• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po mateřské znovu do práce, ale jsem těhotná

5. června 2012 
@mitote Nejdřív si na mateřské dovolené a pobíráš PPM = peněžitá pomoc v mateřství, pak čerpáš v práci dovolenou a zároveň už můžeš pobírat rodičovský příspěvek a po dočerpání dovolené nastupuješ na rodičovskou dovolenou :slight_smile: S tím, že délka pobírání rodičovského příspěvku nemusí být stejná jako doba rodičovské dovolené :slight_smile: tak a teď máš zmatek ještě větší :wink:
5. čer 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i nechapu :grinning: takze prvne mam materskou treba pul roku a pak treba rok a pul rodicak? kdyz chci byt dva roky na materske?
5. čer 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Formulace být 2 roky na mateřské je blbost, i když se to dost často používá :slight_smile: nicméně v principu je to jak píšeš, mateřská je cca půl roku, ale tím, že se na ni nastupuje již před porodem, tak to vychází do 5 měsíců dítka a pak pokud zvolíš ten nejkratší rodičák, tak ten je na 19 měsíců, takže ti to celkem vyjde do 2 let věku dítka.
5. čer 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i jo tak, takze prvne mam materkou a pak rodicovskou 220 tacu vydelim 19mesici a celkove teda budu na dvou letech...?
5. čer 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i tak to budem bohati :grinning:
5. čer 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote i výše rodičovského příspěvku se odvíjí od příjmu a nefunguje to tak, že vydělíš 220tis. počtem měsíců, na které si to chceš určit
5. čer 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek jakto? od noveho roku je prece pausalne 220 tis a ja si volim delku rodicovske, paklize jsem byla zamestnana... mas vsak do nejakych 11,500Kc nebo kolik to bylo, ne?
5. čer 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote paušálně jo, ale jestli je můžeš čerpat ve zrychlené formě ( tedy ty cca 2 roky), tak musíš splnit určitou výši denního vymeřovacího základu, kterej se vypočítává z tvého příjmu :wink:
5. čer 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote No, pro volbu rodičáku mezi 7600 a 11500 je potřeba mít takový příjem, aby ten rodičák nebyl vyšší... ale zas se na to dá použít buď tvůj nebo partnerů, pokud má taky odpracovaných těch 270 dní, takže pokud má alespoň jeden z váš plat alespoň 16500,- tak to nemusíš řešit a můžeš volit libovolně.
5. čer 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote

RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK

§ 30

Podmínky nároku na rodičovský příspěvek
a jeho výše

(3) Rodič může volit výši rodičovského příspěvku, jestliže lze aspoň jednomu z rodičů v rodině stanovit k datu narození nejmladšího dítěte v rodině 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu v částce převyšující 7 600 Kč až do částky 11 500 Kč měsíčně, s tím, že zvolená výše rodičovského příspěvku nesmí přesáhnout 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu. V případě, že u každého z rodičů lze stanovit ke dni narození dítěte uvedený vyměřovací základ podle věty první, vychází se při stanovení výše rodičovského příspěvku z toho vyměřovacího základu, který je vyšší
5. čer 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i manzeluv nejde, je OSVC a neplati nemocenske....
no takze kdyz se me po dvou letech narodi dite a ja to nebudu mit vycerpane, tak to zasa padne do chratnu statu, parada :angry: kolik musim vydelavat abych mohla mit tu rychlenou formu?
5. čer 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek hele to nemam sanci spocitat :grinning:
5. čer 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote už to psala jani cca 16500Kč...
5. čer 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote ale jo :grinning: máš denní vyměřovací základ, z toho si vypočteš 70% a vynásobíš 30. Jde o to, aby ti stát nevyplácel víc, než kolik sis odváděla na nemocenském pojištění. A nedají ti víc, než těch 11.500,-
5. čer 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anitram18 takze i kdyz manzel ma pres 30 cisteho, ale neplati nemocenske tak ja musim mit pres 16 hrubeho jo? to je parada
5. čer 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote řekla bych, že čistýho, ne?
5. čer 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek no to je jedno, to stejne nemam... je to bordel, na porodne narok nemame ale na zrychlene cerpani materske take ne, takze kdyz se nam po dvou letech narodi dite jak planujem, tak to sezere stat zbytek, klasika
5. čer 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a jak je to s tim ze jendou za 3 mesice muzu menit cerpani? to se me take tim padem netyka ne?
5. čer 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle tohoto je to teda jak?
Výše měsíčního příspěvku nesmí překročit 70 % hrubé mzdy rodiče (posuzuje se mzda rodiče, který má vyšší příjem).
Maximální měsíční výše RP je omezena na 11.500,- Kč, a to i v případě rodiče s vysokými příjmy.

Posuzujou se prijmy rodicu obou nebo jen toho, ktery platil nemocenske?
5. čer 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote í když jak o tom tak přemýšlím, jakej jsem měla já příjem a jakou mateřskou, tak asi spíš z hrubýho... no fakt nevím. To ti napíše určitě @j.a.n.i

njn, taky jsem s dětma měla smůlu, měla jsem nárok jenom na tu klasickou 3letou. Ale i tak jsem ráda, zas tak špatný peníze to nejsou a můžu být s dětma doma.
5. čer 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek ja nerikam ze jsou spatny penize, me jde o ten princip...uzasny proste
5. čer 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Je to hrubého za poslední rok, včetně všech odměn, prémií, přesčasů a pod... a princip je jednoduchý, je to určitá ochrana proti zneužívání, aby se nebral vyšší rodičák než předchozí plat.
5. čer 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ja se ted ptam na to, rodicak se pocit az platu toho rodice, ktery ho ma vyssi, ale kdyz muj muz je OSVC a neplati nemocenske, tak se to z nej pocitat nemuze?
5. čer 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i nebo jenom materska se z nej nemuze pocitat?
5. čer 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Ne, to nemůže... a kdyby si nemocenské platil, tak by se to počítalo podle odvodů na nemocenské (potažmo sociální). Ani mateřská ani rodičák.
5. čer 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i aha ale narok na porodne se z jeho platu pocita, ze?
5. čer 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ale on si socialni a zdravotni plati, ale neplati si nemocenske, protoze se nam to nevyplati
5. čer 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a jak je to teda s tou zmenou doby cerpani? kdyz budu rok cerpat neco a otehotnim tak si to pak muzu zmenit tak aby me vse do porodu bylo vyplaceno nebo ne? Protoze nemuzu prekrocit tech 7 tisic nebo kolik?
5. čer 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Nemůžeš překročit těch 70% platu, takže zjednodušeně řečeno, nemůžeš si zvolit vyšší rodičák, než budeš mít mateřskou. Nevím kolik bereš, ale je možné, že budeš moct volit třeba 9000,- to se dá přibližně spočítat podle hrubého platu.
5. čer 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek