Těhotná a výpověď. Může mě zaměstnavatel propustit?

rosemary777
18. srp 2020

Holky, chtela bych se zeptat jak to je, kdyz jsem zamestnana na hpp a jsem po zkusebce. Muze me jako tehotnou zamestnavatel propustit?

barunka1985
18. srp 2020

@rosemary777 kdy vám skončila zkušebka? co vim tak těhotné jsou v ochranné lhůtě

rosemary777
autor
18. srp 2020

@barunka1985 Skoncila v cervnu

fandysek_1
18. srp 2020

@rosemary777 nemůže. Taky to na mě zkoušeli, ale museli to stáhnout. Ani na dohodu bych nepristoupila.

rosemary777
autor
18. srp 2020

@fandysek_1 A kdyz mam smlouvu na dobu urcitou?

fandysek_1
18. srp 2020

@rosemary777 tak ti bude platit po tu dobu určitou. Zkus nick @j.a.n.i

barmil
18. srp 2020

@rosemary777 tak vám ji nemusí po jejím skončení prodloužit

marcicek84
18. srp 2020

Teme vypoved dat nelze,ale taky po skonceni smlouvy na dobu urcitou ji zamestnavatel jiz nemusi nikomu prodlouzit ani tehotne...

leniczka23
18. srp 2020

@rosemary777 pokud máš smlouvu na dobu určitou tak normálně až ti skončí už ti ji nemusí prodlužovat což nejspíš udělají. Ale to není výpověď, to ti prostě skončí smlouva.

malenka3
18. srp 2020

Jak psáno výše. Těhotná může dostat výpověď ve zkušební době (ale nesmí ji dostat z důvodu těhotenství).
Pokud je pracovní poměr na dobu určitou, pak nesmí dostat výpověď dřív, než skončí doba, na kterou byl PP sepsán. Jakmile ale skončí doba PP, ten skončí a zaměstnavatel ho už nemusí znovu prodloužit.
U pracovního poměru na dobu neurčitou nelze dát těhotné výpověď, ukončit pracovní poměr lze jen vzájemnou dohodou.

j.a.n.i
18. srp 2020

@marcicek84
@malenka3 To neni tak uplne pravda, v urvitych pripadech muze dostat vypoved i tehotna, treba kdyz se rusi zamestnavatel nebo jeho cast nebo pro zvlast hrube poruseni.

malenka3
18. srp 2020

@j.a.n.i ano, díky za doplnění, nechtěla jsem vypisovat veškeré možné nestandardní situace, to, co píšeš, se asi nejspíš tazatelky netýká. Ale máš pravdu.

vyki05
7. bře 2024

Muzu dotaz? Jsem jako brigdnik v obchodě jsem v tretim mesici a v kvetnu mi konci smlouva, co jsem pochopila z diskuse tak me uz smlouvu ne prodlouží.