Školka není a já musím nastoupit do práce. Co s tím?

stoupicka9
21. bře 2012

Ahojte maminy a všichni ostatní. Mám menší problém a ráda bych kdyby jste mi někdo poradil jestli s tím náhodou nemáte taky někdo zkušenost. Byli jsme u zápisu do MŠ a tam nám bylo řečeno, že jsme narození v prosinci 2009 tak nás nemůžou vzít jen když zbyde místo s čímš nepočítají.Poslali nás do jeslí tam nás můžou vzít jen do 3let, takže od ledna musíme do školky kde nás nechtějí vzít protože jsme prosincoví. Já se ale musím po třech letech vrátit do práce jinak mi místo už držet nebudou a dají mi výpověď. Co s tím teď mám dělat? Hlídací babičky nemáme chodí ještě do práce. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte? ☹

bledulka
29. bře 2012

@stoupicka9 pokud už by došlo k tomu, že Ti dají výpověď, protože nemůžeš nastoupit, tak krom toho, že bys mohla ty hlídat děti jiným a přivydělat si, tak je možnost zkusit se podívat po zaměstnání,kde má zaměstnavatel např. školku (ale to je dost obecné- nevím v jakém městě-regionu žiješ a jaký obor práce máš.. -je jasný, že toto není všude)

pokud budeš doma a nebudeš hlídat jiné děti, tak nevím co umíš,ale můžeš si vydělat z domu, pokud trochu změníš obor působnosti.. Jsou maminky,které mají masérský kurz, trenérský kurz atd a pracují z domu či odpoledne, když může hlídat tatínek.. jsou šikovné a např. šijí na zakázku, pečou dorty,..atd.. ale tam to chce postupně získat klientelu a konkurence je konkurence a doba je taková, že uspěje ten šikovný..lidi šetří víc a víc..

ale s jakýmkoliv řešením práce z domu bych začala podnikat potřebné kroky hned- pak budeš tou dobou,kdy ti skončí Rod příspěvek už mít svou klientelu .. Pokud si to naplánuješ nyní,ale až v půlce roku začneš, tak může trvat, než se o tobě lidi dozvědí.. Např. od září půjde spoustě maminek o to, že nemají dítě kam dát a ty budeš mít možnost s vydělat.. musíš si spočítat, zda se ti vyplatí platit soukromé hlídání a vydělávat v práci stávající (či nové-ale jako zaměstnanec) a nebo zda se Ti vyplatí ,abys hlídala ty.. to se odvíjí od tvého platu a od ceny hlídání v tvém okolí...

stoupicka9
autor
29. bře 2012

@bledulka V našem městě nejsou podniky které mají svou školku a popravdě v Ústecké kraji to už snad ani nefunguje aby měli podniky svoje školky. U nás je největší nezaměstnanost skoro v celé ČR snad kromě ostravska(nejsem z ústí to je jen kraj) Takže tady mít práci je prostě zázrak a já už v práci jsem od 18let co jsem dodělala školu.A bankovnictví nejde dělat z domu. Nevím jak bych mohla obsloužit lidi doma. 😀 A tady by asi jen tak začít v něčem doma podnikat nebylo to růžové tady lidi nemají peníze, ale budu zkoušet rady a tipy co sem kdo dal od začátku a možná dojde i na to že bych hlídala děti doma já. To bych taky klidně brala ale nejdřív podám odvolání a uvidím co mi napíšou a pak budu řešit jestli nechat malýho někým hlídat nebo jestli hlídat sama i další děti. To musím pořádně popřemýšlet co se mi víc vyplatí a co bude i pro malýho lepší.Ono i kdybych měla dělat těch 8měsíců skoro za minimum, když bych zaplatila to hlídání tak jestli to nevydržet a pak mít zase to svoje nebo jestli to hlídání půjde furt.S tím teda jako počítám že když zaplatím hlídání tak mi z platu skoro nic nezbyde, ale 8měsíců zase není tak dlouhá doba a třeba se šéf slituje a trošku mi přidá 😀

berenika39
29. bře 2012

@stoupicka9 nějak tápu, jsi těhu, proč budeš podáat odvolání?

stoupicka9
autor
29. bře 2012

@berenika39 já nebudu ale kámoška jen se mi tu dokola nechce psát že já už to nemusím řešit ale že diskuze pokračuje pro jiný maminy a že radím i kámošce. A ještě stalo se ti někdy že jsi o mimnko přišla ve čtvrtém měsíci těhotenství, jestli né tak mě jo takže se i tak trochu ptám kdyby náhodou těhu nevyšlo.A to snad můžu né. Kdyby jsi si prošla tím co já tak už si taky děláš různá opatření co kdyby.

