Cena za kuchyň. Jak se pohybuje?

jana866
4. lis 2021

Ahoj holky,
nemáte některá zkušenost z poslední doby, jak se pohybují ceny kuchyní? Vím, že je to hrozně velký rozptyl dle konkrétního návrhu a materiálů. Naše bude takové menší "L" (bez ostrůvku), celková délka 4,5m, výška 2,6m. Ze spotřebičů samostatně lednice a malý mrazák, trouba, indukce, myčka. Vše v takové vyšší střední kategorii, vše vestavěné, bezúchytkové, "minimalistické". Děkuji moc za jakkoukoli reakci.

dandaa
4. lis 2021

Aktuálně řeším podobnou kuchyň pro klientku . Spotřebiče obyčejné ,stejně jako deska a s montáží vyjde cca 150tis v Ikee .

sigyn
4. lis 2021

Doporučuji forum modrastrecha.cz, kde se tyhle věci řeší.

jana866
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana866
autor
4. lis 2021

@sigyn Díky za tip, podívám se.

jana866
autor
4. lis 2021

@dandaa Díky, to je levnější, než jsem myslela. Tedy i na Ikeu.

dandaa
4. lis 2021

@jana866 nejvíc udělají spotřebiče a šuplíky, těch moc nemá. A vrchní skříňky jen v půlce. Jinak já mám třeba spotřebiče za 100tis a pracovní desku za 70tis tak mě kuchyň vyšla přes 400tis ,ale čtyři roky zpět už.

konidana
4. lis 2021

@jana866 strašně moc udělají různé pojezdy šuplíků a pořadače uvnitř skříněk - to jsou pálky...

hasara33
4. lis 2021

@jana866 ahoj, my jsme objednávali kuchyň na začátku roku (rozměry 3,2 x 3 m) a vyšlo nás to nás na 280 tisíc bez spotřebičů, ale potom tedy šly ceny kuchyní a nábytku obecně nahoru ještě o 10% někde i o víc 🤷‍♀️ takže ještě jsme to chytli relativně dobře 🙂

zelenaesmolda
4. lis 2021

@jana866
Nevim odkud jsi ale tady na Ostravsku si hodne lidi nechava delat kuchyne v Polsku.Maji je hned dve pribuzne a jsou spokojene 🙂

pipi_puncocha
4. lis 2021

@zelenaesmolda měla bys konkrétní tip? Budeme řešit na jaře. Moc díky.

alex97
4. lis 2021

Máme oresi za 160tis..Bez lednice a mikrovlnné trouby ani myčku nemáme.. Ale ORESI Nedoporučuji..!! Od června a kuchyň není ještě dodělaná..

journals
4. lis 2021

Zalezi na pouzitem materialu, pojezdech, desce… muze stat 70 tis. a stejne tak 370 tis.
Muzes vybrat tu nejlevnejsi v Ikee, nebo si porucit egger a blum a cena bude uplne nekde jinde. Tezko radit

zuzineckah
4. lis 2021

@jana866 9 let zpátky, poměrně velká kuchyň, vše vestavěný, spotřebiče Siemens + drtička odpadu. Vše včetně těch tehdy nejlepších pojezdů atd., s montáží a obkladem 430 tisíc. Obecně jsou teď ceny až násobně vyšší. Loni nás pergola vyšla na 120 tisíc, letos nás jen malý přístřešek na bazénovou techniku vyjde na 38 tisíc... Masakr.

fyii
4. lis 2021

@jana866 bracha ma truhlarstvi a kdysi rikal, ze je to u lamina cca 10 tis. za metr. Jenze dneska zalezi i na tom jake si das kovani- panty. Oni davaji jen Blum, coz je fakt kvalita, ale neco stoji. To samy je otazka jake uchytky, jestli zafrezovane listy nebo jen uchytka atd. Dalsi jakou prac.desku, sire a sila atd jestli lamino, drevo, kamen atd. Spotrebice ma nasmlouvany od x znacek, takze zalezi co mas v merku, ci by to melo umet atd. A hlavne na vsechny spotrebice se ted ceka, to samy na drezy.. vsechno nestihaji vyrabet😉

jana866
autor
4. lis 2021

Díky všem za reakce. My kuchyň potřebujeme v Německu, a právě zvažujeme, že si ji objednáme z Česka. Tady nám ji nacenili dost draho. Zatím jsme oslovili Sykoru a Hanáka, tak uvidíme, s čím se vytasí 🙂.

zuzineckah
4. lis 2021

@jana866 já jsem si nechala udělat návrh u Sýkory a pak jsem to nechala udělat truhláře. Cena poloviční, kvalita stejná😉

zelenaesmolda
4. lis 2021

@pipi_puncocha
nevim kde presne to nechali delat ale kdyz se mi pripomenes v sz tak to zjistim 🙂

dandaa
4. lis 2021

@jana866 Sýkora je předražený a Hanák nic moc kvalita.

pipi_puncocha
4. lis 2021

@zelenaesmolda ok, děkuju, napíšu.

jana866
autor
4. lis 2021

@zuzineckah Kolik stál návrh u Sykory?

jana866
autor
4. lis 2021

@dandaa No, chtělo by to něco mezi, ale nevím co 😏.

dandaa
4. lis 2021

@jana866 Gorenje nebo Katalpa . Diky své práci jsem viděla stovky kuchyňí a rozdíly v kvalitě jsou ohromné. Kolikrát luxusní dům za desítky milionů a kuchyň šílená v detailech.

jana866
autor
4. lis 2021

@dandaa Díky moc za tipy. Odvážím se ještě zeptat: Co soudíš o kuchyních z Ikei?

dandaa
4. lis 2021

@jana866 my je používáme do bytů asi deset let a jejich kvalita šla dost nahoru, mají větší výběr než dřív a hlavně už více rozměrů skříněk. V poměru kvalita/cena je super . Jen spotřebiče bych vzala jinde ,těch na výběr moc nemají. Do konce roku budeme zrovna dvě montovat.

leymea
4. lis 2021

Mame od truhlare, egger a kovani Blum, spotrebice spise levne (Beko). Cena se spotrebici cca 180 tisic.

blondynka400
4. lis 2021

@jana866 já bych si též být tebou nechala udělat od truhláře. A určitě ne Ikeu, Oresi a pod jestli chceš, aby ti kuchyně něco vydržela a korpus byl kvalitní....
Já už jí tedy mám nějaký rok, mám kuchyni velikou, u Sýkory vyšla komplet se spotřebiči na 600 tis, od truhláře ještě s maličko lepšími materiály na 300.
Hlavní je kvalitní korpus, dvířka si pak na to můžeš pro změnu dát jakékoliv (proč se 30 let dívat na stejnou kuchyň) a to u typizované kuchyně alá Ikea nikdy neuděláš....

jana866
autor
5. lis 2021

@leymea Moc pěkná kuchyň.

maxulekapcule
5. lis 2021

@alex97 mam stejnou zkusenost, oresi nikoliv. Mame pres dva roky a neni to tak, jak by melo byt, reklamaci nespocet. Spatne zapojena varna deska, ktera shorela, v pracce nechali montazni srouby, takze malem bylo i po ni... 160 000,-

Uz nikdy

jana866
autor
5. lis 2021

@maxulekapcule To je teda síla.

maxulekapcule
5. lis 2021

@jana866 Je, bohuzel i spatna zkusenost je zkusenost :/