Dojíždění 30 min. do práce. Co myslíte?

llucineckas
16. led 2023

Ahoj, potřebuji názory.
Mám dvě malé děti, bydlime ve městě a máme možnost koupit nadherny nadstandardní dům za výbornou cenu, teď jsme v bytě a ten nám začíná byt malý. Nicméně dům je 20 km od města, zhruba 30 min autem do skoly a prace- já a děti jezdíme do stejne budovy - učím v soukrome škole, kde mám i děti ( školka a malá půjde do 1. Třídy.). Teď to máme do skoly cca 7 min autem.
Stojí dojíždění za život na vesnici v krásném domě se zahradou? Finančně neřeším, to zvladneme v pohodě.

llucineckas
autor
17. led 2023

@lauriak já včera jela 35 min a přes Všeminu mi všichni doporučují jezdit, tak nevím

lauriak
17. led 2023

@llucineckas pokud to bylo v ranni spicke tak pak pohoda. Protoze vizovice - zlin jsou 15 minut ale rano je to hodina.

llenka1
17. led 2023

@llucineckas kdyz nechces, ... ja ho beru :D 🙂)))))))

victress
17. led 2023

@jaja01k v paneláku jsem prožila dětství a už nikdy víc, hrůza děs, furt nějaké problémy se sousedama, v baráku má člověk svatý klid, ovšm
@llucineckas bude muset mít služebnictvo, aby se jí o to všechno starali😉

victress
17. led 2023

@llucineckas jak píše
@lauriak Zlín a okolí je v ranní a odpolední špičce zasekané jako Praha, nedejbože kdyby se tam něco rekonstruovalo, to pak bylo rychlejší na kole...

kikipiki
27. dub 2023

@llucineckas rozhodně ano,kór když máš děti ve stejné budově a nemusíš nikam jinam ,jen budete vstávat o něco dřív 🙂 jinak tam žádné minus nevidím jen samé klady 🙂

b2
16. říj 2023

Hezký den, jsem moc ráda že jsem našla tuto diskuzi, před půl rokem jsme se přestěhovali z bytu ve městě na vesnici. Není to tedy super dům, ale menší zrekonstruovaný domek, za podobnou cenu jakou by stál panelákový byt. Vždycky jsem toužila po bydlení v domě a na vesnici se cítím lépe než ve městě, rozhodně jsem nechtěla žít celý život na sídlišti v paneláku. Ale velkou změnou je pro nás dojíždění, jezdíme cca 30 min ( v malém provozu 20) jednu cestu, dceru vozíme do školy do města kde já i manžel pracujeme, já ale můžu pracovat i z domu. Já to beru jako kompromis, hezké bydlení v příjemném prostředí ale za cenu dojíždění. A užívám si ten klid na vesnici vždy když přijedem z práce. Akorát manžel spíš brblá a asi mu někdy chybí to, že dřív měl všechno hned u nosu.
Jak to máte vy ostatní dojíždějící? nelitujete svého rozhodnutí?

klaruskaholubinka
16. říj 2023

Pokud jezdíte do stejného baráku tak bych nad tím nepřemýšlela. Jiné to je když někam dát děti a ty by jsi měla ještě prejizdet
Já jsem Teda ještě na rodičovské, ale manzel jezdí taky asi 25 minut do práce autem a neměl by za ten život na vesnici.
Před rodičovskou jsem jezdila hodinu autobusem.

emillyhk
16. říj 2023

@b2 My s manželem nelitujeme 😊 Já jsem se zhruba před měsícem vrátila po rodičovské do práce, ráno vozím do školky do města, kde pracujeme (do spádové nám dítě vezmou až příští rok), manžel odpoledne vyzvedává. Pokud bych vynechala zastávku ve školce, mám to "ode dveří ke dveřím" 25 minut (řídím krátce, tak jezdím pomalu a delší trasou), manžel 15 minut (jezdí rychlejší trasou). Před stěhováním to byla cesta přes celé město a ve špičce nám to trvalo i dvakrát delší dobu. Na vesnici máme úžasný klid, většinu nákupů řeším online (jednou týdně větší nákup), tím ušetřím spoustu času. Ve městě jsme měli supermarket u domu, ale člověk tam běhal skoro denně a ten čas se nasčítá...

llucineckas
autor
17. říj 2023

Ahoj holky. My jsme dům koupili a nelituju vůbec. Dům je skvělý, s bytem absolutně neporovnatelné. Cele leto venku, pořád něco kutíme v zahradce nebo skleníku. Autem mi cesta trvá 30 min do Zlína, nejdéle jsem jela 40, ale to byl fakt zasekany. Jsem hrozne rada, ze jsme do toho šli. Je to vykoupeno dojizdnim, ale ten klid, tolik místa, venek, je to super. Manžel jezdí tak 35-40 min, nebaví ho to a remcá 🙂 Podle mě je to i o přístupu. Já a děti jezdíme spolu a fakt jsme si hnedka zvykli, proste už to berem automaticky, že v 7 vyjizdime. Po cestě poslouchame hudbu, nebo si povidame, jaký jsme meli den. Neberu to jako ztrátu času. Teď u nás už dvě rána bylo -1, takže si strašně pochvaluju garáž, ze jdeme do teplého auta a nemusím škrábat 🙂

b2
19. říj 2023

@llucineckas jeee to je úplně stejný jak u nás 🙂 my teda máme malý domeček s terasou a předzahrádkou, ale i tak si užíváme posezení venku, já se hrabu v záhonech, a ten klid na vesnici .... a manžel remcá s dojížděním 😀 většinou to ale vážně nezabere víc jak 30 min a ještě máme ve vesnici 2 nádraží , takže i dobré vlakové spojení do města. Mě je akorát líto našeho auta, že bude mít hodně najeto za chvíli 😀 a jedna věc která nám chybí ...měli jsme na stejném sídlišti kamarády , naše holky si spolu hodně hrávaly a teď za námi nepřijedou ( 20 km přece daleko že ...) ale někdy se s nimi potkáváme odpoledne po škole nebo o víkendu

merope
20. říj 2023

@llucineckas Bydlím v Praze a dojíždím na "bližší" pracoviště (jako že beru, že to mám fakt u nosu) něco přes 30 minut (i s cestou k a od MHD) a na druhé to mám asi 45 minut (ve špičce). Tady jen výhoda, že když mi ujede spoj, tak na to vzdálenější pracoviště mi jede rezervní bus za asi 8 minut a na bližší jdu od metra, takže to jezdí každou chvíli.

me_druhe_ja
20. říj 2023

@llucineckas To je super, že jste dobře zvolili a po bytě se vám nestýska. 🙂 já jsem odjakživa bytovej a městskej typ. Přestěhovala jsem se za přítelem nejen do jiné země, ale i do baráku a do totální Middle of nowhere. Naštěstí jsem ho aspoň přemluvila a jsme sice furt v baráku, aspoň v menším městě. Máme velkou zahradu, kde nejsem nikdy. Ani děti to nebaví. Tak 10-20 min a už chcou pryč (a to tu mají houpačky, klouzacku a všechno možný). Raději jdou někam na procházku s hřištěm po cestě. Já zahradničení nesnáším, barák mě akorát sere, navíc je obrovskej, takže furt je co uklízet. Strašně ráda bych do města a do bytu, ale bohužel.... přítel prostě chce být v baráku.