Zametáte doma?

pilzzee
14. dub 2024

Napadla me takova myslenka, jestli lide doma jeste pouzivaji smetak, nebo vsechno sjedou vysavacem? Kdyz jsem byla mala, tak byl vysavac vyhradne na koberce a zbytek se zametal. Moje mama to tak dela furt. Ja jsem zase smetak do ruky nevzala ani nepamatuju, ani ho snad doma nemame 😀 Jak to delate vy? Kde se lame ta generace, co jeste zametala a co uz nezameta?

medakote
14. dub 2024

Občas zametám na chodbičce a v kuchyni, jen malým smetáčkem, když se mi nechce tahat lux a taky se tam častěji nadělá nepořádek. V pokojich máme koberce. Velkym smetákem zametám balkon. Pokud tahám vysavač , beru všechno , koberce i lino a nezametám.

okapia
14. dub 2024

Jediné, co vysáváme, je filtr od sušičky vzduchu 😃. Já mám domácí práce tak nějak po babičce, takže zametám všecko, kuchyň denně a o víkendu 2x za den, zbytek jak je potřeba. U babičky i to vysávání byla vzácnost, koberce většinou děda přejel "krabičkou", měli jste to taky? Nevim, jak se to jmenovalo, taková placatá věc na tyči, co brala mechanicky většinu nečistot.

rebe
14. dub 2024

Smeták doma nemám. Buď vysaju, nebo setřu rovnou navlhko mopem. Zametání mi připadá jako krok navíc.

ladyhacek
15. dub 2024

Zametám i smetákem, ročník 88

gigi2
15. dub 2024

Máme psa,takže zametat je o ničem,dům denně vysávám i vytírám a to rychlý kolem linky pak beru tyčákem...vysávám i terasu a kolem domu,to by vůbec smeták nepobral a trvalo by mi to věčnost..

veroniquecz
15. dub 2024

@pilzzee jaký jsi měla tycovy?

veroniquecz
15. dub 2024

@rozitta muzu veder jaký prosím?

veroniquecz
15. dub 2024

Já zametám každý den. Vysavač mám 2v1 s mopem a je to silene těžká krava, i když parní mop je skvelej, ale nedělám s nim každý den a jen kvůli vysati ho nevyndavam, to radši zametu.

veroniquecz
15. dub 2024

@okapia mechanické koště 🙂 existuje i teď, pratchyně si ho nemůže vynachválit 😁

martina8084
15. dub 2024

@llluckaaa žádné

pilzzee
autor
15. dub 2024

@veroniquecz Tento: ROWENTA Dual Force 2v1 21.6V RH6751WO ..... Vazne me to s nim nebavilo, pokud bych mela nejaky schopnejsi, tak by to bylo fajn.

sorboni30
15. dub 2024

@pilzzee smeták vůbec nepoužívám. Mám robotický vysavač.. pokud kluci něco rozdrobí, vytáhnou vysavač a vysají. Takže u nás smeták metla jen na venek 😄
Ale zato moje maminka zase jen smeták a spíš furt vytírá. Vykládá, že vysavac práší a vadí jí to.
Každý je jiný 🤷😉

betelgeuzz
15. dub 2024

@okapia babička to měla taky, myslím, že tomu říkala mechanický vysavač.

lenynka
15. dub 2024

Tak u mě se to třeba zlomilo přestěhováním z vesnice do městského bytu. V tom městě se hrozně práší a dělají se tu takové prachové chuchvalce, které se s koštětem blbě nahánějí 🤷

evelin1251
15. dub 2024

Ty jo to je dobrá diskuze 😅 Já denně zametám, skoro po každém jídle, děti udělají při jídle děsnej nepořádek, a nebo věčně courají z venku domů v botech 🙄😟Jinak máme všude dlažbu nebo vinyl krom obýváku, tam máme koberec. Nikdy mě nenapadlo luxovat dlažbu 🤭, pro mě je koště jednodušší. Jsem ročník 88. Ale moje máma ta má parkety a jen vysává. Pro mě nepochopitelný 😁

olusenka
15. dub 2024

Ano, moje mamka zametala, zametá dosud.
My si už do naší domácnosti koupili tyčový vysavač, který používáme jen jako smeták na hladké podlahy. K tomu máme i klasický vysavač i robotický - oboje pouze na velké koberce, co pokrývají celou místnost (+sedačku a jeden malý kusový koberec). Bez tyčového vysavače už si nedokážu představit život. Máme ten, co dole svítí, večer se všude zhasne a luxuje a vidíme každé smítko. Smetákem se to honí sem tam, práší se....

te_reza
15. dub 2024

Ne. Mám tři vysavače 😂

eldoradoh
15. dub 2024

Jen vysávám a vytírám. Koberec nemáme doma žádný, jen syn kusový na hraní v pokoji.
Zametám jen terasu 🙂 a dlažbu před domem.

markves83
15. dub 2024

@pilzzee My teda zametame běžně semtam vysavač to spíš koupelna záchod ale kuchyň jen zametam. Je fakt že vysavač je celkem chudák.

glimmer
15. dub 2024

nevím, kde se to láme ... jsem ročník 1981 a nezametám, ale denně vysávám (2 děti, 3psi a morčata). Máme dlažbu jen na chodbě, v kuchyni, koupelně a na wc. Jinak máme všude koberce.

hankali9
15. dub 2024

@pilzzee Když se mi nechce vytahovat vysavač a nebo pouštět robota tak ano, i zametu. 😀