Sušička. Jste spokojené?

tez83
10. kvě 2021

Holky,chlap přišel s tím,že by nebylo od věci koupit sušičku.Jako jo,za měsíc budeme mít tři děti,ale také máme tři balkony.I když v zimě je to opruz,to mám sušák v bytě.Dokonce by bylo i místo na ni v kuchyni,ale v tom případě bychom potřebovali nějakou tišší.
Me otázky...Jste se sušičkou spokojené?Jak hodně je hlučná?Můžete rovnou nějakou doporučit?

katka22688
10. kvě 2021

@tez83 ahoj, sušičku můžu jen a jen doporučit. Bydlíme v baráku q ven máme klasika sušak. Porizovali sme kvůli vlhkosti z prádla když sme susili v zime vnútri. Máme beko A+++, no tichá nejak není. Pomer cena kvalita super voľba... Určite sú i lepšie no mala jsem na to určitý rozpočet.. Koupelnu máme na opačnej strane tak nás to neruší. Když je fajn počasí prádlo jde ven.. Za mě rozhodne dobrá voľba.

zrzeckas
10. kvě 2021

@katka22688
Take tak... Mame ji dokonce v obyvaku a neni to nejhorsi. Stale se da na divat na telku normalne

kridav
10. kvě 2021

Loni v létě mi odešla sušička po 13 letech, hned jsem si musela pořídit novou, nemohu bez ní žít 😂😂😂😂. Ne fakt, je to skvělý pomocník v domácnosti. Prádlo hned skládám, a je uklizeno. A když se vrátíme z dovolený, tak se nikde dlouho neválí hromady prádla. Určitě sušičku doporučuji 😉😊

andelka
10. kvě 2021

Máme Beco, tři roky. I když dřív jsme měli balkon,tak se to nedá srovnat. Je to usušené rychle a nemusím žehlit. Jen košile. Peru denně nebo obden,ale to pak 2-3 pračky za sebou. Po návratu z dovolené, nebo když peru ložní, nebo plyšáky,tak se to opravdu hodně hodí. Máme ji v kuchyni, zavřu dveře a hotovo. Nejvíc ruší,když tam je něco kovového co cinká. Ale běžně v pohodě.
Doma je nás 5.

tez83
autor
10. kvě 2021

@katka22688 já bych ji právě mohla dát jen do kuchyně...která navazuje na obývák,proto zjišťuji tu hlučnost.😃Děkuji za info.

tez83
autor
10. kvě 2021

@zrzeckas fakt?Toho jsem se právě bála.A nevíš,náhodou,jakou máte hlučnost?

tez83
autor
10. kvě 2021

@kridav ty jooo...teď jsi mě teda dost nalomila!🤣

tez83
autor
10. kvě 2021

@andelka a zvedla se vám hodně cena za elektriku?

andelka
10. kvě 2021

@tez83 netuším. Dřív jsem bydlela se dvěma dětmi sama bez sušičky, teď s manželem a třemi dětmi se sušičkou. Takže nemám srovnání. Sestěhovali jsme se zároveň s koupí sušičky. Ale nemyslím si,že by se to projevilo nějak výrazně. Zase nemusím žehlit. A čas stojí taky peníze.
My máme též hned vedle kuchyně obývák a vůbec to nevadí.

zrzeckas
10. kvě 2021

@tez83 to uz si nepamatuju 🤔 kdyz zjistim dam vedet 🙂

sigyn
10. kvě 2021

Máme Beko 2 roky. Vadí mi na ni, že při přerušení programu (pauze) se ji samovolně zkrátí program, takže prádlo je pak mokré. A taky, že má držák na voňavé kapsle, které se už v době koupě skoro nikde nedaly koupit. Jinak sušička je parádní. Konečně žádné 2 hodiny věšení, žehlení. Ten čas je k nezaplacení. Ráno dám prát, v poledne sušit a odpoledne je prádlo připravené (sušení trvá cca 3 hodiny). Předem říkám, že ty krátké express programy na 20 minut jsou k ničemu. Možná tak na sušení jednoho kapesníku. 🙂 Když mělo dítko reflux, tak to bylo bezva. Jen je to trochu znát na materiálu oblečení - rychleji chřadne.

andelka
10. kvě 2021

@kridav že? To je skvělý. Všechny věci pro pět lidí během jednoho dne vyprané ve skříni.

andelka
10. kvě 2021

@sigyn já běžně zastavuju sušičku, třeba když jíme,nebo se někdo v kuchyni učí,a pak pustím dál a žádnou změnu nevidím.
Obvykle suším běžné prádlo, jedna dvě pračky ( sušičku mám na víc kg než pračku) a usušené za 1,5h.
Ale jo, sušička zmenšuje. Zvlášť bavlněné dětské oblečení a ponožky. Rovnou kupuju větší.

