Organizace ve skříních a zásuvkách. Jak to máte Vy?

2veverka
30. bře 2020

Holky, ráda bych se zeptala: jak udržujete systém ve skříních? Máte ke všemu košíčky a "organizéry", nebo využíváte i obyčejné krabice? A do čeho třeba dáváte igelitky?
Zjišťuju, že vlastně nemáme moc šuplíků a nechce se mi za to dávat majlant...

marketka_m
30. bře 2020

@2veverka uplne nejlevnejsi kosiky typu vse za 30kc🙂 ono totiz kosiky jsou dost drahe..to by te levneji vysly supliky...ale moje levne splni svuj ucel...na leky..na koreni ktere bezne nepouzivam a podobne..taktez na ponozky..no a igelitky mam taky v kosiku teda mam jich tam asi 6..aby byly po ruce..spolu s latkovyma taskama.. a zbytek igelitek (fakt hodne) v kumbale v "tasce"

blondynka400
30. bře 2020

@2veverka toto vůbec nevedu a ani si to neumím představit. Mám klasika poličky, šuplíky a tyče na pověšení a pohoda. Něco navíc mi přijde fakt zbytečné....
Igelitky mám v kuchyni ve skříňce spolu s tabletami do myčky, různými čističi pro kuchyň a tak.

dominika1986
30. bře 2020

Ve skrini na obleceni pro dceru mam takove ty skladaci kartonove krabice potazene barevnym textilem - davam tam treba drobnejsi veci typu ponozky, puncochace, dalsi na doplnky a plavky, sezonni obleceni atd. Aktualne nosene obleceni skladam volne na regaly. Ve sve skrini na dne mam dva takove ozdobne kosicky z jysku na puncochace. V satne mame regaly i tyce a vsechny ty spodni regaly u zeme jsem vyplnila ruzne velkymi pruhlednymi zaviracimi boxy (vsechno znacka KIS nebo Curver), kde mam slozene napr. zimni svetry, bundy, malo nosene nebo sezonni veci. V regalech a na vesacich mame tedy predevsim aktualne nosene/celorocni odevy a vecerni saty. V koupelnove skrince mam mensi ozdobne plastboxy curver, kde mam tematicky rozdelene liceni (tvarenky, rtenky, vse na oci atd.) Spoustu plastovych nebo textilnich boxu mam i v obyvaku (mame tam velke uzavrene skrine) na leky a prvni pomoc, drobnosti k siti, CD apod. Igelitky mam ve velkem uzaviratelnem plastovem boxu v komore.

konidana
31. bře 2020

ve vestavěný skříni v chodbě mám v nejspodnější polici banánovku a v tom drobnosti jako šátky, čepice a rukavice. Jinak máme na spodní prádlo a ponožky také vyčleěn vždy celý šuplík, igelitky v šuplíku v lince. Další věci krom oblečení, jako jsou mapy, průvodce, drobné věci na kempování , nářadí na kolo atd.. máme ve skříních v popsaných papírových krabicích

kakba
31. bře 2020

V nasi obri satne mam police a pruhledne plastove boxy z ikei. A mam to v nich. Od kalhotek pres ponozky a dalsi.

2veverka
autor
31. bře 2020

@dominika1986 Prosím tě, a s těmi boxy KIS/Curver jsi spokojená? Zdá se ti to lepší než IKEA? A co myslíš kartonovými boxy potaženými látkou?

2veverka
autor
31. bře 2020

Holky, jakým způsobem skladujete např. fotky a diplomy dětí, výrobky a vzpomínky od dětí a stuhy a věci na tvoření? Došlou korespondenci a přání? Když jsem byla malá, všechno bylo v šuplíkách. Ale v mém současném domově jsou skříně od stolaře, někdy až s příliš velkým rozptylem a je těžké tomu dát řád.

2veverka
autor
31. bře 2020

@marketka_m Naprosto chápu. Jenom mě trochu vadí neekologičnost těchto nejlevnějších košíčků....

marketka_m
31. bře 2020

@2veverka nemám jich stovky, ale 4,. takže si myslím že tím nespasím svět :D

daasqua
31. bře 2020

Já mám třeba na oblečení dcery látkové skládací boxy od Ikey, na další věci různé plastové boxy většinou od Rotho. Ekologičnost mám v "recyklování" nábytku. Jinak v dětství jsem používala třeba home made upravené různé krabice.

dominika1986
31. bře 2020

@2veverka jsem spokojena, curver se mi zatim jevi o malicko kvalitnejsi nez kis, u nekterych kis boxu mam praskliny na vikach (urcite ale taky diky nesetrnemu zachazeni nasi akcni triletacky), ty curvery jsou trosku odolnejsi (muj osobni dojem). S ikeou zkusenost nemam. Posilam foto tech jakoby textilnich boxu.

dominika1986
31. bře 2020

@2veverka takhle mam veci na baleni darku, lepidla, nuzky...v mensich boxech pohledy, obalky atd. Dosla prani zatim v euroobalu, ale asi zacnu i tridit a vyhazovat...

