Těhotná během zkušební doby, poraďte

marketasch
28. říj 2014

Ahoj holky, od června se snažíme o mimčo, zatím sice nic, ale necháváme tomu volný průběh=) Ve staré práci jsem už dost zoufalá, uvažuju o nové, ale netuším, jak by to bylo, kdyby se dejme tomu zadařilo ve zkušební době a smlouvu by mi neprodloužili?? byla bych na pracáku nebo jak? a jak by se pak počítala mateřská? mám výhodnou pojistku na dobu nemocenské, což by asi bez smlouvy stejně nešlo..poradíte prosím?

saurauia
28. říj 2014

Asi bys byla na pracáku případně na nemocenské, ale jistá si tím nejsem.
K tomu pojištění, podívej se zde na fóru do kategorie pojištění https://www.modrykonik.cz/forum/category/pojist... co jsem tak četla, tak se pojišťovnám moc plnit nechce....

mysicka_lb
28. říj 2014

Ahojky, pokud plánuješ mimčo, není pro Tebe výhodné měnit práci. Zkus spíš zatnout zuby a vydržet to v té staré, pokud je to jen trochu možné.... Kdybys otěhotněla ve zkušební době a šla marodit, podle mě by to bylo tak, že by tě prvních 14 dní nesměli vyhodit, pak ale ano a okamžitě by to udělali. Nemocenská by pokračovala, ale už bys nebyla zaměstnaná a na mateřskou neměla nárok. Jestli by ti pojišťovna plnila pojistku, opravdu netuším, to záleží na podmínkách dané pojišťovny. Na pracák bys podle mě nemohla, pokud bys byla na nemocenské, ale tím si nejsem jistá.

uztotakbude
28. říj 2014

Mám to stejně jako ty a zatím se snažím zuby nehty vydržet, právě kvůli případnému těhotenství ve zkušební době nového zaměstnání... Zkus zatnout zuby a vydržet....

banitram
29. říj 2014

rozhodně neměňte zaměstnání, když plánujete miminko a zvlášť, pokud máte smlouvu na dobu neurčitou. Snad jen, kdyby Vaše současné práce nějak ohrožovala Vás nebo případné těhotenství a zdraví plodu ...