Po 11 měsících mi poslali jen půlku mateřské, proč?

pissskotka
10. črc 2012

Maminky prosím vás můžete mi poradit? Mám mateřskou na 3 roky...bylo mi řečeno, že po celé 3 roky budu pobírat 7 600. Vím, že ty maminky co mají mateřskou na 4 roky pobírají 7 600 jen 9 měsíců a pak se jim to zmenší na polovinu. Ale maminka která má první dítě a má mateřskou na 3 roky má pobírat celou částku. Já mám první dítě a po 11 měsících mi poslali jen půlku 3 800. Vůbec to nechápu jak je to možné. Moje švagrová měla při prvním normální částku 7 600 a nic se jí nezmenšovalo. proč tedy mě? a proč tedy až po 11 měsících a ne po 9 jak je to dané. Už tomu vůbec nerozumím. Jak to máte vy? Prosím poraďte co s tím..děkuji Lucie

naty
10. črc 2012

@pissskotka mšla bys urychlena zajít na sociálku a tam to řešit...obvyklý to není, takže se asi někde stala chyba...pokud ho máš na 3 roky, neměl by být s jejím napravením problém... 😉

pissskotka
autor
10. črc 2012

@naty jee moc děkuji za radu....určitě tam zajdu..moc děkuji, pak dám vědět 🙂

pissskotka
autor
13. črc 2012

@naty Tak jsem tu i s vysvětlením...když jsem si zařizovala mateřskou, tak jsem byla i s přítelem u pani úřednice, která byla upřesňuji velice nepříjemná...
Znala mou situaci, ptala se kde jsem předtím pracovala a já odpověděla, že nikde, otěhotněla jsem hned po škole. I přesto se mě zeptala jestli chci mateřskou na 3 nebo na 4 roky, řekla jsem že na 3, rozhodně!
Nevědomky, že já si na tři roky mateřskou vůbec dovolit nemůžu, ze zákona jsem měla mít na 4, ale tahle ,,hodná´´ paní úřednice mě nechala ve vědomí, že 3 roky budu pobírat 7 600.
Když jsem se byla zeptat proč mi tedy poslali jen půlku, tak už mi (ale jiná slečna) oznámila, že z toho důvodu, že mám rodičák na 4 roky, koukala jsem na ní jak sůva.
Moje blbost, že jsem to nevěděla, nevědomost neomlouvá.
Takže jsem tam tak trapně stála s tím co jsem říkala a slečna na mě koukala jak na blázna, že si snad ještě vymýšlím nebo co, no copak jsem za to mohla já? Byla to přeci jejich vina..
Takže takhle se to tedy vyřešilo..a skončilo... 😅

naty
13. črc 2012

@pissskotka no, to je debilní teda 😒 ale jak na to není "papír", tak se těžko něco dokazuje...nicméně, pokud se nemýlím, měla by být možnost přejít na "nová pravidla", kde si můžou vybírat i ženy v těhle situacích...nechci to tvrdit 100%, ale mám dojem, že sem něco takovýho někde četla...