Zametáte doma?

pilzzee
14. dub 2024

Napadla me takova myslenka, jestli lide doma jeste pouzivaji smetak, nebo vsechno sjedou vysavacem? Kdyz jsem byla mala, tak byl vysavac vyhradne na koberce a zbytek se zametal. Moje mama to tak dela furt. Ja jsem zase smetak do ruky nevzala ani nepamatuju, ani ho snad doma nemame 😀 Jak to delate vy? Kde se lame ta generace, co jeste zametala a co uz nezameta?

lucifux
14. dub 2024

@pilzzee tak 50/50. Na něco vezmu vysavač, něco zase je rychlejší vzít koštětem.

emillyhk
14. dub 2024

Máme tyčový vysavač, takže vysát pár drobků je opravdu rychlejší než je zametat. Zametat celý dům bych nechtěla určitě, mě vadí, že se ten prach chtě nechtě rozvíří. Takže vlastně zametám jen kolem domu 😄

rozitta
14. dub 2024

K Vánocům jsem si pořídila tyčový vysavač na dobíjení ze sítě a je to super, doporučuju. Dřív jsem lezla pod stolem s lopatkou a smetáčkem, protože se mi nechtělo vytahovat velký vysavač. Teď mám ten tyčák (3 tis) a je to pohoda. Vezmu většinou rovnou celou kuchyň. Má diody, pěkně vidím drobky. Ten tyčák je mezistupeň mezi smetáčkem a normálním vysavačem.

zmrzlinka
14. dub 2024

Jenom vysáváme.

herminka
14. dub 2024

Zametáme jen ve verandě venku na terase, jinak všude vysáváme.

berusinka2
14. dub 2024

nemam ani jeden koberec,takze zametam,vysavam minimalne,neznasam hluk vysavaca

prejeta_zaba
14. dub 2024

Zametám chodbu, když se mi nechce vytahovat vysavač (a robotický mi dlažbu bere špatně). Moje máti snad ani vysavač nemá, jen zametá - má řešený prostor tak, že než by vše poodklízela a doštrachala se s vysavačem, tak to je rychlejší zamést. Jako dítě jsem to totálně nesnášela. 😝

malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenerka1
14. dub 2024

Zametám i několikrát denně tzv. na hrubo největší bordel, drobky, 2x týdne výstavám poctivě i rohy a hůře přístupná místa.

palja
14. dub 2024

@pilzzee zametam. Máme kočky, takže je smeták vždy po ruce, zamete kamínky, které nanosí, jinak vysáváme.

gingermom
14. dub 2024

U kuchyňské linky, kde se ten bordel dělá snad sám, jedenkrát denně zakleknu a zametu smetáčkem a šupnu na lopatku. Vadí mi, když chodím po drobkám a kvůli takové prkotině se mi vysavač vytahovat nechce.
A pak nárazově, ten smetáček s lopatkou je rychlý a pohodlný.

mischel117
14. dub 2024

Máme doma roboticky vysavač, který jezdí a vybírá každý den A když je nějaký menší nepořádek,třeba v kuchyni,vytáhnu aku vysavač a vysaju. Nezametám.

aktakd
14. dub 2024

@pilzzee Zametám skoro každý den. Přijde mi to nejrychlejší.

l_
14. dub 2024

Mame psa,.chlupy.litaj a na koste se lepej.. takze uz hodne let doma nezametam.. zametam.jen venku kolem baraku chodnicek, v garazi apod..

martina8084
14. dub 2024

zametám skoro každý den, tak 4x týdně vytírám lino a 3x týdne vysáváme koberce

oveckaluky
14. dub 2024

Bydlíme v domku, v kuchyni lino, v chodbě dlažba, jinak všude koberec (včetně koupelny, tam je pěnový). Kuchyň a chodbu stále zametám koštětem a stírám mopem, vysavač je na koberce. A co do generace, jsem r. 80.😉 Ale třeba moje mamka, teď, co je v bytě, má koberec jen v chodbě, jinak jen dva malé a všude lino nebo dlažbu, a koště nepoužívá vůbec, jen když má službu na chodbě.

msgracia
14. dub 2024

@pilzzee já kuchyň zametam mám tam lino. Jednou týdně výdajů,ale denně zametam

veru181
14. dub 2024

Pravidelně zametáme chodbu (úsek, kde jsou boty a binec z nich) a pak větší nepořádek, když se třeba něco vysype. Ale vede robotický vysavač 🙂

llluckaaa
14. dub 2024

@konidana my máme barák a schody taky vydáváme. Smetla jen garáž a venku, výjimečně na koupelnu, kde je kočičí záchod, nebo v kuchyni největší hrůzu, kterou nepobere roboticky. Koberec máme teda jen jeden kusovy.

llluckaaa
14. dub 2024

@martina8084 😱 Kolik mate domácích zvířat, ze tak casto uklizis?

ester_ka
14. dub 2024

Nikdy nezametám,jen vysávám

korin
14. dub 2024

Zametám v kuchyni. Kolem dětí a morčat je nepořádek pořád. A taky by mě zdržovalo nosit si z patra vysavač.

mourovatakocka
14. dub 2024

Při představě, že bych kvůli každému smítku brala vysavač, se mi ježí vlasy. Zametám, je to rychlovka, především kuchyň, kolem stolu v obýváku a pak na chodbě - smetu binec na stranu a příležitostně (cca dvakrát do týdne) vysaju. Myslím, že to ani tak není generační záležitost, spíš každá máme jiné bydlení, jiné podlahy a tak.

kleio
14. dub 2024

Já rozhodně jenom vysávam, i na drobky mam malý ruční vysavač. Velký smeták ani nevlastníme. Tchýně stále všechny podlahy zametá.

kakba
14. dub 2024

Smetak. Co to je? Mam tycak, ktery jede denne, nedovedu si predstavit, ze bych zametla a jeste musela pouzit smetacek. Zbytecna prace. Na poradnej uklid normalni vysavac.

lis6
14. dub 2024

Nesnáším luxování, je to těžký a hučí to,a to máme celkem malej vysavač, ale koště je fakt lehčí

jana_jina
14. dub 2024

@pilzzee ne, koste ani smetak doma nemam. Vse beru tycovym vysavacem nebo robotem.

taniik
14. dub 2024

Už jen robotický vysavač.

bigbig
14. dub 2024

Tak to já teda jdu proti proudu. Zametám pořád, několikrát denně protože mám malý děti. Často když malej spí, vysavač jednou za pár dnů na velkej úklid. Smeták je za mě o dost pohodlnější, nedělá to kravál, je to hned, snadno při ruce, nemusím furt řešit sáčky a nežere to elektřinu. Nechápu jak někdo může žít bez smetáku. Jednou jsme v jednom Airbnb měli jen vysavač a byl to ultra oser to vytahovat po každým jídle, každý vysypaný sušence...

amenophus
14. dub 2024

Hladke plochy zametam smetakem, tezko dostupna mista (at uz na koberci nebo linu) rucnim vysavacem,.vetsi plochy koberce normalnim vysavacem.