Zaměstnavatel mě propustil před koncem výpovědní lhůty. Jít na PN?

blandy10
20. bře 2018

Dobrý den, podala jsem výpověď zaměstnavatel mi dal výpovědní lhůtu 2 měsíce což mělo končit 30.4. Ale 16.3. Mě bylo oznámení ze mě pouští k dnešku 16.3. Že má za mě náhradu. Ale behem výpovědní doby jsem zjistila ze jsem těhotná. Byla jsem se ptát na úřadu práce co s tím tam mě poradili jelikož jdu ve středu na vyšetření ať zažádam o neschopenku.. ze by mě stejně nemohli dat podporu jelikož nemám odpracovaný rok.. takže mám zažádat o neschopenku ale nevíte jak je to se smlouvou ? Teprve začínám a moc tomu nerozumím
Dekuji 🙂

ejmate
20. bře 2018

Já myslím, že v těhotenství nesmíš dostat výpověď ty od zaměstnavatele. Ale když jsi výpověď dala ty, tak máš podle mě smůlu ☹

blandy10
autor
20. bře 2018

@ejmate aha :/ ale na pracaku tu výpověď četli a poradili mi tu neschopenku

ejmate
20. bře 2018

@blandy10 No ono pokud půjdeš na neschopenku, tak o tu dobu, co jsi na ní by se měla ta výpovědní doba posunout, ale nejsem si jistá, jestli to zase nezměnili. Ale když ti to poradili na pracáku, tak asi ne. Tak bys měla mít aspoň nějaký peníze za nemocenskou 😉
Ještě záleží, jestli máš smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou.

blandy10
autor
20. bře 2018

@ejmate no nejlepší bude asi zavolat na ten úřad práce a zeptat se ale mám tu výpověď danou dohodou tak prave nevím :/ tohle mě včera nějak vypadlo :/ prave aspoň něco měla jsem smlouvu na dobu neurčitou

ejmate
20. bře 2018

@blandy10 Ještě tady čtu v komentářích, že když dáš výpověď ty, tak se ta doba neprodlužuje...

https://www.pracomat.cz/poradna/zmena-zamestnan...

tak to jsem ti asi moc nepomohla 😅😕

daruna
20. bře 2018

pokud máte dvouměsíční výpovědní lhůtu a zaměstnavatel to chce jinak potom by měla být výpověď dohodou a tu nemusíte přijmout, možná, že v případě těhotenství ve výpovědi je i nějaká ochranná lhůta, nejlépe se zeptat právníka, který dělá pracovně právní vztahy

blandy10
autor
20. bře 2018

@daruna dekuju moc 🙂 zítra jdu na kontrolu tak to nějak zkusím s doktorkou aspoň tu neschopenku

tulikiss
20. bře 2018

v tomhle pripade neschopenka vypovedni dobu neprodluzuje. pujdes na neschopenku( tedy pokud lekar uzna duvod pracovni neschopnosti) a na ni budes do porodu. Mezi tim ti skonci pracovni pomer, ale na neschopence budes normlane dal.

blandy10
autor
20. bře 2018

@tulikiss dekuji tak uvidíme zítra zda mě neschopenku napíše

priefi
20. bře 2018

@blandy10 pokud mas vypovedni dobu 2 m, tak drivejsi odchod by byl mozny jen, kdyz podepises dohodu. Jednostranne Ti zamestnavatel nemuze takto ukoncit pracovni smlouvu. Pokud jsi podepsala dohodu k ukonceni k dnesku, tak uz smula, bud nastup na dpn (na dpn dostanes aspon nejake penize, teda pokud tam taky neni nejaka podminka) nebo up.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru