dovolenou za rok 2017, nebo to již nikoliv, když budu na MD? Předem děkuji!