Zdravotní sestra do roka po porodu nemůže na JIP/ARO?

alboo
23. led 2015

Jsem zdravotní sestra, ted se vracím po MD do práce na zkrácený úvazek, ale předtím sem pracovala na JIP (která je teď z personálních důvodů zavřená). A tak sem se těšila, že se teď rozkoukám na standartním odd a pak až třeba ještě někdo nastoupí, tak půjdu taky na JIP. Ale včera se dostala info od vedení, že na JIP a ARO můžu až bude malý rok. Což se mi nějak nezdá nebo spíše sem to nikdy neslyšela. Je mi známo, že nějaký práce jsou zakázaný do 9.měsíce po porodu oběcně (ale to se na sestry moc použít nedá) nemá s tím někdo zkušenost nebo nerozumí tomu někdo? děkuji moc

tarra27
23. led 2015

@alboo zkušenosti s tím taky nemám, ale myslím si, že je to celkem pochopitelný, když máš doma malé dítě, že nemužeš pracovat na tak rizikovém pracvišti....kdo ví, co si domu mužeš přinest z práce...to je těžké...jinak Ti naprosto rozumím, že bys ráda do práce, kterou umíš a která Tě baví....na zkrácený uvazek....krásně nevypadnes od informací i praxe.....ale když máš doma malé mimi, celkem bych byla radeji opatrná....a ted rok není tak dlouhí doba a vydržela bych klidne i do roka a půl.....ono to uteče, neboj .)

a v práci bych se po teto dobe nedala a pak se snažila se dostat zpet na JIP.....i když si myslím, že te tam přijmou rádi....schopne a zaučene sestry na JIP jsou nejlepší, znají to tam atd.....byli by sami prosti sobe, kdyby tě tam nevzali zpet.....

j.a.n.i
23. led 2015

@alboo Podle mě platí pouze to, co víš i ty a to zákaz některých prací do 9 měsíců po porodu, o ničem jiném taky nevím.

mariacer
23. led 2015

Kolegyne nastupovala zpet na ARO asi po 8mi mesicich po porodu, nikdo ji nejake problemy nedelal. Mozna aj proto ze u nas je akutni nedostatek sester na ARO, po te co ho zvetsili.

alboo
autor
23. led 2015

@tarra27 🙂 do práce jdu stejně ať už na JIP nebo ne, to je jedno. Ale fakt nevím, kde to vzali. Ale někde to vzít museli, protože by sami byli rádi, kdyby mohli JIP co nejdřív otevřít

j.a.n.i
23. led 2015

@alboo Tak zkus vysondovat kde, pořád je lepší varianta, když si myslí, že to nejde, než když to tvrdí úmyslně...

alboo
autor
23. led 2015

@j.a.n.i hledám, ptám se, ale nic sem prostě nenašla... no až budu v práci, tka se vedení poptám
všem díky za odpovědi

ssnnoowwyy
23. led 2015

U nás to funguje tak, že pokud matka kojí nesmí na ARO a JIP, ale jinak to omezené nemáme

j.a.n.i
23. led 2015

@ssnnoowwyy To by mě zajímalo, jak zjišťují to kojení 😀

batul
23. led 2015

u nás pokud přiznáš, že kojíš nesmíš na sál. A je jedno jestli 8mi měsíční nebo dvouleté. Zaměstnavatel se chrání, aby jsi hi nemohla žalovat v případě nákazy...

lu777
24. led 2015

@batul a když žena nekojí tak dítě nenakazí? 😕 nějak tomu nerozumím... já první dítě nekojila a syn se ode mě nakazil několikrát 😅 😕

alexxx87
24. led 2015

já nastoupila na infekční oddělení zpět a to 6.měs.po porodu-po tuto dobu je zaměstnavatel povinen mě vzít zpět na stejné oddělení

alcar
24. led 2015

A neni to z hygienickych duvodu to, ze nesmi na sal? Ze by treba teklo mleko pres ochranny odev? Ja nevim, jenom hadam. 😀 Pamatuju scenu z nejakeho serialu, jak tam nejaka dr operovala a najendou mela na operacnim pradle flek MM a okamzite se musela jit prevlect. 😅

bajushh
24. led 2015

Nemyslím si, že zrovna Jipka či Aro jsou nejrizikovější pracoviště v nemocnici....nikdy jsem neslyšela, že by to někdo zakazoval....sama pracuji na Jipce a uvítají mě třeba i hned po porodu 🙂 (i když to určitě v plánu nemám ;) )

alcar
24. led 2015

@alexxx87 presne tak stejne je to i u nas. Kolegyne nastupovala na castecny uvazek v 6 mesicich veku ditete.

lenkavd
24. led 2015

Já tedy na sál (doktor) jako kojící chodila běžně a nikdo mi nikdy nic neřekl a to všichni kolem mne věděli, že kojím. Popravdě jsem o něčem podobném ani nikdy neslyšela, že by vadilo.

alboo
autor
28. srp 2015

Je to nejaky interni predpis nemocnice

loafeer
28. srp 2015

Pro mě je jediným vysvětlením to, abys nezavlekla něco dom...ale taky jsem o tom teda v životě neslyšela, přijde mi to spíš jako ,, výmysl,, přemotivovaného zaměstnavatele....jinak závist, já se chtěla vrátit do práce taky na nějaký pidi úvazek- kdyby jen brigáně a u nás v nemocnici to neexistuje :o(

celaskon87
28. srp 2015

Nečetla jsem předchozí příspěvky, ale jsem lékařka a v 6 měsících syna jsem šla do služby 1x měsíčně na akutní příjem, což bych z hlediska rizik brala podobně jako JIP/ARO. Spíš si myslím, že je za tím něco jiného a od zaměstnavatele jen výmluva...