Vedlejší příjem, jaké jsou mé povinnosti?

p1983k
22. říj 2014

Holky jak je to když jsem zaměstnaná na HPP ale budu nastupovat na dlouhodobou neschopenku (těhotenství) a chtěla by jsem si z domu něco přivydělat..ještě nevím přesně co,teprve se chci podívat jaké jsou možnosti z domu. Jednalo by se o vedlejší příjem..a z něho musím také platit nějaké odvody,poplatky finančnímu úřadu atd.? Nikdy jsem takovou "bokovku" nepotřebovala,jen by jsem nerada,aby jsem brala nějaké peníze bokem a pak mi došel nehezký dopis že jsem něco neodvedla...
A ještě jeden dotaz,máte zkušenosti s těmito stránkami ? http://www.lepsi-prijem.cz/

brunetka11
23. říj 2014

Je tu problém - jsi na neschopence - pobíráš nemocenskou. A u té nelze souběžně pracovat. Nelze pobírat dávky jako práceneschopná a zároveň vydělávat.

j.a.n.i
23. říj 2014

Musíš platit podobné odvody jako kdokoliv jiný, tedy v závislosti na tom, zda to bude na DPP, DPČ nebo na ŽL - vedlejší. Takže se na to obecně nedá odpovědět.

@brunetka11 Není pravda, že by při nemocenské nešlo pracovat, pokud budeš mít druhou činnost, která se netluče s léčebným režimem, tak klidně můžeš.

Jo a není vhodné to zadávat jako otázku, každý může reagovat pouze jednou.