Výpověď ve zkušební době

janula3005
27. dub 2018

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá případně nějaké zkušenosti s výpovědí ve zkušební době. Otěhotněla jsem ve zkušební době, nejdříve jsem si myslela že mám chřipku, doktoři říkali že nemohu otěhotnět. Tak jsem si udělala test ten vyšel pozitivní a tak jsem šla k doktorovi ten my to potvrdil. Ale problém u mě je že jsem ve zkušební době a mám ranní nevolnosti takže to na mě poznali. A vyhodili.,... Nemáte někdo zkušenosti co a jak dělat dál 😪😪😪😪

vineta
14. kvě 2018

@tulikiss Právě jsem právník a evidentně ani to nepomohlo 😀

j.a.n.i
14. kvě 2018

@vineta No, ono to smysl má... žena, která mění zaměstnání už těhotná je chráněná. A ta která mění zaměstnání jako netěhotná si může po rizikovou dobu dávat pozor, takže není důvod aby měla nějakou speciální ochranu a hlavně to v našem státě musí být postaveno tak, aby to pokud možno nešlo zneužít.

vineta
14. kvě 2018

@j.a.n.i Ale pokud by zaměstnání navazovala, o jakému zneužití by se tu dalo uvažovat? Byla by přece účastná na pojištění stejně.

j.a.n.i
14. kvě 2018

@vineta Třeba se nechat fiktivně na 3 dny zaměstnat od známého za 100 tisíc a pak z toho pobírat vypočtenou nemocenskou a mateřskou.

vineta
14. kvě 2018

@j.a.n.i Výše mateřské se snad posuzuje ze zprůměrovaného platu za posledních xy měsíců, nebo ne?

ssandy
14. kvě 2018

@j.a.n.i myslim, ze by to byl evidentni podvod a pokud by ta mzda neodpovidala kvalifikaci zamestnankyne a obvykly mzde za takovou praci, tak by to socialka urcite resila.

ssandy
14. kvě 2018

@vineta ne, z posledniho zamestnani.

vineta
14. kvě 2018

@ssandy Na stránkách ČSSZ píšou, že rozhodné období je (nejčastěji) posledních 12 měsíců. No nic, asi na tohle nemám buňky.

lenoulinkaa
14. kvě 2018

@vineta normálně to je 12 měsíců zpet. Ale pokud je poslední pracovní poměr kratší, tak je to třeba jen ze tří měsíců...

michasamk
14. kvě 2018

@j.a.n.i nechat se na tri dny zamestnat nejde. Narok na ppm by nebyl protoze by si bud uz v dobe HPP tehotna byla nebo sotva otehotnela ale nemihla o tom vedet tudiz by ti ochranna lhuta nevysla do tech 180 dni ale musela by byt delsi takze smolik ;) uplne jiny pripad nez u me by to byl proste ;)

michasamk
14. kvě 2018

@vineta vyse materske se bere z hrube mesicni mzdy posledniho zamestnani

michasamk
14. kvě 2018

@j.a.n.i uvidis ;) nesmis zavidet a zaryte si mluvit svy :D

michasamk
14. kvě 2018

Ochranna lhuta 180 dni se bere v celkove vysi a neni nijak kracena pokud ucast na pojisteni trvala a pokud tehotenstvi vzniklo az za trvani posledniho pracovniho pomeru ;)

tulikiss
14. kvě 2018

kdyz uz se tu resi to zneuzivani, vim ze byl i u soudu pripad kdy se pani nechala zamestnat na fakt hooodne vysokou mzdu, k sla na pn, zamestnavatel platil 14 dni a pak uz stat a prac. pomer drzely az do nastupu na materskou. pani pak musela vse vracet a vim ze ji hrozilo i vezeni... zamestnavatel nedokazal dokazat ze tam skutecne pracovala aspon nejaky cas a ze neslo jen o ucelove zamestnani.

tulikiss
14. kvě 2018

@vineta 😀 on ten zakon o nem. poj. je fakt hnusnej a ja se v nem vyznam asi jenom proto ze prece jenom 5 let jsme delali hlavne spravko a veci kolem verejny spravy. i kdyz zlatej z. o nemocenskem pojisteni proti danovymu radu, to je pro me peklo a to z neho mam statnice za B, ale stejne se v nem moc nevyznam.

j.a.n.i
14. kvě 2018

@michasamk Ty se nauč číst, pak bys možná věděla, na co jsem s těmi 3 dny zaměstnání reagovala...