Takže pro všechny ostatní: já už rady nepotřebuju ale kamarádka má o dva dny starší dítě než já tak si tu píšu za ní abych jí mohla poradit co má kdyžtak udělat.Doufám že už si to přečtou všichni a nevadí jim že to píšu sice za sebe ale já toho využívat nebudu ale kamarádka jo. Už jsem jí o odvolání říkala a dokonce jsem jí ho i sepsala tak to pak bude jen posílat. Od toho jsou snad kamarádky né. jestli to teda někomu vadí že tu píšu jako za sebe ale přitom toho nevyužiju tak mi dejte vědět budu pokaždé psát že to zjišťuju pro kamarádku.
Zřejmě to tady někomu vadí.

berenika39
29. bře 2012

@stoupicka9 ok. hlavně když ti šéf přidá 😉

stoupicka9
autor
29. bře 2012

@berenika39 to byl spíš vtip 😀 ale fakt pište k věci a né nějaké narážky atd. Přece si chcem navzájem pomoc a né se tu urážet o obviňovat.

pandysek
5. dub 2012

@marjama ahojky dočetla jsem se tu že jsi podávala odvolání do školky , můžeš mi poradit co tam napsat ??? nikde nic na netu nemůžu najít a nikdy jsem to nedělala 😖

berenika39
5. dub 2012

@pandysek
Vzor odvolání

Adresa školy

Odvolání ke ....

Odvolávám se proti nepřijetí mého syna/dcery JMÉNO a PŘÍJMENÍ, datum narození k předškolnímu vzdělávání.

K odvolání uvádím tyto důvody: VYPSAT v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí.

V…………………….dne……………

Jméno uchazeče a zákonného zástupce

Podpis zákonného zástupce

Adresa pro zaslání rozhodnutí o odvolání

pandysek
5. dub 2012

@berenika39 jééé děkuji ...nejhodnější 😵
VYPSAT v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí. - tomto mám rzumět jakože tam mám napsat proč potřebuji aby ho vzaly ? nebo to je jen kdyby jako školka něco porušila ?

stoupicka9
autor
5. dub 2012

@pandysek Ahoj. Na IP adresu jsem ti poslala odvolání, mám to od jedné maminky odsud. Taky ti nevzali dítě do MŠ? Jak to? Je vám taky málo? Ale jestli nenastupuješ po rodičovské do práce tak nevím jestli ti to pomůže, ale za zkoušku nic nedáš. Tak držím palečky 😉

pandysek
5. dub 2012

@stoupicka9 děkuji ti ještě jednou 😵 nevzaly nám ho kvůli tomu že mu tři roky budou až v březnu ☹ .... zaměstnaná jsem stále u firmi u které jsem byla před dětmi takže pak bude otázka jestli mě vezmou zpět .Snad nám ho veznou jinak fakt nevím zčeho budem platit hypo a účty už tak nevycházíme 😢 a být doma s děckem bez příjmů a možnosti si přividělat si nedokážu představit , babičky na hlídání nemáme a manžel dělá denně do od rána do pěti ☹

stoupicka9
autor
5. dub 2012

@pandysek nemáš zač, proto jsem tuhle diskuzi založila aby jsme si dali rady navzájem i kdyby to mělo pomoc aspoň jedné mamince 😉

marjama
5. dub 2012

@pandysek Ahoj, ten můj vzor už ti poslala stoupicka9, ta mamina od které ho má, jsem totiž já 😉

pandysek
6. dub 2012

@stoupicka9
@marjama moc děkuji oběma 😀

hojda
6. dub 2012

Tak u nás minulý týden dopadnul zápis následovně. Zájemců 40 (některé maminky dětí, kterým budou 3 roky během roku prý ani nešly na zápis), přijato 16 dětí, poslední dítě s datem narození květen 2008, zbytek má smůlu.

elvira
10. dub 2012

Můžu poprosit taky o poslání vzoru odvolání?
Zatím jsem byla jen vyzvednout přihlášku, ale ředitelka mi říkala, že je téměř jisté, že mi malého nevezmou, že nemají vzíté všechny čtyřleťáky, natož tříleťáky. K. má teď dva, tři mu budou v lednu, tak je to spíš nepravděpodné, že by ho přijali.
Ale zkusila bych odvolání, práci bych po rodičáku měla...
Budeme to muset nějak vyřešit...

katulen
13. dub 2012

mohla bych též poprosit o vzor odvolání do IP?
Děkuji moc!!! Pěkný víkend přeji.

tegina
16. dub 2012

elvito,tak nám jako lednovým minulý rok nedali ani přihlášku...jak tady holkdy píšou, málokdy se dostanou dětí tříleté od praujích matek, které mají tři roky do srpna, před nástupem v září...potom hold smůla...teď jsem zažila maminu, od které má dítko 3 roky 7.září, dali ji přihlášku, ale evidenčák né, tím ji naznačila, že šance žádná a nemá jej smysl potvrzovat od lékaře...lednoví, březnový úplně bez šance...

