Od kolika do kolika chodí kontrola ze sociálky?

monikaa_p
19. led 2017

Ahoj všem. Chci se zeptat,jestli ne kdo z vás neví,od kolika do kolika chodí kontrola ze sociálky,resp. muze přijít. Jsem těhotná což prý kontroly moc neřeší, ale neschopenku mam od obvodního lékaře. Byli na mě jednou po 14 dnech co mě zacala platit sociálka a to sem nebyla doma 😒 Teď už čekám dva měsíce na dalsi kontrolu a nic. Vycházky mam 12-18hod. Máte někdo informace od-do funguji kontroly? Dekuji vám 🙂

absintka19
21. led 2017

@j.a.n.i ti nerikas pravdu, zamestnavatel muze pozadat kdykoliv socialku o kontrolu. Takze kdykoliv.

absintka19
21. led 2017

@rehulev psala jsi MD tak to mate 🙂 tak tedy kraceni penez zbyva 🙂

rehulev
21. led 2017

@absintka19 byli na me predevcirem, nepredpokladam ze prijdou znova. I kdyz samozřejmě sance tam je, ale hodne mala... proste to risknu. Kdyby neco, napise mi moje doktorka, ze jsem byla u ni... ja stejne nikam dopolko nechodim, na to jsem lina a rano jsem dlouho v posteli... jen ze kdybych chtela nekam jit, tak pujdu-vychazky nevychazky...

j.a.n.i
21. led 2017

@absintka19 Ano, ale jen v prvních 14 dnech nezastihnutí může být důvodem k výpovědi.

marketa11112
21. led 2017

ahoj jak presne chodi nevim... ale byla jsme před cca 4 rukama po konizaci na nemocenske... bylo to dopoledne, usnula jsem, venku snezilo, manzel ten den mel volno a usnul v obyvaku se mnou, před domem nam stalo auto........bylo to par dni po operaci a ja sotva lezla.. chodila jsem stále ještě v mirnem predklonua velmi pomalu.... ve schránce jsem nasla listek od kontroly... nikdo nezvonil, nikdo neklepal na dům (zadne stopy ve snehu nebyly), psiska nestekala....nikdo nevolal.. napsala jsem tedy na svou obranu stiznost na socialni urad. bylo mi to houby platne a stejne mi tusim o cca tyden zkratili davku.. a mohla jsem skákat az do stropu... neudelala jsem nic... pry slovo proti slovu....pry pani z kontroly troubila z auta před domem.. coz přes plastova okna a ve spanku clovek opravdu neslysi...

j.a.n.i
21. led 2017

@absintka19 Kvůli kontrole na PN nelze krátit jinou dávku, tedy i když bude pobírat MD, tak na tu nesmějí sáhnout. Ano mohli by vyměřit pokutu, ale ta se dává až při opakovaných prohřešcích nebo když by dotyčného odlovili třeba na melouchu.

rehulev
21. led 2017

A zamestnavatel na me kontrolu urcite posilat nebude... jsem na neschopence od zari a za tu dobu jsem byla hodnekrat v praci navstivit kolegyne. Jak odpoledne, tak dopoledne, kdyz jsem sla do poradny (od gyndy je ma prace asi 2min.). Pracuji v baru. Se sefem mame skvelej vztah, tykame si, a kdyz tam prijdu, tak spolu pokecame. Je normalni, rozhodne by na me kontrolu neposlal...😉

absintka19
21. led 2017

@j.a.n.i to nesouhlasim. My jsme tak nahlasili na socialku ze klucina byl v dobe neschopenky mimo vychazek v zahulenem baru a navic byl tak hloupy ze se oznacoval na FB, hrube poruseni lecebneho rezimu a oni ho sli zkontrolovat, nekolikrat, a vypoved dostal. Je to tak 2 roky zpet

absintka19
21. led 2017

@j.a.n.i ja nerikam ze saknou na MD, to nelze, ona na MD neni a porusuje vychazky.

rehulev
21. led 2017

@absintka19 ja nerikam ze porušuju vychazky, jen ze do MD mi zbyva 14 dni a pokud budu chtit jit ven mimo vychazky, tak pujdu. Proste bych byla ochotna to na tech 14 dni risknout. Zatim jsem to neudelala a nikoho nenavadim delat to same... jen ze proste uz na vychazky kaslu, kdyz budu chtit...

