Vlastní podnikání. Šly byste teď holky do toho?

ezratp
29. srp 2022

Holky, šly byste v současné situaci do vlastního podnikání?

Ráda bych si udělala kurz kosmetiky, u RD mám prostor, kde po menší rekonstrukci a kolečku po úřadech můžu mít vlastní salon. Ale pořád se nemůžu rozhoupat. Počáteční investice, včetně vzdělání a kurzů, je cca 100 tisíc. Salon bych otevírala příští jaro, do té doby budu pracovat po kamarádkách při mateřské.
Nemůžu se rozhodnout, zda to není zbytečný risk... Poradíte?

veroniquecz
1. zář 2022

@ezratp dej pak vědět zda se povedlo. Dívám se, ze jsi region Brno, řekla bych, ze když das dobrou cenu, klidně za tebou dojedou i Brňačky.

ninive211
1. zář 2022

@bassetlady Tohle jsou kecy, kdybys fakt nemela na chleba, jak se rika, tak nejaka pedikura, kterou si uplne v poho muzes udelat doma sama (ok, mozna ne tak kvalitne), by bylo proste prvni, co bys pustila. Kadernici treba ne, obzvlast kdo ma uces, ktery se musi nejak udrzovat, a ne dlouhe rovne vlasy, tak doma se prostě sam fakt neostriha, aby to nejak vypadalo, ale zrovna ta pedukura, kosmetika, to jsou veci naprosto zbytne, v podstate luxus. Dokud budes mit kazdy mesic na depilaci a pedikuru, tak si muzes gratulovat, zijes v luxusu. Ale je spousta zen, ktere verim, ze s nadchazejici situaci budou muset radikálně omezit vsechny zbytne vydaje, ono pokud se vam zalohy na energie mesicne zvednou ze 3 000 na 10 000, pricemz pracujete treba v turismu nebo v pekarne ci sklarnach, kde hrozi v nejblizsich mesicich vyrazny narust nezamestnanosti, tak vam nic jineho nezbyde....

ada22
1. zář 2022

Co se ještě zkusit dohodnout s nějakou kadeřnici, že by jsi měla zisky i z pronájmu. Ale asi to pak bude náročnější na stavební úpravy. Jinak jestli do toho chceš někdy jít, tak teď, kdy jsi krytá rodičovským příspěvkem. U toho kurzu zkus jestli by tě ho neproplatil úřad práce.

ezratp
autor
1. zář 2022

@veroniquecz Brno máme tak 25 km, do Řečkovic, tak to si nemyslím, že je úplně má cílovka. Ale kdo ví? Mám představu spíše relaxační kosmetiky, krom vší té špinavé práce, která ke kosmetice patří se chci soustředit na relax, masáž, vidím se v přírodní bylinné kosmetice, atmosféra s krbovými kamny, vonnými oleji, kvalitní přírodní produkty... Možná časem dodělám kurz i na masáže, ale to není priorita. Zatím chci jenom kosmetiku, depilaci a hlubší školení na barvení a úpravu obočí a řas 😊

ezratp
autor
1. zář 2022

@ada22 na to nemám dost místa. Ale umím si představit časem třeba dělení času s řasařkou, dvě lehátka by se nám tam vešla 😊

bassetlady
1. zář 2022

@ninive211 pořádně udělaná pedikůra je i zdravotní úkon a šudlat to doma to nikdy nenahradí. Rozhodně nežiju v luxusu, ale cením si svého času a umím si spočítat poměr cena x výkon. A pokud je někdo ignorant a nevadí mu, že má nohy v pantoflích jako jezeďák, ok jeho boj. Je na každém jak si to srovná v palici. Někdo nebude bez pedikůry, někdo bez číčovin z Pepca, které je neustále plné. A rozhodně nehodlám mít výčitky, že je pro mě důležitý se o sebe trochu postarat. Je zajímavý, že nejvíc klientek nehtařek a řasařek jsou ženský na rodičáku a white trash 🤷‍♀️ takže evidentně “zdroje jsou”

westie
1. zář 2022

Zkusila bych si odpovedet, co te to bude stat, kdyz se to nepovede, co by to znamenalo pro vas jako rodinu. A taky jak dlouho jsi pripadne schopna to tahnout, nez se to rozjede. Ohledne doby, ve ktere chces podnikat - kazda doba nekomu preje a nekomu ne, proto ta otazka na cas, kdy to zvladnes i bez klientek. Je dobre si urcit, kdo je opravdu tvoje cilova skupina - neni kosmetika jako kosmetika - a dulezite je se nad cilovkou opravdu zamyslet - ne jen napr. zeny 30+, ale treba si udelat nejaky design thinking a z toho ti treba vyjde neco zajimaveho. A obecne u techto sluzeb plati, ze je to z ekonomickeho pohledu tzv. zbytna sluzba, takze v pripade krize to budou lidi osekavat - urcite najdes skalni priznivce, ale je otazka, kolik jich budes mit okolo sebe a kolik z tvych klientek k tobe bude chodit jen tak pro radost.

eviicka
1. zář 2022

Mám kamaráda maséra, který se rozhodl jít na vlastní nohy v roce 2009 (na začátku s částečným úvazkem v práci). Tehdy jsem mu říkala, ještě bych počkala, je krize první co lidi zruší budou masáže. Nepočkal a i přes krizi měl do roka tolik lidí, že práci postupně omezil a zůstal úspěšně sám na sebe do dnes (jo a o nájem - místnost se dělí právě s kosmetičkou - mají rozvržené dopolední a odpolední "směny").
Držím palce.

cumprlicek
16. zář 2023

@ezratp ahojky,jak to dopadlo?? Taky mě to hodně láká