sayast
17. dub 2012

jsem samozivitelka, do prace chodim od dcery roka a ctvrt na vypomoc a stejne mi dceru od 3 let nevzali (je breznova). musela jsem to vyresit polovicnim uvazkem a s hlidanim se strida cela rodina. je to hrozny a komplikovany, ale bohuzel zadarmo byt doma nemuzu a prijit o praci taky ne. budem to tak pytlikovat pul roku,do zari.
tak by to mozna pro nekoho taky bylo reseni,ten polovicni. sice nic moc, ale lepsi nez nic 😒

marecek4
17. dub 2012

já jsem v práci víceméně od roku malého,o prázdninách hlídají velcí,to je bez problémů a jinak jsem si našla paní na hlídání,je na úřadu práce a tak je ráda,že má nějakou korunu navíc,do školky jde malý v září-aspoň podle domluvy s paní ředitelkou,ještě jsme neměli zápis,tak doufám že to dopadne dobře

lojzina
17. dub 2012

tak pokud je hlidani,jako cela rodina a tak,tak to jde,pokud neni-smolik ☹ 😠

kratochvilova
24. dub 2012

Mohla bych vás poprosit o vzor odvolání ? Děkuji za ochotu

uhlicek
25. dub 2012

Mohla bych vas take poprosit o vzor odvolani,dekuji moc.Malemu budou 3 roky v lednu,tak ze mi ho urcite nevezmou,ale odvolani chci zkusit.

pandysek
25. dub 2012

tak jsem podala to odvolání a včera zamnou přišla zástupkyně ředitelky ,že chce ředitelka abysme to odvolání stáhly ...důvod nám neřekla ...co máme dělat ,nevíte jaký může mít důvod ředitelka aby toto chtěla a zajímalo by mě co za důvod to může být když mi to nemůžou říct ? já si myslím že buď ju někdo podmáznul aby se tam dostalo jiný dítě a máš malej jim tam oficiálně překáží a nebo jsem asi jediná co podala odvolání a nechce se ji to vyřizovat Když ho stáhnu tak se mě Davídek nedostane do školky a když ho nestáhnu tak už nám ho tam nevemou a budou se mě mstit na Verunce co už mi doté školky chodí . 😢 😢 😢 😢

,

berenika39
25. dub 2012

@pandysek možnost odvolání je naprosto relevantní, ani náhodou není důvod, abys ho stahovala, a už vůbec ne, když ti to "někdo řekne". máš nárok na odpověď - odvolání se zamítá, odvolání se vyhovuje. je to hodně zvláštní, nedala bych se. vím, jak to myslíš - jak by to mohlo dopadnout na starší dítě, ale tohle není trh na náměstí, to je mš.
V každém případě bych to nechala proběhnout - at se k odvolání vyjádří. Když nic jiného je to plus na další rok.

sarihy
25. dub 2012

@pandysek Upřímně ihned po přečtení tvého příspěvku mě napadlo, že paní ředitelka přijala nějaké dítě protekčně, a nechce, aby se jí v agendě hrabal někdo z Úřadu a přišel na to. Dcera mé kamarádky se vloni přes protekci do školky dostala, ale až v půlce září; ředitelka jí nemohla vyhovět dřív, protože to MÚ hodně hlídal, a ředitelka musela být schopná obhájit si každé dítě, které přijala v řádném termínu...Kamarádky holčička byla jako náhradník a na ty se už tato pravidla nevztahovala...Já být tebou to odvolání určitě nestahuju. Mojí dcerku taky vloni odmítli, mladší dceři bylo v době zápisu 14 dnů, na odvolání jsem se vykašlala, letos to zkoušíme zase a jsem rozhodnutá v případě odmítnutí odvolání podat.. Navíc jsem žila v domnění, že sourozenec má při přijímání do školky přednost...Stůj si za svým a na tom odvolání trvej, je to tvé právo !

jmisa
25. dub 2012

@pandysek odvolání bych klidně podané nechala, na druhou stranu děcku nebudou tři ani tento rok, takže bych s úspěchem nepočítala.
Myslím, že v Brně bude dost odmítnutých dětí, co dovrší tří let na podzim.
Nevím,jaké podmínky mělo stanovené Brno, jestli je proti čemu se odvolávat.

domaciskolicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stoupicka9
autor
26. dub 2012

@domaciskolicka Děkuji, ale my jsme z Chomutova, takže bysme to měli trošku z ruky a daleko. Ale jinak moc děkuji za nabídku 😉

treperenda
1. kvě 2012

@pandysek ahoj, tohle presne resila kamaradka pred rokem - take podala odvolani a pani reditelka ji hodne moc zrazovala a kdyz videla, ze "za srdce ji nechytne", tak pritvrdila a byla na kamaradku dost neprijemna. Proc? Protoze toto odvolani akorat upouta pozornost na probehle prijmaci rizeni. Odvolani je totiz podmet pro prezkoumani ze strany Magistratu a tim, ze se v seznamu prijatych a neprijatych zacne hrabosit nekdo jiny, tak nejspis toho se pani reditelka boji, protoze tam neprobehlo vse v ramci stanovenych pravidel. Vase situace je tezsi v tom, ze uz ve skolce mate ditko a tezko rict, jak se situace bude odvijet, kdyz do toho slapnes, ale zase.....nechat se udundat slovy reditelky....ne ne, ja jsem take bojovnice a odvolani jsme podavali - na trech skolkach a misto pro malou se naslo, takze za me, urco odvolani.