absintka19
21. led 2017

@rehulev jojo, vase vec 🙂

rehulev
21. led 2017

@absintka19 to jsi na sebe urcite hrda, zes praskla nekoho, kdo dostal vypoved... takovy udavacsky lidi miluju... mas taky v planu me nahlasit??? 😀

absintka19
21. led 2017

@rehulev jsi mi ukradena 🙂 a je to moje prace, ano jsem hrdy poctivy zamestnanec, zdar !

rehulev
21. led 2017

@absintka19 to ty me taky... jo kdyby byl kazdy tak poctivy v praci jako v udavani, to by bylo krasne na svete... Pan Babis by z tebe mel radost... 😀

marketa11112
21. led 2017

ja jsme teda ted na nemocenske kvůli rizikovému tehotenstvi..a klepu se strachy a to jsme doba ani ne tyden...nerada bych o nejake peníze prisla.. problém mame se zvonkem.. je na baterie.. a jak jsou mrazy, tak to blbne.. občas zvoni, občas ne.. myxslite, ze když tam napisu, ze blbne adam tam číslo na telefom, tak mi kontrola pripadne zavola? nebo zaklepe na okno baraku? uz nevim, jak to udelat.. ale po te me první spatne zkusenosti se asi nemůže clovek spolehnout na nic..

absintka19
21. led 2017

@marketa11112 myslim, ze bude stacit a kdyz tak si to vyfot a kontroluj zda to nekdo nesundal.

petruuushkaaa
21. led 2017

Holky socialku na kontrolu posila zamestnavatel? Ja myslela ze to je na nich kdy prijdou 🤔

absintka19
21. led 2017

@petruuushkaaa pokud zamestnavatel chce tak pozada socialku o kontrolu (napr.kdyz nema mala firma k tomu urcenou osobu), i on se musi chranit vuci 'podvodnikum'. Ale muze prijit i nekdo povereny zamestnavatelem.

petruuushkaaa
21. led 2017

@absintka19 takze socialka sama od sebe nechodi?

absintka19
21. led 2017

@petruuushkaaa samozrejme je ze chodi. Tak znovu co uz jsem zde psala 🙂 zamestnavatel bud poveri osobu ve firme aby provedla kontrolu alebo o to v jeho jmene pozada socialku. Od 14teho dne, navic, uz plati socialka takze mute prijit. Ke to logicke, vzdyt nemocne plati tak proc si neoverit zda nepodvadi.

absintka19
21. led 2017

@petruuushkaaa dodrzujte to co mate a nic se vam nestane

petruuushkaaa
21. led 2017

@absintka19 ujistuju se ze tomu dobre rozumim, myslela jsem si to, jen me zmatly ty komentare tady 😊

absintka19
21. led 2017

Joji 🙂 ja uz nekomentuji, porad se opakuju dokolecka 🙂

petruuushkaaa
21. led 2017

@absintka19
Ja dodrzuju 😉

astyna
21. led 2017

Já si pamatuju, když přišli na moji mámu, která měla angínu. Nelíbilo se jim, že mamka pere a stará se o mě (mě bylo tehdy asi 7 let). Prý "at pomůže manžel" (mamka je rozvedená) nebo starší děti (obě vdané). Pak pochopili, že tady nepochopí, ale stejně máma dostala nějakou výtku nebo co.

marketa11112
21. led 2017

@absintka19 jojo, to u nas snad nikdo nesunda, je tu 5 baraku v ulici.. jsme na vesnici...

irenka123
21. led 2017

@monikaa_p v jakém případě muze neschopenku napsat obvodak?

heduska82
21. led 2017

@irenka123 muze ji napsat na kde co... I kdyz rizikove tehotenstvi ani jine specificke diagnozy ne.

petruuushkaaa
21. led 2017

@heduska82 mne rikal ze rizikovy taky napsat muze, ale jen kdyz je potvrzeni od gynekologa 😉

heduska82
22. led 2017

@petruuushkaaa jasne, musi mit za zady gynekologa.