Nemocné dítě v den pohovoru 2

sfet
17. led 2023

Před týdnem jsem řešila nemoc syna právě v den pohovoru a chybějící hlídání. Jak chápavě se chovali bezprostředně po oznámení, tak se to dost netaktně skončilo. V pátek jsem jim volala, jestli bychom se mohli dohodnout na dalším postupu, čili náhradním termínu pohovoru a nic, volala jsem i včera a dnes, už mi ale telefon nezvedají, je mi jasné proč. To, že je to kvůli dítku, to mi říct nemůžou, ale je to jasné. No, nevadí, možná nakonec dobře. Vždyť práci mám, a i když to není značka ideál, tak ošetřovačky s malým a neschopenky u nás problém nejsou. Ale takové zatajování je opravdu neprofesionální.

bara88
17. led 2023

@sfet hele ono neprijit na pohovor je prostě fakt blbé, máš přijít první den jen na pohovor a už máš problém. Co od tebe potom můžou čekat dále. Je jasné že radši vybrali z těch co se dostavili

betelgeuzz
17. led 2023

@bara88 Ale fér by bylo telefon zvednout a říct, že vybrali někoho jiného místo nezvedání telefonů. nebo by stačilo napsat email, pokud se nechtějí bavit. Za mě je to neprofesionální chování firmy.

gruyerre
17. led 2023

@sfet to je škoda, bohužel se to dalo čekat. Určitě to mají říct na rovinu. A já to vnímam jako chybu a sobectví tvého manžela 😔

martinka_33
17. led 2023

Víš co by byl vrchol? Kdyby se za pár dnů na tutéž pozici objevil inzerát ale tobe by stále neodpovídali a nebrali telefon 😀 Vsechno se deje jak ma, myslim ze bys treba byla nestastna pracovat pro takovy ignoranty, kteří nejsou schopni ani napsat "Omlouváme se, ale na pozici jsme vybralk jiného kandidáta." Pro me je to chovani naprosto k zblití 🤮

rnika
17. led 2023

To me mrzí, firma nejedná slušně, říct, ze vybrali někoho jiného je to nejmenší. Po pravdě bych, ale víc zazlívala muži, ze nepohlidal. Ale jak je psáno výše...vše se děje z nějakého důvodu....

ai30
17. led 2023

@rnika Akorat ten duvod casto je, ze clovek zije se sobcem. :/

mourovatakocka
17. led 2023

@sfet To je mi líto, myslela jsem na tebe.

odula
17. led 2023

Je to velice neprofesionální. Ja jsem se z pohovoru musela taky omluvit, naprosto nebyl problem. Pokud zaměstnavatel prosiva takovymto zpusobem a navíc
dovoli takovehle neprofesionalni chovani, tak je to blb ( resp. jake tam asi může být pracovni prostředí, že).
@sfet je mi to lito, ale určitě se najde neco dalsihoco třeba bude ve výsledku lepší. Tezko vůbec rict jaky jsou tam vztahy, kdyz takovouhle situaci nedokazou vyresit slušně a otevřeně. Se mnou taky takto "vy***la jedna velka firma. Mela jsem tedy telefonicky pohovor, ozvali se zpet s tím, ze cv vsechno super, ale ze sorry, uz urcite nebudou vypisovat brzo dalsi juniorni pozice, pac uz vzali juniory dva. At urcite u nich necham cv a ze se mi URCITE ozvou za tri mesice bla bla. Za tri tydny se na LinkedIn radovala moje znama, ze ji přijali - na treti juniorni pozici v tehle firmě. A nikdo se neozval. Jasně. Takze uplne normálně - lhali. Za parvtydnu jsem dostala misto v jiny firme, maly, kde jsem moc spokojená. Tak neboj. Ale chápu ze tohle jednání dokáže strašně nas*at.

sfet
autor
17. led 2023

@martinka_33 oni dokonce právě v pátek zveřejnili inzeráty ještě na více pracovních portálech. Nemusí mě vybrat bez ohledu na (ne)dostaveni se na pohovor, ale alespoň říct výsledek, já bych taky ráda věděla, na čem jsem

sfet
autor
17. led 2023

@rnika no tak muž šel do práce, to je. Kdyby byl doma, tak bych se neptala a šla bych. Jeho v práci neměl kdo zastoupit, nejednou tam musel alespoň na pulden i s vysokou horečkou, než přijde druhý kolega. Ale je pravda, že dle něj novou práci nepotřebuji.

sfet
autor
17. led 2023

@mourovatakocka děkuji, jseš hodná, no už je to tak.

tinaprofi
17. led 2023

Ale oni nejsou povinni ti cokoliv zduvodnovat... To je fakt. Nesouvisi to s firmou, delaji to tak prakticky vsude, urcite se nebudou jeste omlouvat ze ti nenabidli misto, kdyz zadas o praci a nejsi schopna prijit ani na pohovor.

somalicats
17. led 2023

@tinaprofi To sice nejsou, ale pokud se ona omluvila a oni jí sdělili, že se později domluví, tak by bylo minimálně slušností jí ten telefon zvednout a sdělit, že sorry, ale vybrali jsme a zájem už nemáme.

takyjedna
17. led 2023

No tak tě to nejspíš nemusí vůbec mrzet. Nebrat telefon je vrchol neslušnosti. V takové firmě pracovat nechceš.

sfet
autor
17. led 2023

@tinaprofi dohoda zněla jasně, že určitě mi dají náhradní termín a ozvou se, no tak já to pochopila tak, že se ozvou. Ale možná jsem jen ze staré školy, že takhle uvažuju, že když řeknu,bude se ozvu, tak se ozvu, i když s negativní zprávou. Já jsem se před pohovorem alespoň omluvila a nenechala je čekat.

jirovapa
17. led 2023

@sfet ještě mě napadá, že jsi třeba mluvila s personalistkou/asistentkou a jí její vedení řeklo, že ti žádný další termín nedají a jí teď přijde blbé ti tvrdit, že vzali někoho jiného, když to není pravda, a proto ti ten telefon nebere.

sfet
autor
17. led 2023

@jirovapa mluvila jsem vždy s majitelem, to je malá rodinná firma a mluvila jsem vždy jen s ním.

jirovapa
17. led 2023

@sfet aha 🙂, tak hodně štěstí při hledání nové práce 🍀

j.a.n.i
18. led 2023

@sfet Aha, takže volas jednomu člověku, který toho muze mit nad hlavu nebo taky klidně muze doma lezet s nejakou virozou, ale určitě to nezveda jen tobě, aby ti nemusel rict, ze te nechce...