2veverka
autor
31. bře 2020

@dominika1986 Jo, děkuju moc, ty průhledné boxy jsou přehlednější než moje krabičky...

2veverka
autor
31. bře 2020

@marketka_m Já bych jich právě potřebovala hafo

2veverka
autor
31. bře 2020

@daasqua A Rotho je dobrá značka? Já nějak nevím, zdali volit IKEU, Tchibo či ještě jinou značku - aby to vydrželo, vypadalo slušně a ještě to ideálně bylo trochu ekologické

pratensis
31. bře 2020

Já mám v prádelní skříni na ponožky, spodní prádlo a další drobnosti takové ty vcelku levné plastové košíky. Igelitové sáčky mám uskladněné také v jednom košíku v poličce v kuchyni, igelitové i látkové tašky všech možných velikostí v jedné banánovce ve skříni. Blízko toho horního otvoru mám cca 5 tašek, které používám nejvíc, a pokud chci nějakou jinou/větší nebo třeba víc kusů, otevřu celou krabici a vyberu si.
Máme celkem velkou spíž a tam mám drobnější věci (typu prášek do pečiva, vanilk. cukry, gelfixy, pudinky, dortové zdobení, soda, oříšky v sáčku atd. atd.) uspořádané pomocí plastových vaniček od masa. My teda kupujeme většinou nebalené (=do sáčku balené) maso v masně, ale i tak se mi nastřádaly tyhle vaničky ze supermarketu. Nerada vyhazuji plast, když jde recyklovat, takže jsem je původně používala pod kelímky se sazeničkami na zahradu apod. Ale na tohle jsou fakt dobré, jde do nich vidět a člověk ví, kde co má.
Ty samé vaničky používám i ve své malé pracovně na drobnosti k tvoření. Kromě nich tam používám na větší věci i krabice od bot, na látky na šití banánovky. Všechny krabice mám zepředu popsané štítkem, co v nich je.
Osobně nemám ráda a neumím účelně využít poličky, proto vždycky hledám možnost, jak do nich strčit cokoli, co by plnilo funkci šuplíku (= ty košíčky, vaničky a spol.).

daasqua
1. dub 2020

@2veverka Rotho je švýcarská značka, takže pro mě dobrá 🙂 Používám hlavně sérii Country, vypadá to jako proutěné, dá se stohovat, dobře se nám rozměrově vejde do nábytku. Je to pevný plast, kvalitní. Nakoupila jsem to v rámci nějakých obřích slev, jinak jsou možná dražší, nevím.
Ekologie otázka... dají se používat na věci třeba šité boxy, třeba i z Fleru, ale mně by tam vadilo, že je to moc měkké a nemá to přesné hrany, díky kterým se ušetří místo... i když často to vypadá moc pěkně.

2veverka
autor
1. dub 2020

@daasqua Děkuju! A prosím tě, kde ty slevy byly? Já jinak beru vážně doporučení, že všechny ty plastové věci nám doma vytvářejí koktejl chemikálií, kvůli nimž jsme mj. tam, kde jsme. Ale máš pravdu, že pokud to není pevné, moc to neposlouží. Ale Fler je dobrý nápad.

daasqua
1. dub 2020

@2veverka Sehnala jsem je v jedné kamenné prodejně v Praze v Nuslích, prý ji likvidovali. Měli tam různé druhy boxů a jídelních náčiní a dalších věcí do domácnosti, převážně to Rotho. Nevím, zda mají i někde jinde po ČR. Všechno bylo v normálním neponičeném stavu.
Manžel je také dost ekolog, takže hodně věcí také sleduje, nemá rád plasty, rád recykluje, chodí do zero waste obchodů... já tak nějak s mírou 🙂 Máme hodně věcí, dcera skoro nezařízený pokojík, tak musím ty všechny krámečky do něčeho dávat, abychom o ně nezakopávali (i když i to se děje 😀 ).
Jinak bych šla taky do Fleru, dá se to pak hezky "vystajlovat" 🙂 Taky tam občas nakupuji.

babanci
1. dub 2020

Tak zrovna na igelitky mám šikovný box z Ikea, připevněný na dveřích od komory.

2veverka
autor
2. dub 2020

@babanci Jé prosím tě, nevyfotila bys mi ho? Přes mou snahu o ukáznění igelitky a papírové tašky přetékají. A ještě dumám nad slušným uskladněním vysvědčení a podobných dokumentů.