rozitta
10. kvě 2021

@tez83 sušička super!! V létě bych sušila na balkoně, v zimě v sušičce. Jedno sušení vyjde tak na 7 korun za elektřinu. Když prádlo vytáhneš hned po skončení programu, protřepneš od zbytku páry a buď přehodíš přes opěradlo židle nebo hned skládáš, tak vůbec nemusíš žehlit 🙂

fouskovi
10. kvě 2021

@tez83 mám od Vánoc sušičku Beko sice bydlíme v baráku ale v zimě to není kde pořádně sušit a teď vůbec nelituji to je taková paráda vyperu ususim a hned do skříně nikde hory špinavého prádla za nás tedy 100 % ano a ty ručníky z toho luxus

tez83
autor
10. kvě 2021

@andelka tak...máme to úplně stejně a obývák je dělen pouze barovym pultem,ne dveřmi.

tez83
autor
10. kvě 2021

@sigyn děkuji za info,to by mohlo být užitečné.

marta_kovar
10. kvě 2021

Sušička je hned po myčce “must have”. Mám od AEG, byla v setu ještě s pračkou. Není sice nejlevnější ale zase je perfektní. Hlučnost podle mě jde. Mám ji v technické, takže ji nevnímám. Je samozřejmě hlučnější jak pračka ale žádná tragédie. A pokud je to A+++ tak to snad ani na elektrice nemůžeš poznat ikdyž je pravda, že staré sušičky stejně jako ledničky jsou hrozní žrouti elektriky.

tez83
autor
10. kvě 2021

@rozitta ty jo...opravdu to vypadá jako parádní pomocník,jak ji všechny chvalite!😉

tez83
autor
10. kvě 2021

@marta_kovar já bych si právě asi priplatila,za co nejmenší hlučnost,pokud do ní půjdu.Ale co zjišťuji,tak kdo ji má,už by ji pryč nedal...

surikata131
10. kvě 2021

@tez83 sušička je pecka, mnohem míň žehlím, můžeš vyprat a vysušit třeba 3 várky za den, v zimě není vlhko ze sušení prádla, prádlo je měkčí...mám siemens a je celkem tichá, mamka má teď novou bosch a ta je snad ještě tišší

sigyn
10. kvě 2021

@andelka Asi nemáme nejlepší model. Máme Beko DS 8512GX. A opravdu, když ji i na 10s pauznu a zase hned pustím, tak prádlo není úplně suché. Programy má tedy i kratší, ale pod 3 hodiny to do sucha není nikdy :(

marta_kovar
10. kvě 2021

@tez83 podle mě všechny sušičky mají hlučnost okolo 66 Db (teda ty v rozmezí od 13000 a výš). Nevím jestli máš možnost odtoku vody do odpadu ale podle toho taky pak vybírej. Nemusím vylévat šuplík ale zrovna to odtéká do odpadu, to je taky moc fajn! Já plnou sušičku mám cca za 2 hodiny suchou. samozřejmě záleží jestli je plná ručníků a nebo dětského oblečení.

fouskovi
10. kvě 2021

@tez83 přesně jak píše paní hlídat jestli to jde přidělat na odpad nebo má zásobník já hledala takovou aby měla to i to teď využívám ten zásobník sice to člověk musí vylevat ale to my nevadí a aby byla A+++

klea81
10. kvě 2021

Máme v kuchyni a super.

majena39
10. kvě 2021

@tez83 my sušičku máme, pereme pro pět dospělých téměř každý den a v podstatě ji nevyužíváme. Párkrát do měsíce maximálně na velký prádlo jako povlečení nebo deky. Oblečení jsem tam dala párkrát v životě když jsem ho potřebovala akutně. Máme ji na chodbě a slyšíme ji i přes dveře. Rozhodně při stěhování zůstává tady, pro mě naprosto zbytečná věc 🙂

tez83
autor
10. kvě 2021

@marta_kovar tak teď jsi mě trochu dostala...protože chlap přišel s tím,že na sušičku neni potřeba odtok na vodu,stačí prý zásuvka.No,a ja technický nepolíbená,mu věřila!😧

tez83
autor
10. kvě 2021

@majena39 a to povlečení je zmuchlané po vyndání nebo není?

jaja01k
10. kvě 2021

Já bych se bez sušičky obešla. Používám ji jen na ručníky, v sušičce hezky změknou.

zrzeckas
10. kvě 2021

@tez83 nemusis met odtok vody... Ale pak musis po kazdem suseni vylet zasobnik na vodu... Moje susicka je delana na oboji.... Staci se jen dobre podivat.... Samo odtok je pohodlnejsi ze