Těhotná ve výpovědní lhůtě nebo po?

bauncc
19. dub 2018

Dobrý den, prosím o radu, 18.4. jsem podala výpověď s 2-měsíční výpovědní lhůtou tak končí 1.7. snažíme se o miminko, co když to výjde do toho 1.7.? Nebo třeba těsně po? Výpověď jsem podala sama, odpracováno mám těch 270kaledářních dní. Prosím o radu. Děkuji

brokovich
19. dub 2018

A na co se vlastne ptas? Vypoved samozrejme plati. To si asi pletes se zakazem vypovedi ze strany zamestnavatele.

nita1984
19. dub 2018

Přesně tak, výpověď platí. Pravděpodobně si ji podávala z nějakého důvodu. Pokud budeš těhotná, můžeš ji zkusit vzít zpět, ale to záleží na zaměstnavateli, jestli jo vezme. Pokud ne, tak neschopenka nebo pracák. 270 dní je jedna, nikoli jediná podmínka pro PPM (mateřskou). Abys měla nárok, musíš být stále zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta je tak dlouhá jak trvalo poslední zaměstnání, maximálně však 180 dní. Takže to by ti bohužel nevyšlo

marii90
20. dub 2018

Zvazovala jsem take vypoved a plamovane tehotenstvi byl jediny duvod, proc jsem to neudelala (bylo toho na me moc)...ale presne jsem rikala, ze by se mi stalo toto.... no pak jsem to vydrzela jeste rok a pul, nez se podarilo 😂

j.a.n.i
20. dub 2018

@bauncc Coby, nic, prostě budeš těhotná a nezaměstnaná... a pokud otěhotněníš těsně před koncem PP nebo po něm, tak i bez nároku na mateřskou. Takže pokud je to pro tebe problém, tak se začni chránit, dokud se nezapracuješ v novém zaměstnání.